top

Black Diamond

Black Diamond je značka pre horských nadšencov, ktorá ponúka horolezecké a parašutistické vybavenie, ako aj technické oblečenie. Legendárne výrobky Black Diamond - nakupujte na 8a.sk, kde nájdete široký výber sortimentu na leto aj zimu.
View as Grid List

900 Produkty

na stránku
 1. Blokant Black Diamond Index Right

  Zoznam prianí

 2. Blokant Black Diamond Index Left

  Zoznam prianí

 3. -5%
  Taška na lano Black Diamond Gym Gear Bag 30 L - black

  Zoznam prianí

 4. -10%
  Batoh Black Diamond Pipe Dream 45 - black

  Zoznam prianí

 5. -15%
  Koncovky na paličky Black Diamond Z Pole Trekking Tips

  Zoznam prianí

 6. -15%
  Pánske tričko Black Diamond Rhythm Tee - black

  Zoznam prianí

 7. -15%
  Lezecký batoh Black Diamond Crag 40 - azul

  Zoznam prianí

 8. -10%
  Mikina Black Diamond Alpenglow Hoody - camp green

  Zoznam prianí

 9. -15%
  Mikina Black Diamond Alpenglow Hoody - burnt sienna

  Zoznam prianí

 10. -10%
  Čelovka Black Diamond Astro 300-R - lilac

  Zoznam prianí

 11. -10%
  Čelovka Black Diamond Cosmo 350-R - lilac

  Zoznam prianí

 12. -10%
  Expreska Black Diamond Litewire Quickdraw 16 cm

  Zoznam prianí

 13. -10%
  Sedadlo Black Diamond Bosun's Chair

  Zoznam prianí

 14. -10%
  drabinka Black Diamond Alpine Aider

  Zoznam prianí

 15. -10%
  Otočný záves Black Diamond Rotor

  Zoznam prianí

 16. -10%
  Turistický batoh Black Diamond Creek 20 Backpack - black

  Zoznam prianí

 17. -15%
  Vetrovka Black Diamond Distance Wind Shell - sulphur

  Zoznam prianí

View as Grid List

900 Produkty

na stránku
Vymazať

Ľudia, ktorí tvoria značku Black Diamond, si dobre uvedomujú potreby všetkých, ktorí sa rozhodujú pre horské aktivity, či už na amatérskej alebo profesionálnej úrovni. Každý z nich prežíva horské výzvy v letnom a zimnom období. Či už leziete v skale alebo v ľade, alebo lyžujete na zasneženom svahu - vyvolávajú presne to isté ako ostatní milovníci hôr - radosť a eufóriu. Preto sa im tak dobre darí uspokojovať potreby jednej globálnej rodiny horolezcov, lyžiarov a všetkých, ktorí si zamilovali hory. Black Diamond, podobne ako mnohé ikonické americké značky, začala v roku 1957 na záhrade a v dielni. Vďaka inovatívnym bezpečnostným prvkom pre horolezcov sa rýchlo stala voľbou číslo 1 pre mnohých milovníkov hôr.

S osobitným dôrazom na detail, ale aj na samotný výrobok, ale aj na hodnoty vedomého pobytu v horách, sa značka Black Diamond dostala tam, kde je dnes. Je celosvetovým výrobcom horolezeckého, lezeckého a lyžiarskeho vybavenia, špecializovaného oblečenia a dokonca aj topánok. Spoločnosť má pobočky na troch kontinentoch a výrobky Black Diamond sú známe aj v tých najodľahlejších kútoch sveta. Medzi fanúšikov značky patria horolezci, lyžiari, bežkári a klasickí turisti, ktorí hľadajú špičkové oblečenie a vybavenie na horské trekingové výpravy.

Špičková lezecká výbava a batohy Black Diamond

Lezecký výstroj s logom americkej značky predstavuje vysokú spoľahlivosť a inovatívne riešenia. Karabíny a exponenty Black Diamond sú vysoko cenené pre svoj moderný dizajn a spoľahlivosť. V ponuke značky nájdete aj istiace pomôcky, ľadové skrutky alebo friendy, ktoré sú nevyhnutné pri lezení s vlastným istením. Podobne vysokú úroveň prepracovanosti predstavujú aj horolezecké postroje Black Diamond - od športových modelov, cez horské modely až po ultraľahké padákové postroje. V ponuke je aj široká škála zimného lezeckého vybavenia. Ľadové cepíny a skoby Black Diamond, ľadové skrutky a ďalšie príslušenstvo nevyhnutné pre horolezectvo a lezenie v ľade sú medzi milovníkmi tejto zimnej aktivity veľmi obľúbené.

Počas horských expedícií je nevyhnutná pohodlná preprava batožiny a vybavenia. Ani v tomto prípade americká značka nesklame. Black Diamond batohy ponúkajú širokú škálu modelov pre prakticky všetky horské aktivity. Minimalistické batohy - vesty pre horských bežcov sú ideálne na bežecké výlety a ultra súťaže. Klasické horské a trekingové batohy Black Diamond vám umožnia zdolávať vyššie vrcholy, ako aj vyraziť na trochu dlhšiu túru na horské štíty. Kompaktné lezecké modely vám umožnia pohodlne si vziať so sebou všetku výbavu na letné výlety do skál. Pre milovníkov lyžovania bola na zimnú sezónu pripravená úplne samostatná kolekcia batohov. Medzi nimi vyniká najmä batoh Black Diamond JetForce s moderným systémom airbag. Toto inovatívne riešenie výrazne zvyšuje bezpečnosť pri lyžovaní alebo snowboardingu.

Oblečenie na lezenie a do hôr

Značka je tiež známa navrhovaním a výrobou vysokokvalitného oblečenia pre horolezcov a milovníkov hôr. Jej ponuka zahŕňa modely pripravené na letnú aj zimnú sezónu. Mimoriadne rozsiahly sortiment oblečenia tejto americkej značky je určený pre horolezcov. Odolné lezecké nohavice Black Diamond alebo tričká z organickej bavlny sú ideálne na letné výlety na skaly alebo bouldering. Veľkú časť kolekcie zaberá klasické horské oblečenie do rôznych podmienok. Membránové bundy do dažďa, softshellové bundy a ľahké páperové bundy sa v chladnejšej časti roka ukážu ako nepostrádateľné na horolezeckých trasách aj trekingových chodníkoch. Značka ponúka mimoriadne široký sortiment výrobkov v oblasti ochrany rúk. Rukavice Black Diamond zahŕňajú lyžiarske, horské, lezecké alebo via ferratové modely. Či už potrebujete hrubé rukavice do najväčších mrazov, alebo ľahký a priľnavý model na držanie sekery pri lezení v ľade, v rozsiahlej ponuke značky BD si určite vyberiete.

Čelovky a palice Black Diamond - neoceniteľná pomoc v stene a na ceste

Americká značka je známa aj vďaka špičkovému príslušenstvu k horskej výstroji, ktoré je často v tieni serióznejšieho vybavenia. Čelovka Black Diamond, optimálne zvolená pre daný typ aktivity, dokáže osvetliť akúkoľvek tmu, či už ide o horolezectvo, lyžovanie, beh alebo turistiku. Neoceniteľnou pomôckou vám budú aj boty Black Diamond Patria medzi ne trekingové, bežecké a lyžiarske modely. Umožnia vám udržať rovnováhu v náročnejších pasážach. Vďaka spoľahlivému systému skladania Z-Pole sa ľahko prepravujú, keď sa nepoužívajú.