top

Dámske bundy

Dámske bundy sú modely pre horolezkyne a turistky, ktoré musia spĺňať požiadavky, ktoré prináša aktívny životný štýl, a zároveň sa trafiť do ženského vkusu. Na základe týchto požiadaviek boli vyvinuté dámske turistické a športové bundy.
View as Grid List

1501 Produkty

 1. -16%
  Bunda dámska Patagonia SnowDrifter Jacket - obsidian plum

  Zoznam prianí

 2. -4%
  Bežecká bunda dámska Hoka Skyflow Jacket

  Zoznam prianí

 3. -16%
  Bunda dámska Peak Performance Argon Hybrid Hood - blue

  Zoznam prianí

 4. -18%
  Páperová bunda Montane Anti-Freeze Hoodie - eclipse blue

  Zoznam prianí

 5. -14%
  Dámska zimná parka Didriksons Fay Parka - bark

  Zoznam prianí

 6. -14%
  Dámska zimná parka Didriksons Fay Parka - wilted leaf

  Zoznam prianí

 7. -28%
  Dámsky kabát Didriksons Erica Parka 3 - black

  Zoznam prianí

 8. -14%
  Dámsky kabát Didriksons Ella Parka - glacial blue

  Zoznam prianí

 9. -14%
  Dámsky kabát Didriksons Frida Parka - glacial blue

  Zoznam prianí

 10. -14%
  Dámska zimná parka Didriksons Nomi Parka - glacial blue

  Zoznam prianí

 11. -14%
  Dámsky kabát Didriksons Ilma Parka - black

  Zoznam prianí

 12. -14%
  Dámsky kabát Didriksons Ilma Parka - deep green

  Zoznam prianí

 13. -14%
  Dámsky kabát Didriksons Frida Parka - wood

  Zoznam prianí

 14. -14%
  Dámsky kabát Didriksons Ella Parka - black

  Zoznam prianí

 15. -14%
  Dámska zimná parka Didriksons Nomi Parka - black

  Zoznam prianí

 16. -15%
  Dámska vetrovka Marmot 96 Active Anorak - grapefruit

  Zoznam prianí

 17. -15%
  Bunda dámska Marmot Echo Featherless Hoody - black

  Zoznam prianí

 18. -16%
  Dámska zimná bunda Vaude Elope 3in1 Jacket - black

  Zoznam prianí

 19. -15%
  Dámska zimná bunda Vaude Valsorda 3in1 Jacket - wave

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

1501 Produkty

Vymazať

Univerzálne dámske bundy do každého počasia

Dámske bundy predstavujú širokú škálu produktov. Tie sa pohybujú od turistických modelov, ktoré sú najuniverzálnejšie, až po špecializované expedičné bundy. Jednotlivé modely sa líšia z hľadiska účelu použitia, a teda materiálu, z ktorého sú vyrobené, výplne alebo membrány a napokon aj z hľadiska strihu a technických riešení. Výber modelu závisí od toho, akú horskú aktivitu vykonávate. Spoločným menovateľom kvalitného outdoorového oblečenia je poskytnúť vám optimálny tepelný komfort v nepriaznivých poveternostných podmienkach. Spoločným menovateľom kvalitného outdoorového oblečenia je zabezpečenie pocitu sucha počas fyzickej aktivity a priedušnosť membrány, ktorá by mala byť schopná ľahko odvádzať vlhkosť produkovanú vaším telom.

Aké sú rozdiely medzi dámskymi a pánskymi bundami?

Dámske bundy sú v prvom rade prispôsobené ženskej postave. Užšie v oblasti ramien a pása. Širšie v oblasti poprsia a bokov. Pás je nielen estetický - bunda je tvarovaná, dokonale prispôsobená - ale aj praktická. To znamená, že prilieha k nášmu telu a poskytuje nám optimálny tepelný komfort a vynikajúcu izoláciu. Dámske bundy majú tiež farby a vzory, ktoré sa ženám páčia. Hlavné rozdiely v konštrukcii odevu možno nájsť v umiestnení vreciek, dĺžke bundy a rozložení izolácie. Táto vlastnosť je obzvlášť viditeľná pri hybridných plášťoch, kde sa kombinujú rôzne typy izolácie alebo membrán. Ich zámerná kombinácia svedčí o väčšej funkčnosti bundy. Oblasti obzvlášť náchylné na chlad - ako napríklad chrbát alebo hrudník - tak majú ďalšiu hrejivú vrstvu. Zároveň sú oblasti, kde sa viac potíme - napríklad podpazušie - vybavené ľahším a priedušnejším materiálom.

Dámske bundy, ich rôzne typy a rozdiely medzi nimi

To, akú bundu si vyberieme, závisí predovšetkým od toho, kde ju chceme používať. Bude to univerzálny odev alebo vysoko špecializovaný odev? Potrebujeme ho do hôr? Alebo hľadáme horskú funkčnosť pre mestské použitie? Po zodpovedaní týchto hlavných otázok sa oplatí ponoriť do rôznych modelov dámskych búnd a vybrať si niečo pre seba. Pri výbere by sme nepochybne mali venovať pozornosť materiálom a membránam používaným v outdoorovom oblečení. Parametre, s ktorými sa stretávame, nám veľa napovedia o tom, na čo sú dámske bundy určené a aké majú funkcie.

