top

Uvex

Uvex je uznávaným výrobcom športových okuliarov, okuliarov a prilieb. Táto nemecká značka ponúka výrobky pre milovníkov lyžovania, cyklistiky, behu a mnohých ďalších outdoorových aktivít.
View as Grid List

77 Produkty

 1. -26%
  Cestná prilba Uvex Rise - all black

  Zoznam prianí

 2. -26%
  Cyklistická prilba Uvex Finale 2.0 - black matt

  Zoznam prianí

 3. -27%
  Cyklistická prilba Uvex Finale 2.0 - moss green matt

  Zoznam prianí

 4. -26%
  Cyklistická prilba Uvex Gravel X - rhino/neon yellow

  Zoznam prianí

 5. -26%
  Cyklistická prilba Uvex Finale 2.0 - plum matt

  Zoznam prianí

 6. -26%
  MTB prilba Uvex Quatro CC MIPS - all black matt

  Zoznam prianí

 7. -26%
  Cyklistická prilba Uvex Finale 2.0 - red/black matt

  Zoznam prianí

 8. -26%
  Cyklistická prilba Uvex Gravel X - rhino/plum

  Zoznam prianí

 9. -26%
  Cestná prilba Uvex Rise - white
  Cestná prilba Uvex Rise - white
  91,49 € 124,99 €

  Zoznam prianí

 10. -26%
  Cyklistická prilba Uvex Gravel X - hazel/deep space matt

  Zoznam prianí

 11. -26%
  MTB prilba Uvex Quatro CC MIPS - cloud/deep space matt

  Zoznam prianí

 12. -26%
  Enduro prilba Uvex HLMT 10 - black/grey matt

  Zoznam prianí

 13. -25%
  Slnečné okuliare Uvex Blaze III - black matt/smoke

  Zoznam prianí

 14. -25%
  Slnečné okuliare Uvex Blaze III - black red/mirror red

  Zoznam prianí

 15. -20%
  Cyklistické svetlo Uvex Plug-IN LED KX001 Kid 2

  Zoznam prianí

Page
na stránku
View as Grid List

77 Produkty

Vymazať

História značky Uvex

Prvými výrobkami nemeckého výrobcu boli lyžiarske okuliare a ochranné okuliare. Spoločnosť bola pôvodne známa ako Optische-Industrie-Anstalt Phillip M. Winter. Jej výrobky používali športovci na letných olympijských hrách v roku 1936. Od roku 1948 zaznamenala spoločnosť rýchly rast. V roku 1956 bola oficiálne založená značka Uvex. Táto skratka znamená Ultra Violet EXcluded. Odvtedy mali byť všetky športové výrobky označené logom nemeckého výrobcu. Vtedy sa začala aj éra inovácií a určovania trendov na trhu výrobkov na ochranu očí pri športe. Čoskoro boli vyvinuté okuliare s prvou vrstvou proti zahmlievaniu. V 70. rokoch 20. storočia výrobca úspešne expandoval na americký trh. Navrhol tiež prvé okuliare so sférickými šošovkami, ktoré poskytovali bezkonkurenčnú kvalitu videnia. Čoskoro boli v rámci skupiny Uvex Group založené ďalšie značky, ktoré okrem iného vyrábali pracovné ochranné pomôcky.

V rokoch 1987/88 sa na trhu objavili prvé prilby Uvex. Čoskoro sa zaradili medzi najobľúbenejšie modely. Sortiment zahŕňal cyklistické aj lyžiarske prilby. Maximálna ochrana hlavy sa dosiahla použitím najnovších dostupných materiálov, ako je EPS pena a pevný ABS. Značka Uvex naďalej spĺňa očakávania používateľov uvádzaním nových výrobkov. Medzi výrobkami pre cyklistov sú okrem iného aj okuliare na freeride. Lyžiari dostanú okrem iného najľahšiu lyžiarsku prilbu s pevnou škrupinou.

Výrobky Uvex si môžete kúpiť v obchode 8a.sk

Ponúkame kompletný sortiment výrobkov Uvex vytvorený pre milovníkov letných a zimných športov. Pokročilé technológie, najvyššia kvalita spracovania a najlepšie dostupné materiály zaručujú maximálny komfort používania.

Cyklistické okuliare Uvex dokonale ochránia vaše oči pred hmyzom a náporom vzduchu počas rýchlejšej jazdy. Špeciálne prispôsobené modelom prilieb zaručujú vysoký komfort pri nosení. Široký výber okuliarov s rôznymi vlastnosťami vám umožní vybrať si tie správne okuliare na slnko, do zlého počasia aj na nočnú jazdu. Značka Uvex ponúka okuliare s rôznymi vlastnosťami. Pre tradicionalistov sú k dispozícii športové okuliare s vymeniteľnými sklami. Tam, kde môžu slnečné lúče oslňovať, sa dobre uplatnia modely s polarizačnými sklami. Najnovším vývojom značky Uvex sú fotochromatické okuliare, ktoré upravujú tmavosť šošoviek podľa intenzity svetla. Okuliare Uvex sú veľmi obľúbené medzi lyžiarmi a snowboardistami.

Nemecký výrobca je známy aj výrobou prilieb. Jeho sortiment zahŕňa zimné modely na lyžovanie aj vzdušné cyklistické prilby. Vďaka ľahkým materiálom, dokonalej povrchovej úprave a veľkej pozornosti venovanej dostatočnému odvetrávaniu poskytujú prilby Uvex vysoký komfort a optimálne prispôsobenie hlave bez ohľadu na vykonávanú činnosť.