top

Fjallraven

Značka Fjallraven sa zrodila vo Švédsku pred viac ako polstoročím. Dnes je symbolom ikonického outdoorového oblečenia a spoľahlivých batohov. Charakteristické logo Fjallraven poznajú turisti na celom svete.
View as Grid List

623 Produkty

 1. -15%
  Taška Fjallraven Kanken Weekender - ochre

  Zoznam prianí

 2. -15%
  Taška Fjallraven Kanken Weekender - navy

  Zoznam prianí

 3. -15%
  Taška Fjallraven Kanken Weekender - ox red

  Zoznam prianí

 4. -15%
  Taška Fjallraven Kanken Weekender - black

  Zoznam prianí

 5. -14%
  Spacák Fjallraven Skule Three Seasons Reg (180 cm) - red

  Zoznam prianí

 6. -14%
  Mestský ruksak Fjallraven Kanken No. 2 Laptop 15 - black

  Zoznam prianí

 7. -15%
  Zimná bunda Fjallraven Nuuk Lite Parka - dark navy

  Zoznam prianí

 8. -14%
  Zimná čiapka Fjallaven Nordic Heater - buckwheat brown

  Zoznam prianí

 9. -14%
  Kukla Fjallraven Keb Fleece Balaclava - deep forest

  Zoznam prianí

 10. -14%
  Kukla Fjallraven Keb Fleece Balaclava - black

  Zoznam prianí

 11. -13%
  Zimná čiapka Fjallraven Keb Fleece Hat - deep forest

  Zoznam prianí

 12. -15%
  Mikina dámska Fjallraven Keb Fleece Hoodie - mesa purple

  Zoznam prianí

 13. -15%
  Mikina Fjallraven Keb Fleece Hoodie - dark navy

  Zoznam prianí

 14. -13%
  Čelenka Fjallraven Abisko Varm Headband - port

  Zoznam prianí

 15. -13%
  Čelenka Fjallraven Abisko Varm Headband - deep patina

  Zoznam prianí

 16. -14%
  Nohavice Fjallraven Nils Trousers - laurel green

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

623 Produkty

Vymazať

Fjallraven - výrobca s poslaním

Značka Fjallraven vznikla ako reakcia na víziu jedného človeka - Akeho Nordina Jeho poslaním bolo sprístupniť pobyt v prírodnom prostredí ešte širšej skupine ľudí. Ake, ktorý sa narodil v roku 1936 vo Švédsku, zažil od útleho veku mnoho dobrodružstiev. V rokoch, keď Ake začínal so svojimi turistickými výpravami, bolo vybavenie pre tento druh aktivít veľmi obmedzené alebo vôbec neexistovalo. Tak vznikla potreba pohodlného turistického batohu, ktorý by mu umožnil nosiť všetku výbavu na dlhšie výpravy. Výsledkom práce Akeho Nordina bol vlastnoručne vyrobený batoh s dreveným rámom. To bol prvý náznak toho, čo sa malo uskutočniť až o nejaký čas neskôr.

O 10 rokov neskôr, v roku 1960, sa Ake rozhodol založiť spoločnosť vyrábajúcu turistické vybavenie. Takto sa zrodil Fjallraven Aký bol jej prvý produkt? Samozrejme, turistický batoh, tentoraz však s hliníkovým rámom. Vytrvalosť Akeho Nordina a jeho presvedčenie, že výstroj, ktorú vyrába, je ideálna pre outdoorové aktivity, viedli k rýchlemu rastu značky. K batohom sa čoskoro pridali stany, spacie vaky, bundy a nohavice Fjallraven Po krátkom čase takmer každý Švéd veľmi dobre poznal novú značku a používal jej výrobky počas svojich aktivít. V 80. a 90. rokoch 20. storočia značka expandovala za hranice Švédska. Najprv do škandinávskych krajín a potom do zvyšku Európy. Pre Akeho Nordina však dostupnosť produktov cestovného ruchu nebola konečným cieľom. Bola to len jedna etapa. Zakladateľ značky chcel totiž povzbudiť ľudí, aby sa vo väčšom počte vydávali na nedotknuté chodníky a získavali z prírody to najlepšie. Takto sa v roku 2005 uskutočnil prvý diaľkový trek Fjallraven Classic merajúci 110 km.

Značka Fjallraven dnes a v budúcnosti

Životné prostredie a jeho ochrana sú pre švédsku značku Fjallraven čoraz dôležitejšou témou. Práve preto sa v súčasnosti kladie taký veľký dôraz na udržateľnosť. Na jednej strane ide o to, aby bolo možné poskytovať výrobky, ktoré umožňujú preskúmať oblasti divočiny, a na druhej strane by proces ich výroby nemal mať ničivý vplyv na prírodu. Z tohto dôvodu spoločnosť Fjallraven pracuje na mnohých projektoch, ktoré prispievajú k znižovaniu jej vlastného negatívneho vplyvu na životné prostredie a zároveň iniciujú a podporujú iniciatívy na zachovanie prírody v čo najnezmenenejšej podobe.

