top

Lezečky pre začiatočníkov

Lezecká obuv pre začiatočníkov je navrhnutá tak, aby uľahčila cestu na vrchol každému, kto začína s lezením na vertikálnej stene. Vyznačujú sa nízkou asymetriou, vďaka čomu sú pomerne pohodlné.
View as Grid List

47 Produkty

 1. -10%
  Lezecké topánky Tenaya Arai
  Lezecké topánky Tenaya Arai
  94,49 € 104,99 €

  Zoznam prianí

 2. -20%
  Lezecké topánky Red Chili Circuit LV II - seaweed

  Zoznam prianí

 3. -14%
  Lezecké topánky Red Chili Circuit II - hawaiian blue

  Zoznam prianí

 4. -10%
  Lezecké topánky Ocun Striker LU - rose mesa

  Zoznam prianí

 5. -10%
  Lezecké topánky Ocun Striker LU - green malachite

  Zoznam prianí

 6. -10%
  Lezecké topánky Ocun Striker QC - green malachite

  Zoznam prianí

 7. -10%
  Lezecké topánky Ocun Striker QC - rose mesa

  Zoznam prianí

 8. -18%
  Lezecké topánky Evolv Defy Lace - fog gray/banana

  Zoznam prianí

 9. -20%
  Lezecké topánky Red Chili Ventic Air - blue

  Zoznam prianí

 10. -25%
  Dámske lezecké topánky Red Chili Charger - turquoise

  Zoznam prianí

 11. -25%
  Lezecké topánky Red Chili Charger - inkblue

  Zoznam prianí

 12. -24%
  Dámske lezecké topánky Red Chili Spirit LV IV - night

  Zoznam prianí

 13. -24%
  Lezecké topánky Red Chili Spirit IV - night

  Zoznam prianí

 14. -12%
  Lezecké topánky Scarpa Velocity - black/ottanio

  Zoznam prianí

 15. -25%
  Lezečky Black Diamond Method - envy green

  Zoznam prianí

 16. -20%
  Lezečky Black Diamond Momentum Lace - black/anthracite

  Zoznam prianí

 17. -25%
  Lezečky Black Diamond Momentum - black/anthracite

  Zoznam prianí

 18. -15%
  Lezečky La Sportiva Tarantulace - black/poppy

  Zoznam prianí

 19. -15%
  Lezečky La Sportiva Tarantulace - olive/tiger

  Zoznam prianí

 20. -10%
  Lezečky La Sportiva Tarantula - black/poppy

  Zoznam prianí

 21. -10%
  Lezečky La Sportiva Tarantula - olive/neon

  Zoznam prianí

 22. -18%
  Lezecké topánky La Sportiva GeckoGym Vegan - olive/neon

  Zoznam prianí

 23. -30%
  Lezecké topánky Scarpa Origin - covey/black

  Zoznam prianí

 24. -21%
  Lezečky La Sportiva Aragon - neptune/citrus

  Zoznam prianí

 25. -20%
  Dámske lezecké topánky Evolv Kira - teal

  Zoznam prianí

 26. -26%
  Dámske lezecké topánky Evolv Elektra - grey/merlot

  Zoznam prianí

 27. -25%
  Lezečky Evolv Kronos - black/olive

  Zoznam prianí

 28. -28%
  Lezečky Evolv Defy - grey/black
  Lezečky Evolv Defy - grey/black
  78,49 € 109,99 €

  Zoznam prianí

 29. -24%
  Lezecké topánky Ocun Strike LU - blue

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

47 Produkty

Vymazať

Lezecká obuv pre začiatočníkov bola navrhnutá tak, aby dokonale spĺňala požiadavky ľudí, ktorí nemajú veľa skúseností s lezením. Ich dizajn má zvýšiť efektivitu pri zdolávaní trasy. Možno ich použiť na tréning panelov aj na skalné aktivity. Vyznačujú sa univerzálnym dizajnom, ktorý je navrhnutý tak, aby podporil každého človeka, ktorý sa ešte nemusel vyrovnať so špecifikami vertikálneho pohybu po stene.

Lezecká obuv pre začiatočníkov - čím sa líši?

