top

Skialpinizmus

Skitouring je forma lyžovania, ktorá si získava popularitu po celom svete. Možnosti stúpania do kopca a zjazdu na lyžiach po nedotknutom svahu sa nedajú porovnať s ničím iným. Potrebné oblečenie a vybavenie nájdete v skialpinistickom obchode. 8a.sk!
View as Grid List

1765 Produkty

 1. -16%
  Skialp bunda Patagonia SnowDrifter Jacket - grayling brown

  Zoznam prianí

 2. -16%
  Bunda dámska Patagonia SnowDrifter Jacket - obsidian plum

  Zoznam prianí

 3. -16%
  Bunda Patagonia SnowDrifter Jacket - belay blue

  Zoznam prianí

 4. -15%
  Skialpinistický batoh Blue Ice Yagi Pack 35L - deep blue

  Zoznam prianí

 5. -15%
  Skialpinistický batoh Blue Ice Yagi Pack 28L - deep blue

  Zoznam prianí

 6. -15%
  Skialpinistický batoh Blue Ice Yagi Pack 35L - vulcan

  Zoznam prianí

 7. -15%
  Skialpinistický batoh Blue Ice Yagi Pack 28L - vulcan

  Zoznam prianí

 8. -15%
  Batoh Patagonia SnowDrifter Pack 30L - shrub green

  Zoznam prianí

 9. -15%
  Batoh Patagonia SnowDrifter Pack 20L - shrub green

  Zoznam prianí

 10. -14%
  Lyžiarske rukavice Black Diamond Guide - natural

  Zoznam prianí

 11. -19%
  Skialpinistické palice Komperdell T2 Thermo Adventure

  Zoznam prianí

 12. -21%
  Skialpinistické palice Komperdell Free Touring Ti

  Zoznam prianí

 13. -15%
  Čelovka Silva Trail Speed 5XT
  Čelovka Silva Trail Speed 5XT
  243,99 € 289,99 €

  Zoznam prianí

 14. -16%
  Zateplená bunda Vaude Sesvenna Jacket IV - woodland

  Zoznam prianí

 15. -20%
  Softshellové nohavice Houdini Pace Pants - true black

  Zoznam prianí

 16. -20%
  Softshellové nohavice Houdini Pace Pants - black

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

1765 Produkty

Vymazať

Skitouring - pre začiatočníkov aj skúsených milovníkov expedícií mimo turistických chodníkov

Jedenie mimo zjazdoviek a túry na lyžiach je v porovnaní s klasickým zjazdovým lyžovaním úplne nový zážitok. Predovšetkým to znamená takmer neobmedzenú slobodu pri určovaní cesty, ktorou sa chceme vydať. Jediným obmedzením sú naše schopnosti a nebezpečenstvo lavín. Vďaka tomu máme pri skitouringu neobmedzený výber zjazdoviek a mnohokrát sme prví, ktorí na danej zjazdovke postavia trať. Skitouring nám tiež dáva možnosť objavovať nové priestory a organizovať dlhšie výpravy. Pri zjazdových lyžiach sme obmedzení na lyžiarske stredisko a vleky, ktoré má. Skitouringové lyže nám umožňujú voľný výstup na väčšinu svahov. To nám umožňuje absolvovať mnoho vyčerpávajúcich výstupov a úchvatných zostupov za jeden deň. Na to, aby ste mohli využiť maximum výhod, ktoré skialpinizmus ponúka, je nevyhnutné spoľahlivé vybavenie a oblečenie, ktoré optimálne funguje v náročných podmienkach. Všetko potrebné lyžiarske vybavenie je k dispozícii v obchode 8a.skit. Máme tiež rad produktov pre ľudí, ktorí chcú na lyžiach preskúmať ľahší terén. Ide o trekingové lyže, ktoré vám umožnia pohodlne prekonávať zasnežené trasy.

