top

Běžecké kraťasy

Ideálne sú športové šortky na šprint a beh. V ponuke sú návrhy od rôznych výrobcov, ktoré vyhovujú každému.
View as Grid List

204 Produkty

na stránku
 1. -10%
  Bežecké kraťasy Dynafit Vert 2 Short Tights - black out

  Zoznam prianí

 2. -15%
  Kraťasy pánske Arcteryx Norvan Short 7 in - serene

  Zoznam prianí

 3. -15%
  Bežecké kraťasy Arcteryx Norvan Short 7 in - void

  Zoznam prianí

View as Grid List

204 Produkty

na stránku
Vymazať

Doplňte svoj outfit bežeckými šortkami

V teplom počasí sú vaše tréningy ešte zábavnejšie, ale budú efektívnejšie, ak si na bežecké šortky navrstvíte technické tričko. Lepšie výsledky dosiahnete len s kompletnou sadou. Vďaka strihom a materiálom špeciálne vybraným pre tento typ činnosti sú takéto ponuky od známych výrobcov čoraz obľúbenejšie. Tréning na beh je námaha, pri ktorej telo pracuje inak ako pri lezení alebo trekingu. Oblečenie zvolené na tento šport by preto malo mať mierne odlišné vlastnosti. Výrobcovia si to dobre uvedomujú a neustále vyvíjajú nové technológie, ktoré podporujú výkonnosť bežca.

Športové šortky na výkon a bežný beh

Milovníci zdolávania trás v rýchlom tempe nemusia nutne vyliať svoj siedmy pot na cestách. Intenzita námahy ovplyvňuje, aké športové šortky by si mal konkrétny bežec obliecť. Je samozrejmé, že ten, kto trénuje na maratón, bude potrebovať väčšiu podporu ako bežecký nadšenec, ktorý sa nechce zúčastniť na súťaži. Medzi širokou ponukou značiek si každý nájde produkt prispôsobený svojim špecifickým očakávaniam, bez ohľadu na to, aká je vaša bežecká úroveň. Pre profesionálov sú tu športové šortky na vysokovýkonný beh - obohatené o technológie odvádzajúce vlhkosť a schopné poskytnúť správnu úroveň priedušnosti. Okrem toho vlákna takýchto modelov často obsahujú ióny striebra, vďaka čomu zostávajú šortky dlhšie čerstvé. Pre varianty bohatšie na technické prvky a jednoduchšie v tomto ohľade je spoločný komfort strihu.

Pohodlné bežecké šortky

Na jednej strane vysoký technický výkon, na druhej strane pohodlný strih a máme hotový recept na dokonalé bežecké šortky. Na dosiahnutie tohto efektu sa do konštrukcie týchto odevov používa špeciálna forma konštrukcie, ako napríklad 4-cestný streč. Materiál, ktorý sa rozťahuje v štyroch smeroch, zaručuje priliehavé nosenie a veľkú voľnosť pohybu. Nemôže dôjsť k žiadnemu nepohodliu, takže pôžitok z pohybu sa výrazne zvyšuje. Športové bežecké šortky, ktoré poskytujú vynikajúcu podporu pre nositeľa, musia byť flexibilné. Ďalším spôsobom, ako to dosiahnuť, je použitie prímesí strečových vlákien v tkaninách. Medzi dizajnérmi to nie je nezvyčajná prax. Na trhu pravdepodobne neexistujú modely, ktoré by sa do veľkej miery nerozťahovali. Takéto varianty by boli úplne nefunkčné, pretože by nemohli správne priliehať k telu bez toho, aby spôsobovali tlak alebo obmedzovali pohyb.

Športové šortky na behanie majú mnoho výhod

Zmienka o technológii a strihu nestačí. Treba dodať, že bežecké šortky sa odlišujú aj dizajnom samotného strihu. Varianty určené pre bežcov zvyčajne nemajú veľa vreciek alebo ozdôb. Najviac, čo môžu ponúknuť, je malé vrecko, zvyčajne umiestnené vzadu na opasku. V prípade bežeckých šortiek nie sú potrebné ďalšie ozdobné prvky. Účinnosť modelu sa dosahuje úpravou dizajnu a farebnej schémy. Namiesto popruhov a praciek sa objavujú elastické popruhy a nohavice. Niekedy sa dizajnéri rozhodnú skombinovať dva typy látok, aby ešte viac zvýšili funkčnosť celku. Pre výrobcov sa stáva štandardom aj používanie plochých švov alebo ich úplné zrušenie. Cieľom je, aby bol odev čo najpohodlnejší a aby sa eliminovalo akékoľvek nepohodlie.

Prečo je ešte dobré vybrať si športové šortky na behanie?

Pri tréningu v horúcich dňoch je užitočné ľahké oblečenie, ktoré nielen účinne odvádza vlhkosť, ale aj dobre vetrá. Umožňujú to strihy bežeckých šortiek. Konštrukcie sa ľahko pohybujú a zaručujú dobré prúdenie vzduchu a vetranie. Tým sa znižuje riziko prehriatia aj počas intenzívnych a dlhých tréningov.