Ľudia bez predchádzajúcich skúseností s lezením sa musia naučiť, ako správne umiestniť nohy pri traverzovaní cesty na vrchol. Svalová sila je samozrejme veľmi dôležitá, ale veľkú úlohu zohráva aj obuv a technická práca nôh. Na jednej strane musí byť obuv pohodlná a nezabíjať pôžitok z činnosti, na druhej strane musí nohu navyknúť na správnu polohu na schodoch, posilniť ju a naučiť ju čoraz viac zaťažovať samotné prsty. Preto na začiatok svojho lezeckého dobrodružstva stavte na obuv zo skupiny BEGINNER Lezecká obuv pre začiatočníkov sa vyznačuje predovšetkým nízkou asymetriou. Čo to znamená? Znamená to, že chodidlo v nich nie je umelo zakrivené smerom k špičke, čo síce výrazne zvyšuje efektivitu stúpania na mikrokrokoch, ale zo začiatku je veľmi bolestivé. Máloktorá asymetrická obuv nespôsobuje počas aktivity vysokú mieru nepohodlia a zároveň podporuje správne zarovnanie chodidla. Tým sa zvyšuje efektivita lezenia ciest počas tréningu na paneloch aj pri výletoch do skál. Okrem toho dizajnéri venovali veľkú pozornosť konštrukcii zvršku. Buď je dostatočne elastická, aby sa pohodlne prispôsobila nohe, alebo je vyrobená z prírodnej kože, ktorá sa dá ľahko natiahnuť, aby sa prispôsobila nohe. Topánky pre začiatočníkov sa líšia konštrukciou päty a stupňom utiahnutia. Keďže potreba zaháknuť pätu určite vznikne neskôr, nie je potrebné, aby bola topánka v tejto časti príliš silno obalená gumou. Menej gumy znamená väčšie pohodlie a lepšiu priedušnosť.

Na začiatok - tvrdšia a odolnejšia podrážka

Aby guma fungovala čo najlepšie, musí byť relatívne mäkká a poddajná. Výrobcovia lezeckej obuvi neúnavne hľadajú najúčinnejšiu zmes gumy, ktorá zabezpečí maximálnu priľnavosť,. Nie je to však žiadna sranda - mäkké rovná sa menej odolné, takže boj technológov sa zameriava na zlepšenie životnosti lepšej gumy. V lezeckej obuvi pre začiatočníkov sa používa guma, ktorá sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou a vyššou tvrdosťou, pretože: (a) tuhšia guma znamená tuhšiu podrážku a takáto guma lepšie podopiera netrénovanú nohu; (b) takmer každý začínajúci amatérsky lezec bohužiaľ ťahá špičky svojich topánok po paneli, čím expresnou rýchlosťou strháva gumu; (c) štandardné gumové zmesi sú lacnejšie a ako viete, málokto chce na začiatok investovať milióny do lezeckých topánok.
Mierne viac gumy na prednej strane a o niečo tvrdšia verzia gumy pomáhajú spomaliť stieranie podrážky, ale naučiť sa správne pohybovať nohami a vkladať sa do schodov (namiesto toho, aby ste ich obtáčali o panel alebo skalu) je jednou z priorít.

Každý si nájde niečo dobré

V ponuke obchodu 8a.sk nájdete lezečky pre začiatočníkov rôznych prevedení: šnurovacie, ale aj zapínané pomocou rýchlo použiteľných pásikov na suchý zips. Tie prvé umožňujú maximálne prispôsobenie horného objemu aj v dolnej časti chodidla, priamo pri prstoch. Tým sa zabezpečí maximálna stabilita obuvi. Na druhej strane modely so suchým zipsom umožňujú rýchle a bezproblémové obúvanie a vyzúvanie topánok. Je tak pohodlná, že vám umožní rýchlo sa prezliecť do pohodlných žabiek, aby si vaše nohy oddýchli.
V ponuke nášho obchodu nájdete topánky najcennejších výrobcov lezeckej obuvi. La Sportiva alebo Scarpa predstavujú desaťročia skúseností. OCUN je najlepšia kvalita za najlepšiu cenu. Evolv? Budúcnosť lezenia a mladistvej energie prichádza z USA. Každá z týchto značiek má modely určené pre začiatočníkov, ktoré v čo najväčšej miere vyhovujú ich potrebám. Keď siahnete po lezeckej obuvi pre začiatočníkov od renomovaných výrobcov, máte istotu, že bola skonštruovaná tak, aby vás čo najlepšie podporovala - nielen na jednej ceste, ale počas celého vášho lezeckého vývoja.