Základné vybavenie pre skitouring a freeride

Zďaleka najdôležitejšou súčasťou výbavy každého milovníka tejto aktivity sú lyže. Práve tieto lyže určujú, ako pohodlne sa budete cítiť v rôznych snehových podmienkach. S cieľom optimálne prispôsobiť typ lyží potrebám každého lyžiara ponúka náš obchod skitur modely pre všetky úrovne lyžiarov. Lyže skitur pre začiatočníkov za prijateľné ceny aj špičkové modely pre pretekárov a ľudí, ktorí chcú najľahšie lyže skitur dostupné na trhu. Pokročilé konštrukcie v kategórii skitouring využívajú najkvalitnejšie dreviny, ktoré zaručujú dlhú životnosť zariadenia a dlhodobé udržanie primeranej odolnosti. Okrem toho sa často používajú uhlíkové vrstvy a prvky zvyšujúce tuhosť, ktoré zároveň znižujú hmotnosť celej konštrukcie. V ponuke sú úzke súťažné lyže až po širšie freeridové modely, ktoré sú ideálne do hlbokého prašanu. Hladké lyžovanie a kontrola aj na strmých svahoch sa premietajú do maximálneho pôžitku z každého zjazdu.
Čím sú lyže bez správneho viazania k lyžiarskym topánkam Skit? Jedinečná konštrukcia, ktorá charakterizuje viazanie s kolíkom, umožňuje odblokovanie päty pri chôdzi. Vďaka tomu môžete vystupovať aj na strmých svahoch. Pri jazde do kopca je samozrejme povinné mať pod lyžami nalepené tesnenia. Ide o špeciálne pásy materiálu, ktoré zabraňujú skĺznutiu lyží počas výstupu. Keď je viazanie uzamknuté, zabezpečuje, že lyžiarska topánka drží na mieste, aby sa pri zjazde zachovala plná kontrola.

Skitouring - moderná technológia

Naša ponuka skialpinistického vybavenia zahŕňa najnovšie riešenia a materiály, vďaka ktorým bude vaše vybavenie ešte ľahšie. Ponúkame kompletný sortiment lyžiarskych topánok pre každého lyžiara. Ultraľahké topánky pre profesionálov a tých, ktorí chcú dosiahnuť čo najrýchlejšie časy pri výstupe, sú ideálne na súťaže a rýchle vrcholové túry. Na druhej strane máme aj veľmi pevné a tuhé konštrukcie, ktoré si vyberajú tí, ktorí sa viac zameriavajú na freeride a zjazdy na najťažších svahoch. Nezabúdame ani na začiatočníkov. Práve pre nich ponúkame topánky Skitur, ktoré sú ideálne na začiatok ich dobrodružstva s týmto typom lyží. Všetky skitur topánky majú konštrukciu, ktorá umožňuje zmenu od stúpania k klesaniu, čím vám poskytuje voľnosť alebo primerane spevňuje nohu.

V sekcii Skitouring ponúkame aj ďalšie potrebné prvky skitur vybavenia. Nájdete tu tesnenia na hladké výstupy, postroje na zľadovatené svahy, ako aj mazivá na tesnenia a všetko potrebné príslušenstvo. Ponúkame aj lavínové pomôcky ABC, lavínové batohy a skialpinistické doplnky, ako sú cepíny a mačky. Nech už je vaša úroveň lyžovania akákoľvek a nech už je vaša disciplína akákoľvek, obchod 8a.sk skit poskytne každému nadšencovi skialpinizmu dokonale padnúcu výstroj.

Ženské a pánske oblečenie

Klasické oblečenie na zjazdové lyžovanie nie je vhodné na zoskok padákom. Zvyčajne je príliš teplá a neposkytuje dostatočnú voľnosť pohybu. Na skitouring sa odporúča špecializované skitouringové oblečenie, ktoré je navrhnuté tak, aby bolo ľahké a efektívne kombinovalo izolačné vlastnosti so schopnosťou rýchlejšie odvádzať vlhkosť. Oblečenie na korčuľovanie sa zvyčajne skladá z niekoľkých tenších vrstiev. To nám umožňuje optimálne prispôsobiť odev prevládajúcim podmienkam. Ľahko zateplené bundy, prispôsobené rýchloschnúce spodné prádlo a softhsell alebo membránové bundy vám umožnia byť ideálne pripravení na náročný výstup aj rýchly zostup v mrazivom vetre.