Oblečenie značky Fjallraven je symbolom odolnosti a vynikajúceho výkonu

Švédske poveternostné podmienky sa vo veľkej miere premietajú do navrhovaného oblečenia značky. Drsné podnebie spôsobilo, že nohavice a bundy značky Fjallraven sa vyznačujú výnimočným štýlom, odolnosťou a vysokou funkčnosťou v exteriéri. Charakteristickým znakom výrobcu je kolekcia odevov z voskovaného materiálu G-1000, ktorého úžitkové vlastnosti možno veľmi ľahko meniť podľa potreby alebo ročného obdobia. Odstránením väčšiny vosku z vlákien sa zvýši priedušnosť a vzdušnosť materiálu. Nanesením ďalšej vrstvy špeciálneho vosku Fjallraven, ktorý si môžete aplikovať sami, sa zlepší vodoodpudivosť a ochrana pred poveternostnými vplyvmi. Materiál G-1000 je skvelým riešením na dokonalú prípravu turistického oblečenia pre poveternostné podmienky a konkrétne ročné obdobie. Používajú sa na výrobu búnd Fjallraven, nohavíc a dokonca aj batohov a doplnkov. Strih oblečenia zaručuje vysokú mieru voľnosti pohybu počas turistiky a trekingu.

Batohy a vybavenie od švédskeho výrobcu

Značka ponúka stany a trekingové batohy a turistické batohy. Charakteristickým znakom batohov je použitie veľmi pevných materiálov Fjallraven. Vďaka tomu sa vyznačujú bezkonkurenčnou odolnosťou pri používaní v exteriéri. Hrubé tkaniny sa tak rýchlo neroztrhnú. Sú ideálne na horské chodníky, lesné cesty a všade tam, kam sa plánujete dostať po vlastných. Rovnako charakteristické je aj používanie klasických a ekologických riešení. Fjallraven je jedným z mála výrobcov, ktorí ponúkajú batoh s dreveným vnútorným rámom. Batohy tejto značky sú obľúbené u začínajúcich turistov aj u skúsených turistov, ktorí hľadajú klasickú trekingovú výbavu.

Fenomén modelu batohu Kanken

Ak by sme mali vybrať najobľúbenejší model švédskeho výrobcu, je to nepochybne Fjallraven Kanken Nenápadný batoh si získal srdcia miliónov používateľov vďaka vynikajúcemu výkonu a osobitému dizajnu. Bol vyvinutý ako reakcia na potreby švédskych detí, ktoré museli do školy nosiť množstvo kníh, ktoré im zaťažovali chrbát. Pohodlný batoh navrhnutý s ohľadom na mladých používateľov sa rýchlo stal mimoriadne obľúbeným. Napriek veľmi jednoduchému dizajnu sú batohy Fjallraven Kanken veľmi všestranné a pohodlné na používanie. Márne by ste hľadali pokročilé nosné systémy, viacvrstvové peny alebo prepracované ramenné popruhy.

Batoh Fjallraven Kanken je tu v takmer nezmenenej podobe už niekoľko desaťročí a záujem oň neklesá, ba naopak, neustále rastie! Kanken je batoh z veľmi pevného materiálu, ktorý sa vyznačuje jednoduchou konštrukciou. Okrem hlavnej priehradky je vybavená ďalším, o niečo menším vreckom. Prístup do vnútra je veľmi rýchly a jednoduchý, takže najdôležitejšie predmety sa dajú rýchlo vybrať. Jednoduché ramenné popruhy a pohodlná rukoväť umožňujú jednoduchú prepravu. Tento model sa najčastejšie volí na každodenné použitie, keď sa odvďačí mimoriadnou odolnosťou.

Široký výber produktov Fjallraven online - nakupujte na 8a.sk!

Vítame všetkých, ktorých fascinuje značka Fjallraven - obchod 8a.sk vám umožní nájsť výrobky dokonale vyhovujúce vašim potrebám. Nájdete tu spoľahlivé bundy, mikiny, tričká a nohavice od tohto švédskeho výrobcu, ako aj nevyhnutné doplnky, napríklad čiapky, klobúky a mnoho ďalšieho. Sortiment zahŕňa dámske a pánske oblečenie, ktoré je pripravené na akékoľvek podmienky. Zateplené bundy vás zateplia v chladnom počasí, voskované tkaniny Fjallraven sú skvelé do dažďa a odolné plátno poskytuje potrebnú odolnosť trekingovým nohaviciam. Rozmanité modely sú skvelé na treking, horolezectvo a mnohé ďalšie outdoorové aktivity. Náš Fjällräven online shop predáva aj vysokokvalitné batohy, aby ste mohli pohodlne nosiť všetko potrebné. Modely s rôznou kapacitou si môžete optimálne vybrať tak, aby vyhovovali charakteru vašej expedície, ako aj jej dĺžke. Vyskúšajte vysokokvalitné výrobky švédskej značky Fjallraven a užite si ich spoľahlivosť na každej outdoorovej výprave bez ohľadu na ročné obdobie alebo počasie.