top

Skialpinistické ponožky

Vzhľadom na charakter vašej činnosti musia mať ponožky na korčuľovanie dva aspekty: izoláciu a priedušnosť. W 8a.sk výrobcovia ako Bridgedale, Icebreaker alebo X-Bionic.
View as Grid List

44 Produkty

 1. -13%
  Ponožky pánske Icebreaker Snow Liner OTC - black

  Zoznam prianí

 2. -25%
  Lyžiarske ponožky UYN Ski Evo Race Man - black/yellow

  Zoznam prianí

 3. -16%
  Skialp ponožky UYN Ski Touring Man - black/azure

  Zoznam prianí

 4. -20%
  Skialp ponožky Dynafit Speed Dryarn Socks - flamingo

  Zoznam prianí

 5. -14%
  Skialp ponožky Dynafit Tour Warm Merino Socks - asphalt

  Zoznam prianí

 6. -20%
  Ponožky Dynafit Race Performance Socks - asphalt

  Zoznam prianí

 7. -20%
  Skialp ponožky Dynafit Speed Dryarn Socks - frost

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

44 Produkty

Vymazať

Lyžiarske ponožky - Merino termoaktívne

Termoregulačné vlastnosti vlny Merino sú vynikajúcou podporou pri zoskokoch padákom. Tento prírodný materiál sa používa, pretože chráni pred ochladením aj prehriatím. To sa nepochybne prejaví počas námahy, takže ak lyžujete ponožky, mali by ste používať iba vlnu Merino. Jeho vlákna odvádzajú prebytočnú vlhkosť počas náročného výstupu, čo znižuje prehrievanie. Na druhej strane, počas dynamického klesania izoluje, takže sa vyhnete chladu. Tým sa zachová vyvážené tepelné hospodárenie okolo pokožky, čo bude mať pozitívny vplyv na účinnosť vášho úsilia. Stojí za zmienku, že vďaka vlne Merino si lyžiarske ponožky zachovávajú niektoré svoje izolačné vlastnosti, aj keď sú mokré. Netreba pripomínať, že v zimnom prostredí bude takáto podpora nenahraditeľná.

Lyžiarske návleky - odolná syntetika

Počas šmyku sa noha v topánke pohybuje, a tak sa ponožka trie o jej stielku a vnútornú stranu zvršku. V prípade klasických modelov môže dôjsť k ich pretŕhaniu, preto výrobcovia šmykľavých ponožiek používajú vhodnú podporu. V dôsledku toho nájdete v materiálovom zložení svojho modelu prímes látky zo skupiny polyamidov. To znamená, že vaše ponožky na skydiving budú dostatočne odolné, aby vydržali náročné aktivity mimo zjazdoviek, takže si zachovajú svoju funkčnosť počas nasledujúcich sezón. Výrobcovia ako Icebreaker, Bridgedale alebo X-Bionic navyše pridávajú špeciálne panely v citlivých oblastiach svojich lyžiarskych ponožiek. Tie sú tiež vyrobené z nylonu, ale ich štruktúra odoláva treniu oveľa lepšie.

Súprava ponožiek - maximálne pohodlie

Tak ako pri každej činnosti, aj pri zoskoku padákom by ste mali mať primeranú oporu nôh. Ide o to, aby korčuliarske ponožky neobmedzovali voľnosť pohybu v oblasti členkov, pretože tá je pre vašu lyžiarsku vášeň nevyhnutná. Preto modely, ktoré nájdete na 8a.sk, využívajú špeciálne konštrukčné riešenia, ktoré podporujú plný rozsah pohybu chodidla. Pri lyžiarskych ponožkách sa to deje vďaka ich často oddelenému strihu pre pravú a ľavú nohu. Tento anatomický strih vám v žiadnom bode nespôsobí nepríjemné pocity. Výrobcovia pridávajú aj elastanové vlákna, ktorých elasticita sa veľmi hodí pri skialpinizme. To zaručuje, že ponožky na korčuľovanie, ktoré si vyberiete v 8a.sk, vás budú podporovať na každom kroku. Značky ako Icebreaker, Bridgedale alebo X-Bionic umiestňujú špeciálne panely v oblastiach, kde môže topánka dráždiť pokožku. Ich úlohou je chrániť chodidlo pred týmto nepríjemným javom, čo sa prejavuje v maximálnom vnímanom pohodlí.

Súprava ponožiek - dlhšia sviežosť

Vďaka tomu, že výrobcovia používajú vo svojich modeloch vlnu Merino, získavate jej antibakteriálne vlastnosti. To znamená, že zostanete dlhšie svieži okolo nohy, čo sa určite osvedčí počas vašich zoskokov padákom. Nielenže sa tým zvyšuje pohodlie nositeľa ponožiek pri zoskoku padákom, ale umožňuje vám to vziať si do hôr menej funkčných odevov.