top

Palice trekingové

Trekingové palice sú nepostrádateľnou pomôckou, ktorá vám uľahčí každú turistiku. Pomáhajú zmierniť tlak na chrbticu a zvyšujú bezpečnosť vďaka možnosti opory a lepšej stabilizácie na ťažkých úsekoch. Ponúkame široký sortiment trekingových palíc od špičkových horských značiek.
View as Grid List

198 Produkty

na stránku
 1. -20%
  Trekingové palice Fjord Nansen Backcountry

  Zoznam prianí

 2. -10%
  Trekingové palice Fjord Nansen Niva

  Zoznam prianí

 3. -20%
  Trekingové palice Gabel Fusion Wired

  Zoznam prianí

 4. -15%
  Trekingové palice Gabel Mont Blanc Lite - red

  Zoznam prianí

 5. -15%
  Hliníkové palice Gabel Mont Blanc Lite - black

  Zoznam prianí

 6. -20%
  Hliníkové palice Gabel Cilaos Lite - lime

  Zoznam prianí

 7. -10%
  Trekingové palice Climbing Technology Alta Via

  Zoznam prianí

 8. -10%
  Trekingové palice Robens Ambleside C66

  Zoznam prianí

 9. -10%
  Trekingové palice Robens Grasmere T7

  Zoznam prianí

 10. -10%
  Trekingové palice Robens Keswick T6

  Zoznam prianí

 11. -26%
  Trekingové palice Black Diamond Trail Pro - fire red

  Zoznam prianí

 12. -28%
  Trekingové palice Black Diamond Trail Pro - aegean

  Zoznam prianí

 13. -35%
  Hliníkové palice Black Diamond Trail Pro Shock - granite

  Zoznam prianí

 14. -15%
  Trekingové palice Black Diamond Trail - picante

  Zoznam prianí

 15. -15%
  Trekingové palice Black Diamond Alpine Carbon Cork - tundra

  Zoznam prianí

 16. -15%
  Karbónové palice Black Diamond Alpine Carbon Cork - rhone

  Zoznam prianí

 17. -20%
  Trekingové palice Gabel FR-5 FL Lite XTL

  Zoznam prianí

 18. -30%
  Trekingové palice Gabel Fusion Cork-Tech

  Zoznam prianí

 19. -35%
  Bežecké palice Black Diamond Distance Z

  Zoznam prianí

 20. -31%
  Trekingové palice Black Diamond Alpine FLZ Trekking Poles

  Zoznam prianí

 21. -20%
  Trekingové palice Grivel Trail Three

  Zoznam prianí

 22. -20%
  Karbónové palice Rockland Rapid Carbo

  Zoznam prianí

 23. -15%
  Hliníkové palice Fizan Compact - green

  Zoznam prianí

 24. -15%
  Trekingové palice Fizan Elbrus - red

  Zoznam prianí

 25. -15%
  Hliníkové palice Black Diamond First Strike - fjord blue

  Zoznam prianí

 26. -20%
  Hliníkové palice Fizan R-Evolution - yellow

  Zoznam prianí

 27. -20%
  Hliníkové palice Fizan Lhotse - green

  Zoznam prianí

 28. -17%
  Hliníkové palice Fizan Explorer - red

  Zoznam prianí

 29. -20%
  Palička Fizan Promenade - black/grey

  Zoznam prianí

 30. -18%
  Hliníkové palice Fizan Adventure Cork - cork

  Zoznam prianí

 31. -11%
  Trekingové palice Black Diamond Trail - granite

  Zoznam prianí

 32. -15%
  Trekingové palice Black Diamond Trail Cork - granite

  Zoznam prianí

 33. -22%
  Bežecké palice Gipron Mont Blanc Carbon 4

  Zoznam prianí

 34. -17%
  Bežecké palice Gabel XTR Carbon EF

  Zoznam prianí

 35. -15%
  Skialpinistické palice Gabel Mont Blanc Tour - moss

  Zoznam prianí

 36. -20%
  Hliníkové palice Gabel Mont Blanc 4.0 - green

  Zoznam prianí

 37. -15%
  Hliníkové palice Gabel XTR Alu EF

  Zoznam prianí

 38. -20%
  Trekingové palice Fizan Aria Alu - carbon

  Zoznam prianí

 39. -15%
  Karbónové palice Gabel Escape Carbon XT Tour A.I.

