top

Batohy turistické 10-15 litrov

Trekingové batohy s objemom 10 a 15 litrov sú minimalistické pánske a dámske modely vytvorené na krátke túry po chodníkoch. Kompaktné, ľahké a vybavené najpotrebnejšími doplnkami sú trekingové batohy s objemom 10 a 15 litrov ideálne na prenášanie oblečenia a vybavenia na jednodňové túry v horách.
View as Grid List

45 Produkty

 1. -15%
  Turistický batoh Gregory Arrio 18 - spark navy

  Zoznam prianí

 2. -16%
  Turistický batoh Mammut Aenergy 12 - salmon

  Zoznam prianí

 3. -17%
  Batoh dámsky Mammut Lithium 15 Women - jade/black

  Zoznam prianí

 4. -16%
  Turistický batoh Mammut Aenergy 12 - black

  Zoznam prianí

 5. -10%
  Batoh dámsky Ortovox Traverse 18 S - dark pacific

  Zoznam prianí

 6. -10%
  Turistický batoh Ortovox Traverse Light 15 - dirty daisy

  Zoznam prianí

 7. -10%
  Turistický batoh Ortovox Traverse Light 15 - petrol blue

  Zoznam prianí

 8. -26%
  Turistický batoh Thule Stir 18 L - woodthrush

  Zoznam prianí

 9. -12%
  Turistický batoh Inov-8 VentureLite 18 - black/green

  Zoznam prianí

 10. -18%
  Turistický batoh Deuter AC Lite 16 - turmeric/khaki

  Zoznam prianí

 11. -19%
  Turistický batoh Salewa Ultra Train 18 - flame

  Zoznam prianí

 12. -19%
  Turistický batoh Salewa Ultra Train 14 - flame

  Zoznam prianí

 13. -24%
  Batoh na leto Salomon XT 15 - grape leaf/black

  Zoznam prianí

 14. -25%
  Turistický batoh Salomon XT 10 - grape leaf/black

  Zoznam prianí

 15. -13%
  Turistický batoh Black Diamond Bullet 16 - nickel

  Zoznam prianí

 16. -32%
  Turistický batoh Salomon XA 15 - nautical blue/ebony

  Zoznam prianí

 17. -26%
  Turistický batoh Salomon XT 10 - black

  Zoznam prianí

 18. -21%
  Turistický batoh Thule AllTrail X 15 - nutria

  Zoznam prianí

 19. -21%
  Turistický batoh Thule AllTrail X 15 - obsidian

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

45 Produkty

Vymazať

Turistické batohy 10 - 15 litrov - pre koho?

Modely s objemom takmer 10 litrov sú najmenšie turistické batohy na trhu. Často sa vyberajú na najjednoduchšie túry v teréne. Nemá zmysel brať si so sebou na trasu veľký trekingový batoh, ak chcete mať pri sebe len fľašu na vodu a bundu. V takýchto situáciách sa najlepšie hodí turistický batoh s objemom 10 l - 15 l. Najmenšie 10l batohy s možnosťou zloženia do kompaktných rozmerov sa často berú na trekingové výlety. Takto, keď chceme rýchlo zdolať blízky vrchol alebo ísť do dediny na nákup, môžeme hlavnú batožinu nechať v kempe alebo táborisku a pohybovať sa len s malým 10 - 15 litrovým modelom. Počas každodenného používania turistický batoh s objemom 15 l dokonale nahradí mestský batoh Poskytne vám dostatok priestoru na nečakané nákupy alebo na druhé raňajky a obed v termoske, keď vám nabitý program nedovolí ani na chvíľu spomaliť.

10l batohy ideálne na niekoľkohodinové výlety

Malý turistický batoh s objemom 10 l je jednou z najmenších možností, ktoré si môžete vybrať na výlety do prírody. Tieto kompaktné konštrukcie sa skvele hodia na najkratšie niekoľkohodinové výlety, keď si so sebou potrebujete vziať doslova pár základných vecí. 10l batoh poskytuje priestor na fľašu s vodou, niečo na jedenie, tenkú vetrovku a niekoľko drobností. Je to optimálna voľba na letné túry, keď nepotrebujeme teplejšie oblečenie. 10 litrové turistické batohy sa zvyčajne vyznačujú veľmi jednoduchým systémom nosenia. Pri takejto nízkej hmotnosti batožiny nie sú potrebné zložité bedrové pásy ani popruhy vystlané hrubou penou. V týchto kompaktných modeloch prevládajú ľahké materiály. Pružné peny, vzdušná sieťovina alebo v neposlednom rade veľmi tenké ripstopové tkaniny, ktoré zároveň poskytujú potrebnú odolnosť. Prevažnú väčšinu 10l batohov možno ľahko zložiť Malá plocha, na ktorej sa 10l turistický batoh stretáva s chrbtom, tiež znamená, že sú veľmi účinne vetrané, čo je dôležité najmä pri výletoch vo vyšších teplotách.

Batohy 15 l na túru

Aj keď je 15-litrový turistický batoh stále kompaktný model, v porovnaní s 10-litrovými batohmi je jeho kapacita až o 50 % väčšia. V tomto prípade sa získa ďalší priestor, napr. na hrubšiu mikinu alebo fľašu s nápojom pre ďalšiu osobu. 15l batohy sú často vzhľadovo podobné väčším turistickým modelom. To znamená, že na vonkajšej strane majú flexibilné vrecká na rýchly prístup k najdôležitejším položkám. Často sú tiež vybavené elastickými pútkami na upevnenie odevu. Tenké bedrové pásy stabilizujú batoh počas rýchlej chôdze. Mnohí výrobcovia ponúkajú aj batohy s objemom 16 alebo 18 litrov, ktoré poskytujú ešte viac priestoru.

Kúpte si turistické batohy s objemom 10 - 15 litrov od najlepších značiek online na 8a.sk

Na jednom mieste sme zhromaždili malé batohy s objemom 10 l, 12 l, 15 l a 18 l, aby sme vám uľahčili výber optimálneho modelu. Každá známa outdoorová a horská značka má vo svojom sortimente aspoň jeden model takéhoto batohu. Tu ľahko nájdete malý turistický batoh s objemom 10 l pre maximálnu ľahkosť, ktorý sa dá v prípade potreby zrolovať do malého balíčka. Tu si môžete kúpiť aj 15l turistický batoh na celodenné výlety po chodníkoch v letnom počasí. Malé turistické batohy 10 - 15 litrov sú optimálnou voľbou pre všetkých aktívnych ľudí, ktorí hľadajú univerzálny model na rýchle výlety do prírody.