top

Bundy do dažďa dámske

Dámske bundy do dažďa sú modely, ktoré účinne chránia pred zrážkami. Dámska bunda do dažďa vás ochráni pred premoknutím, či už idete na túru alebo leziete.
View as Grid List

208 Produkty

  1. -10%
    Bežecká bunda dámska Inov-8 Stormshell FZ V2 - black

    Zoznam prianí

  2. -30%
    Bunda dámska Houdini The Orange Jacket - jumpin blue

    Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

208 Produkty

Vymazať

Dámske bundy do dažďa sa hodia počas celého roka

Vodotesné oblečenie je nevyhnutným doplnkom šatníka každého outdoorového dobrodruha. Bez ohľadu na to, či ste vášnivým turistom, ktorý celé týždne zdoláva neprístupné chodníky, zdoláva náročné vrcholy alebo si jednoducho užíva turistiku v nenáročnom teréne, vždy potrebujete ochranu pred dažďom. Dámske bundy do dažďa sú modely, ktoré vás ochránia pred premoknutím a umožnia vám pokračovať vo vašich aktivitách v pohodlí. Moderná dámska bunda do dažďa sa nepodobá na plášte z minulosti. Vďaka perfektnému strihu a látke príjemnej na dotyk sa príjemne nosí. Výrobcovia búnd do dažďa sa starajú aj o štýlovú stránku a ponúkajú mimoriadne širokú škálu farieb, v ktorej si každá outdoorová nadšenkyňa nájde svoj obľúbený odtieň. Navyše, ak je pre vás klasická bunda príliš krátka, na pomoc vám príde nepremokavý kabát alebo dlhá dámska bunda do dažďa.

Dýchateľná športová bunda do dažďa. Zistite, ako fungujú dámske bundy do dažďa

Dámska bunda do dažďa vďačí za svoje vlastnosti membráne použitej v jej konštrukcii. Táto extrémne tenká vrstva sa zvyčajne umiestňuje pod vonkajší materiál. Vďaka svojej špeciálnej štruktúre neprepúšťa kvapky vody. Zároveň umožňuje prestup vodných pár smerom von. Dámske bundy do dažďa tak umožňujú účinne odolávať lejaku a zároveň odvádzať vlhkosť, ktorú telo produkuje počas aktivity. Mnohí výrobcovia exteriérových produktov používajú vo svojich výrobkoch vlastné membrány. Membrány GORE-TEX® však zostávajú najobľúbenejšími a vysoko cenenými na trhu. To sa najčastejšie využíva pri moderných a vysoko priedušných dámskych bundách do dažďa. V závislosti od vykonávanej fyzickej aktivity používajú fanúšičky turistiky rôzne typy tejto vysoko cenenej membrány.

Dámske bundy do dažďa používajú rôzne kombinácie membrán, vonkajších materiálov a podšívok. Takzvaný trilaminát je spojenie všetkých vrstiev do jedného celku. Toto riešenie zaručuje, že dámska bunda do dažďa sa vyznačuje vysokou odolnosťou. V ľahších modeloch sa podšívka často nahrádza špeciálnou ochrannou potlačou nastriekanou priamo na membránu. Tento typ riešenia je známy ako 2,5 l laminát. To znamená, že dámska bunda do dažďa môže byť veľmi ľahká a ľahko sa dá zbaliť, keď sa nepoužíva. Veľmi častým riešením v dámskych turistických bundách je kombinácia membrány a vonkajšej tkaniny, zatiaľ čo podšívka je samostatná, voľná vrstva. Najľahšie bežecké modely ponúkajú moderné riešenie - membránu na vonkajšej strane. Vďaka tomu môže voda voľne prúdiť po jeho povrchu a bunda zostáva ultraľahká. Dámske nepremokavé bundy na behanie sa vyznačujú vysokou priedušnosťou a technickými riešeniami na zabezpečenie dostatočného vetrania. Najbežnejšie prieduchy v podpazuší so zipsami alebo špeciálnou perforáciou uľahčujú rýchle odparovanie potu z pokožky.

Aké sú rozdiely medzi membránovými bundami pre rôzne činnosti?

Dámske nepremokavé bundy sú najčastejšie navrhnuté s ohľadom na konkrétne použitie. Hoci sú všetky vybavené vodotesnými membránami, môžu sa líšiť ponúkaným výkonom, strihom bundy, počtom vreciek alebo celkovou odolnosťou. Preto sa pri výbere modelu oplatí zvážiť, ktorá dámska bunda do dažďa bude pre vašu aktivitu najvhodnejšia. Ženy, ktoré rady zdolávajú výzvy vo vysokých horách, budú určite hľadať modely so zvýšenou odolnosťou proti oderu. Častý kontakt s kameňmi alebo ostrými kusmi ľadu si vyžaduje špeciálne riešenia. Tu prichádzajú na rad vystužené dámske bundy do dažďa Mimoriadne tesné a mierne hrubšie väzby, ktoré sa v nich používajú, zabezpečujú zvýšenú odolnosť proti poškodeniu. Tieto typy búnd budú nielen nepremokavé, ale aj vetruodolné, čo nás ďalej ochráni pred prechladnutím.

Medzi turistkami sú najobľúbenejšie ľahšie nepremokavé bundy - priedušné dámske modely ponúkajú maximálne pohodlie pri pohybe na ľahších chodníkoch. Sú ideálnou voľbou na celodennú túru, keď musíme čeliť nepriaznivému počasiu. Dlhé dámske bundy do dažďa sú zasa ideálne na každodenné nosenie v meste. Vďaka nim sa môžete na ceste do práce alebo na univerzitu zbaviť objemného dáždnika. Vybrané modely majú možnosť zastrčiť alebo odopnúť kapucňu, aby celkový vzhľad zostal skvelý bez ohľadu na počasie. Dlhý strih je charakteristický aj pre mnohé iné modely. Dámska jesenná bunda do dažďa, ktorá svojím vzhľadom pripomína kabát, vás dokonale ochráni pred nepriazňou počasia.