Dámske bundy do dažďa vybavené membránou, ktorá chráni aj pred vetrom, sa vyznačujú parametrami priedušnosti a vodeodolnosti. Prvá hodnota nám ukáže, ako dobre dokáže bunda odvádzať vodnú paru, ktorú produkujeme, von. Druhý faktor určuje, koľko zrážok je bunda schopná odpudiť, čím nám poskytne pocit pohodlia a sucha. Situácia nie je odlišná ani v prípade izolácií. Tu stojí za zmienku typ výplne bundy. Máme teda prírodné izolácie v podobe husieho alebo kačacieho páperia - a syntetické izolácie. Obe sa výborne osvedčia v horách a na chodníku, keď teplota klesne pod bod mrazu. Dámske páperové bundy sú k dispozícii v horských verziách, ako aj v takých, ktoré sú ideálne na každodenné nosenie.

Keď chcete ľahkú a zbaliteľnú bundu, oplatí sa pozrieť na bežecké a vetruodolné modely. Ide o bundy, ktoré sú skvelé na aeróbny tréning. Sú ideálne aj ako núdzové bundy do hôr, ktoré môžeme mať vždy so sebou v batohu. Tieto typy dámskych búnd sa vyznačujú vysokou priedušnosťou a odolnosťou proti vetru. Zaujímavými možnosťami sú aj softshellové modely a dámske hybridné bundy. Ponúkajú maximálne pohodlie pri nosení nielen v horách a na chodníkoch. Odporúčajú sa aj na bicyklovanie, prechádzky alebo každodenné nosenie. Dobre zvolená dámska bunda by vám mala poskytnúť optimálny tepelný komfort, pocit sucha a priedušnosť na úrovni prispôsobenej vykonávanej aktivite.

Dámske bundy majú ženský strih a technické riešenia

V obchode 8a.sk nájdete široký výber špecializovaných a turistických búnd, ktoré spĺňajú požiadavky žien, ktoré si cenia pohodlie a najvyššiu kvalitu. Množstvo inovatívnych riešení a technologických patentov je navrhnutých tak, aby vám poskytli pohodlie počas akejkoľvek fyzickej aktivity. Takýchto príkladov môže byť viac. Zipsy v oblastiach citlivých na pot zvyšujú priedušnosť bundy. Nastaviteľná veľká kapucňa, ktorú možno ľahko nosiť cez prilbu - či už pri jazde na bicykli, lezení alebo lyžovaní. Laminovaný zips a podlepené švy zaručujú nepremokavosť bundy. Minimalistické dámske bundy zasa ocenia lezkyne. Špecializované bundy sú ľahšie, lepšie prispôsobené. Ich strih poskytuje úplnú voľnosť pohybu, najmä ramien. V širokej ponuke 8a.sk nájdete dámske bundy pre každý typ aktivity, ako aj technické outdoorové kabáty a vesty.

Často kladené otázky

Dámska bunda do hôr - akú si vybrať?

Pri výbere dámskej bundy do hôr musíme špecifikovať, akú činnosť vykonávame najčastejšie. Dámske bundy na lyžovanie, horolezectvo, beh alebo len na turistiku sa výrazne líšia strihom a materiálmi. Trekingové bundy sú najvšestrannejšie. Membránové modely účinne chránia pred dažďom a snehom. Patria medzi ne odolné bundy na náročné horské trasy a ľahké modely, ktoré sa ľahko zmestia do batohu. Na zabezpečenie optimálneho tepelného komfortu sú nevyhnutné zateplené dámske bundy, napríklad ľahké páperové svetre a dámske hybridné bundy so syntetickou izoláciou. Tu nájdete viac informácií o výbere dámskej bundy do hôr.

Ako si vybrať sako, ktoré bude vyhovovať vášmu typu postavy?

Keď ide o bundy do hôr, ich technické vlastnosti, ochrana proti poveternostným vplyvom a voľnosť pohybu sú mimoriadne dôležité. Ak si však vyberáte dámsku turistickú bundu alebo model na ľahšie trasy, možno vás bude lákať aj dobrý strih. Dámy s postavou jablka by si mali vyberať modely s mierne štíhlejším strihom, ale nie nevyhnutne so silne naznačeným pásom alebo lemom. Hruškovitého tvaru môžu byť v pokušení vybrať si bundy s väčšími ozdobami na hornej časti, ako sú kožušinové goliere alebo kapucne. Najjednoduchšia voľba je pre dámy s postavou presýpacích hodín, ktorá sa považuje za ideálnu siluetu. Všetky strihy búnd zodpovedajú tomuto typu siluety.

Aká dámska bunda na zimu?

Ženám je zvyčajne pomerne rýchlo zima, preto je najdôležitejšou vlastnosťou dámskych búnd na zimu dostatočná tepelná izolácia. Na prechádzky v ľahšom teréne a na každodenné použitie sú optimálne predĺžené dámske zateplené bundy typu parka, ako aj páperové kabáty. Tieto modely vyplnené prírodnou izoláciou zabezpečujú optimálny tepelný komfort v chladnom počasí. Dámske zimné bundy do hôr zahŕňajú viacero modelov. Ľahšie hybridné modely sú dobrou voľbou na skialpinizmus alebo beh. Vo vysokých horách sú optimálne hrubé dámske bundy z páperia, ktoré účinne odradia mráz na vrcholoch.