  Zoznam prianí

 40. -20%
  Trekingové palice Gabel Escape Carbon Lite Tour A.I.

  Zoznam prianí

 41. -20%
  Bežecké palice Dynafit Vertical Pro Pole - black/cactus

  Zoznam prianí

 42. -20%
  Karbónové palice Komperdell Carbon FXP.4 Approach Vario

  Zoznam prianí

 43. -20%
  Trekingové palice Komperdell .FXP Trail

  Zoznam prianí

 44. -15%
  Karbónové palice Komperdell Carbon C3 Pro

  Zoznam prianí

View as Grid List

198 Produkty

na stránku
Vymazať

Trekingové palice - ideálne pre milovníkov dlhých túr

Až donedávna boli trekingové palice na turistických chodníkoch a v horách veľmi zriedkavým javom. Bežnejšie bolo používať na oporu náhodnú palicu alebo improvizovanú vychádzkovú palicu. Dnes už nikoho neprekvapí charakteristický pohľad na turistu s ťažkým batohom, ktorý sa opiera o trekingové palice To, že sa toto zariadenie stalo tak rýchlo populárnym, je spôsobené jeho mnohými výhodami. Po prvé, trekingové palice poskytujú väčšiu stabilitu pri chôdzi s veľkým turistickým batohom Možnosť podoprieť sa v prípade zakopnutia alebo dodatočného istenia na náročnejších úsekoch chodníka vám umožní zvládnuť tieto úseky bezpečnejšie. Okrem toho používanie palíc pomáha odľahčiť kolená Časť tlaku sa totiž prenáša na ramená. To je obzvlášť viditeľné pri zjazdoch, kde sú sily pôsobiace na nohy veľmi vysoké a akýkoľvek spôsob, ako ich aspoň trochu znížiť, zabezpečí väčšie pohodlie.

Moderné trekingové palice

Trekingové topánky dostupné na súčasnom trhu majú veľmi rôznorodé prevedenie Každý z týchto malých komponentov bude mať pri zdolávaní horských trás veľký význam. Použité materiály, typ rukovätí alebo typ blokovania ovplyvňujú pohodlie pri používaní, ako aj tuhosť a odolnosť palíc. V našom obchode sa snažíme poskytovať čo najväčší výber, aby sme splnili požiadavky všetkých používateľov. Pre začínajúcich turistov ponúkame široký výber základných modelov, ktoré budú ideálne na túry a kratšie trekingové výpravy. Pre profesionálov sme pripravili špičkové trekingové topánky najznámejších outdoorových značiek, ktoré sú ideálne na tie najextrémnejšie expedície. Obchod ponúka aj ultraľahké palice na bežecké lyžovanie, ktoré sa používajú pri zdolávaní rýchlych horských tratí.

Materiály používané pri výrobe trekingových palíc

Väčšinou sa trekingové topánky vyrábajú z hliníka. Tento materiál sa totiž vyznačuje optimálnymi vlastnosťami. Relatívne nízka hmotnosť znamená, že palice nevážia v rukách a počas prepravy nepreťažujú batoh. Okrem toho sa vysokokvalitný hliník, ktorý používajú popredné outdoorové značky, vyznačuje vysokou odolnosťou. Vďaka tomu je veľmi vhodný na prekonávanie mnohých kilometrov trás. Najľahšie palice pre nadšencov trekingu sú vyrobené z uhlíkových vlákien Tento high-tech materiál je ultraľahký a má požadovanú tuhosť. Karbónové trekingové palice sú zvyčajne top modelmi v kolekciách jednotlivých výrobcov. Tento materiál sa často používa aj pri bežeckých tyčiach, kde je dôležitý každý gram.