Dýchajúce dámske bundy do dažďa sú voľbou bežeckých nadšenkýň. Hoci si všetky modely do dažďa zachovávajú dobrú priedušnosť, práve pri najľahších bežeckých bundách je to prioritou. Minimálny počet vreciek, priliehavý strih pre maximálnu voľnosť pri behu sú len niektoré z charakteristických znakov. Dámske ľahké športové bundy do dažďa sú ideálne na celoročný tréning. Tiež ako pohotovostná vrstva oblečenia na ultramaratóny, keď sa na trati pokazí počasie. Sú ideálne ako ľahké jarné dámske bundy do dažďa, keď sa potrebujeme ukryť pred zrážkami pri mierne vyšších teplotách.

Dámske bundy do dažďa

Na trhu je k dispozícii mnoho rozličných dámskych búnd do dažďa. Prvok, ktorý ovplyvňuje ich diferenciáciu, je predovšetkým membrána. Jedným z najobľúbenejších a najoceňovanejších je GORE-TEX®. Je to mimoriadne všestranné riešenie, ktoré zaručuje vysokú úroveň vodotesnosti Používajú ho takmer všetci špičkoví výrobcovia outdoorového oblečenia vo svojich najmodernejších kolekciách. Okrem toho má väčšina značiek svoje vlastné membrány, ktoré sa úspešne používajú v mnohých modeloch. Dámske bundy do dažďa od spoločnosti Salewa používajú Powertex, The North Face používa revolučnú membránu FUTURELIGHT a Columbia používa Omni-Tech Všetky tieto riešenia sa používajú v dámskom oblečení do dažďa na rôzne aktivity - turistiku aj horolezectvo. Rôzne výkony jednotlivých membrán sú prispôsobené rôznym typom outdoorových aktivít.

Dámske bundy do dažďa v obchode 8a.sk

Poskytujeme mimoriadne širší výber dámskych nepremokavých búnd V ponuke nájdete modely s priliehavým strihom, dlhé dámske bundy do dažďa aj modely s voľnejším strihom. Ide o univerzálne výrobky, ktoré sa hodia na horské aktivity aj na každodenné nosenie do práce alebo na prechádzky so psom v parku. Okrem toho sú veľmi univerzálnou voľbou, ktorú využijete vo všetkých ročných obdobiach. V teplejších mesiacoch dámska bunda do dažďa dokáže dokonale ochrániť pred nečakaným lejakom. V zime poskytuje vynikajúcu ochranu pred snehom a studeným vetrom, keď sa nosí cez páperovú bundu alebo teplú zimnú bundu. Dobre zvolená dámska bunda do dažďa je základom pre výlet do hôr v každom ročnom období. Či už tvorí základ outfitu na daždivý deň, alebo jej minimalistická verzia skončí v batohu a bude tam čakať na zhoršenie počasia, spoľahlivá membránová horská bunda pre dámy vám zabezpečí pohodlie na trasách bez ohľadu na počasie. Preskúmajte dámske bundy do dažďa online v horskom obchode 8a.sk a nájdite si ideálny model pre vás! V našej ponuke športových búnd do dažďa nájdete aj pánske bundy do dažďa

Často kladené otázky

Sú dámske bundy do dažďa priedušné?

Zvyčajne sa uvádza, že bundy do dažďa sú priedušné. To znamená, že materiály, z ktorých sú vyrobené, majú schopnosť prepúšťať vodnú paru. To umožňuje, aby vlhkosť produkovaná telom počas cvičenia prenikala von a aby sme sa udržiavali v lepšom pohodlí pri pokožke. Vďaka vlastnostiam membrány sú bundy priedušné. Tým sa líšia od bežnej membrány, ktorá je tiež vodotesná, ale neprepúšťa vodnú paru. Úroveň priedušnosti dámskych búnd do dažďa sa môže líšiť v závislosti od typu použitej membrány.

Akú dámsku bundu do dažďa si vybrať do hôr?

Bunda do dažďa do hôr by sa mala vyznačovať predovšetkým vysokou mierou voľnosti pohybu. Preto je veľmi dôležité vybrať si model pre danú činnosť. Horolezecké bundy poskytujú väčšiu voľnosť pohybu ramien, trekingové bundy majú praktické vrecká a bežecké bundy neobmedzujú pohyb pri behu. Dôležité sú aj parametre membrány použitej v plášti. Čím náročnejšiu výzvu budeme podstupovať, tým vyššiu priedušnosť a nepremokavosť by mala bunda do dažďa poskytovať. Špičkové modely sú často vybavené kvalitnou membránou GORE-TEX® Viac informácií o výbere bundy sme uviedli v článku na našom blogu s názvom: Aká bunda do dažďa?

Dámske mackintosh alebo softshell?

Ak očakávame dlhšie obdobie daždivého počasia, dámska bunda do dažďa bude určite nevyhnutná. Iba membránové bundy sú navrhnuté tak, aby boli dlhodobo nepremokavé. To zaručujú podlepené švy, správny strih bundy a použité materiály. Ak na trase neočakávate dážď, dobrou alternatívou je softshell Dobre chráni pred vetrom a poskytuje základnú izoláciu. Hlavnou výhodou softshellov je ich vynikajúca priedušnosť, takže aj počas intenzívnej námahy poskytujú vysokú úroveň pohodlia.