top

Turistický riad

Základom úspešného varenia v prírode je turistický riad, ktorý sa dá zložiť do kompaktných rozmerov. Kompaktné cestovné sady hrncov, praktické hrnčeky a ľahký cestovný príbor vám umožnia plne vybaviť vašu poľnú kuchyňu. Na každú cestu je k dispozícii moderný kempingový riad!
View as Grid List

646 Produkty

 1. -2%
  Fľaška Nalgene Sustain Wide Mouth 1L - mocha

  Zoznam prianí

 2. -3%
  Spork Light My Fire Spork O Titanium Kit

  Zoznam prianí

 3. -4%
  Nôž Light My Fire FireKnife - orange

  Zoznam prianí

 4. -4%
  Nôž Light My Fire FireKnife - sage green

  Zoznam prianí

 5. -15%
  Termofľaša Hydro Flask 20 Oz Wide Flex Cap - dew

  Zoznam prianí

 6. -25%
  Turistický varič Trangia Stove 37-5 UL/BL - black

  Zoznam prianí

 7. -10%
  Ostrič Fiskars Xsharp
  Ostrič Fiskars Xsharp
  17,99 € 19,99 €

  Zoznam prianí

 8. -16%
  Nôž Opinel Inox Natural no.05

  Zoznam prianí

 9. -13%
  Súprava riadu Light My Fire MyKit - sage green

  Zoznam prianí

 10. -13%
  Nôž Opinel Colorama no.08 - khaki

  Zoznam prianí

 11. -13%
  Nôž Opinel Colorama no.08 - brown dark

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

646 Produkty

Vymazať

Turistický kuchynský riad je nevyhnutnou výbavou na každú dlhšiu cestu

Počas viacdňového výletu je mimoriadne dôležité zabezpečiť dostatok potravín. Či už ide o vysokohorskú expedíciu alebo kempovanie pri jazere, základom každého dňa je chutné a teplé jedlo. Na prípravu jedla v teréne sú nevyhnutné správne turistické pomôcky Ide o veľmi rôznorodú skupinu výrobkov z hľadiska použitých materiálov aj účelu. Minimalistické modely na trekking dokážu zmestiť celú súpravu na varenie do jedného malého menisku. Bivakové náčinie sa často volí na kempovanie, kde umožňuje maximálnu nezávislosť a prípravu jedla priamo pred stanom. Doplnenie takéhoto turistického kuchynského riadu o kompaktný turistický kuchynský riad môže viesť k získaniu mimoriadne univerzálnej súpravy na všetky outdoorové aktivity.

Lahký cestovný riad pre 1 osobu a malé skupiny

Pri cestovaní s batohom na chrbte alebo na bicykli s batožinami naplnenými výbavou sa počíta každý gram zariadenia. Najmodernejšie hrnce v našej ponuke sú vyrobené z eloxovaného hliníka, ako aj titánové modely. Takéto ľahké turistické hrnce pre 1 osobu, ako aj súpravy pre 2-3 osoby sa najlepšie hodia na dlhé trekingové výpravy, cyklistiku a pešiu turistiku. Ich nízka hmotnosť a kompaktné rozmery sú ideálne v situáciách, keď je potrebné nosiť všetko vybavenie na chrbte. Okrem toho sú moderné turistické hrnce často vybavené chladičom, ktorý pomáha akumulovať teplo generované malým horákom. Vďaka nemu trvá varenie vody veľmi krátko a my si budeme môcť pripraviť kávu, čaj alebo obľúbené liofilizáty za pár okamihov. Kompaktný cestovný riad pre 1, 2, 3 osoby je najčastejšou voľbou turistov, ktorí chcú počas svojich ciest dosiahnuť maximálnu mobilitu.

Skladací cestovný riad na kempovanie

Kempingové náradie je často vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, ktorá zaručuje veľmi vysokú odolnosť a jednoduché používanie. Samotné hrnce alebo misky môžu byť o niečo väčšie, pretože na miesto určenia zvyčajne prichádzame autom. Nemusíme sa tak obmedzovať v objeme a hmotnosti našej batožiny. Väčšina z nich je, samozrejme, skladacia, ale pri varení poskytujú podobný komfort ako hrnce na každodenné použitie. Veľkej obľube sa tešia aj turistické ohniská Ide o modely s hrubším dnom, ktoré dobre odolávajú žeravým uhlíkom pri táboráku. K dispozícii sú oceľové aj liatinové modely. Úplne iným typom kuchynského náčinia sú silikónové skladacie turistické hrnce Vďaka špeciálnej konštrukcii stien možno hrniec, misu alebo kanvicu zložiť na plocho, aby zaberali ešte menej miesta. To je mimoriadne dôležité, keď potrebujete všetky svoje turistické potreby vtesnať do malých skriniek v karavane alebo stane.

Pri kempingovom náčiní ponúkame okrem hrncov aj malé menisky, hrnčeky so sklopnými rúčkami a misky. Vďaka nim môžete skompletizovať funkčnú skladací kempingový set Kompaktný turistický príbor je užitočný aj pri stolovaní vonku. Tie sa často dodávajú vo forme pohodlne prenosného cestovného kufra. Veľmi obľúbený je aj príbor Spork, ktorý slúži ako lyžica a vidlička zároveň.

Kompletnú sadu turistického kuchynského náčinia si môžete zakúpiť v predajni 8a.sk

Ponúkame jednotlivé hrnce a hrnčeky, ako aj celé súpravy skladacieho cestovného riadu. Ponúkame produkty najznámejších turistických značiek, ako sú Primus, MSR, Optimus, BioLite, Robens a mnoho ďalších. To nám umožňuje ponúkať turistické potreby dokonale prispôsobené potrebám každého outdoorového nadšenca Či už ste nadšenec trekingu, ktorý cestuje s celým vybavením na chrbte, alebo väčšia skupina priateľov či rodina, ktorá sa chystá na dovolenku v kempe, u renomovaných značiek nájdete to správne kempingové náčinie. Kompaktné, ale plne funkčné hrnce, panvice, hrnčeky a taniere vám spríjemnia prípravu jedla v teréne. Skladacie turistické potreby nezaberú veľa miesta ani v trekingovom batohu, ani v kufri auta. Stohovateľné, veľmi ľahké modely sú ideálne na použitie na cestách. Či už ste fanúšikom turistiky, alebo sa do kempu dostanete autom, dobrý turistický riad je základom chutného jedla v teréne.