Nastaviteľné trekingové palice do hôr - typy zámkov

Prevažná väčšina trekingových palíc je vybavená nastavením výšky Vďaka tomu si môžete nastaviť ich dĺžku v závislosti od terénu, po ktorom kráčate. V strmých stúpaniach sa dajú rýchlo skrátiť. Pri dlhších zjazdoch vám pomôžu o niečo dlhšie trekingové palice. Pri prechádzaní svahu je tiež možné nastaviť rôzne výšky. Na trhu sú k dispozícii dve hlavné riešenia, pokiaľ ide o blokovanie vhodného nastavenia dĺžky tyčí - vonkajšie systémy a otočné vnútorné systémy. Palice s vonkajším uzamykacím systémom sú zvyčajne vybavené pohodlnou pákou, ktorá po utiahnutí pevne drží segmenty palice na mieste. Najznámejším systémom tohto druhu je FlickLock od spoločnosti Black Diamond. Trekingové palice vybavené týmto systémom sú oceňované pre svoju vysokú spoľahlivosť za všetkých poveternostných podmienok. Umožňuje tiež jednoduché ovládanie aj v rukaviciach. Vnútorný uzamykací systém je na prvý pohľad neviditeľný. Celý systém sa totiž nachádza vo vnútri stĺpa. Po správnom utiahnutí oboch segmentov sa špeciálny blokovací kolík zaistí na mieste. Jedným z takýchto riešení je uzamykací systém Flexy, ktorý vyvinula značka Fizan.

Skladacie trekingové palice s pevnou dĺžkou

Najľahšie modely trekingových palíc sa vyrábajú v niekoľkých špecifických výškach. Odstránením systémov nastavenia dĺžky sa dosiahne veľmi vysoká tuhosť a minimálna hmotnosť celej konštrukcie. Takto sa zvyčajne vyrábajú horské bežecké palice. Napriek chýbajúcej možnosti nastavenia výšky sa takéto trekingové palice dajú zložiť na prepravu. Vďaka tomu, že sa dajú rozložiť na 3 alebo 4 krátke segmenty, sa dajú ľahko pripevniť do malého bežeckého batohu alebo sa dokonca zmestia do väčšieho trekového modelu. Jednotlivé segmenty sú navzájom spojené káblom, podobne ako lavínové sondy alebo stanové rámy. Najznámejším skladacím systémom tohto typu je Z-Pole od amerického výrobcu Black Diamond.

Dôležité sú aj menšie prvky

Pri výbere správneho modelu sa oplatí venovať pozornosť tomu, akými rukoväťami sú dané trekingové palice vybavené Z veľkej časti sa podieľajú na komforte používania a umožňujú prejsť desiatky kilometrov bez toho, aby ste sa namáhali. Vhodne tvarované rukoväte sú vyrobené z korku, gumy alebo špeciálnych plastov, ktoré zaisťujú vysoký stupeň priľnavosti a istoty za každých okolností. Veľmi dôležitý je aj typ koncoviek, ktorými sú trekingové palice vybavené. V závislosti od modelu umožňujú použitie dosiek v stĺpoch. Malé budú dobre fungovať v teplejšej časti roka, zatiaľ čo pri prudkom snežení bude potrebné mať možnosť inštalovať dosky s väčším priemerom. Trvanlivosť hrotov ovplyvňuje aj materiál, z ktorého sú vyrobené. Základné modely majú oceľový hrot. Pokročilejšie trekingové palice majú mimoriadne odolný vidlicový hrot, ktorý má veľmi vysokú odolnosť.

Trekingové palice do hôr mnohých známych značiek na jednom mieste - iba na 8a.sk

Náš obchod ponúka široký výber trekingovej obuvi od špičkových výrobcov. Značky ako Black Diamond, Masters, Fizan, Fjord Nansen, Robens, Kohla, Grivel alebo Gabel sú dobre známe všetkým milovníkom nielen horskej turistiky. Výrobcovia špecializujúci sa na výrobu horského a turistického vybavenia sú zárukou vysokej kvality spracovania a spoľahlivosti na trase. Trekingové palice však nie sú všetko. Perfektným doplnkom ponuky je všetko príslušenstvo potrebné k paliciam, ako sú zimné a letné taniere, gumové hroty alebo náhradné hroty vidlíc. To všetko nájdete v horskom obchode 8a.sk.