top

Vybavenie na via ferrata

Via Ferrata je populárny variant horolezectva, ktorý zahŕňa prekonávanie trás, ktoré boli predtým zaistené oceľovými lanami. Táto forma lezenia si vyžaduje nielen praktickú prípravu, ale aj správne vybavenie.
View as Grid List

245 Produkty

 1. -14%
  Ferratové topanky Dachstein Super Ferrata GTX - black

  Zoznam prianí

 2. -14%
  Dámske topánky Dachstein Super Ferrata GTX - dust

  Zoznam prianí

 3. -35%
  Ferratový set Climbing Technology VF Kit Junior Dyno

  Zoznam prianí

 4. -28%
  Topánky prístupové Zamberlan Salathe RR - blue

  Zoznam prianí

 5. -28%
  Topánky prístupové Zamberlan Salathe RR - yellow

  Zoznam prianí

 6. -28%
  Ferratové topanky Zamberlan Salathe RR - taupe

  Zoznam prianí

 7. -11%
  Topánky prístupové Garmont Dragontail - moss green/grey

  Zoznam prianí

 8. -15%
  Topánky prístupové Dynafit Transalper - magnet/black out

  Zoznam prianí

 9. -27%
  Topánky prístupové Scarpa Mescalito - ocean/gray

  Zoznam prianí

 10. -25%
  Topánky prístupové Scarpa Crux GTX - petrol/mustard

  Zoznam prianí

 11. -10%
  Ferratový tlmič pádu Ocun Captur Pro Swivel - blue

  Zoznam prianí

 12. -10%
  Ferratový set Ocun Via Ferrata Twist + Chest Set - green

  Zoznam prianí

 13. -10%
  Rukavice Climbing Technology Progrip Plus - black/beige

  Zoznam prianí

 14. -36%
  Horolezecký sedák Ocun Neon 3 - pink

  Zoznam prianí

 15. -10%
  Lezecký postroj dámsky Ocun Neon 3 - pink

  Zoznam prianí

 16. -25%
  Topánky prístupové dámske AKU Rock DFS GTX - jade

  Zoznam prianí

 17. -16%
  Topánky prístupové AKU Rock DFS - green

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

245 Produkty

Vymazať

Vybavenie ferraty pre každého

Trasy via ferrata sú špeciálnym spôsobom pohybu v horách. Špeciálne pripravené trasy sú primerane zabezpečené dobre pripevnenými oceľovými lanami. Pomocou špeciálneho vybavenia ich možno použiť na istenie v prípade pádu. V sortimente našej horskej predajne 8a.sk nájdete všetko vybavenie, ktoré na tento druh športu potrebujete. Ponúkame profesionálne horolezecké výstupy, postroje, ako aj horolezecké karabíny a rukavice. Mimoriadne dôležitou súčasťou vybavenia pri akejkoľvek lezeckej aktivite je prilba. Lezecká prilba dokáže ochrániť hlavu pred zranením a zaistiť bezpečnosť počas lezenia. V našom online obchode nájdete celé súpravy na nácvik lezenia na Via Ferrata. Všetky položky v našom obchode ponúkame samostatne aj v praktických súpravách. Vybavenie na via ferraty od popredných svetových výrobcov, ako sú Climbing Technology, Black Diamond, Ocun alebo Salewa, je zárukou bezpečnosti.

Predchuť lezenia - via ferrata

Aj keď sa pohyb na cestách via ferrata nepovažuje za skutočné lezenie, mnohým ľuďom umožňuje okúsiť vzrušenie z vysokej expozície a traverzovania ciest, ktoré by pre nich boli bez riadneho istenia nedostupné. Bezpečný pohyb na via ferratách zahŕňa pohyb po oceľových lanách. Z výpadu do nich pripneme dve karabíny, ktoré v prípade zakopnutia alebo inej nehody zastavia náš pád. V miestach, kde sú laná pripevnené ku skale, musia byť karabíny jednotlivo pripnuté tak, aby jedno rameno lana vždy istilo pád. Trasy Via ferrata sú často vybavené umelými pomôckami v podobe držadiel, schodov alebo oceľových rebríkov. To všetko má za cieľ sprístupniť značný počet ciest aj ľuďom, ktorí nemajú potrebné lezecké zručnosti.

Via ferrata - základná výbava

Lano, pútko a lezecká prilba sú nevyhnutným minimom aj na tých najľahších via ferratách. Dlhé laná umožňujú použitie oceľových lán a chránia pred najvážnejšími následkami pádu. Špeciálne pohlcovače energie, ktoré sa v nich používajú, absorbujú veľkú časť sily pádu a brzdia let na trochu dlhšiu vzdialenosť. Postroj umožňuje bezpečné upevnenie lonžovacieho zariadenia. Horolezecká prilba, hoci sa často podceňuje, je často kľúčovou súčasťou. Dôvodom je, že pri prekonávaní via ferraty sa často stretávame s kameňmi a skalami, ktoré padajú samé alebo ich posúvajú tí hore. V takýchto situáciách je horolezecká prilba nevyhnutná, aby sa predišlo vážnym zraneniam. Takýto set sa veľmi často kombinuje s rukavicami via ferrata. Kožené modely zaručujú vysokú odolnosť a dobre chránia ruky pred odieraním. Na náročnejších via ferratách alebo v neobvyklých situáciách je často potrebné použiť ďalšie istenie, ktoré si už vyžaduje primeraný výcvik a skúsenosti. Ak hľadáte prilbu, výpad, postroj alebo si chcete kúpiť via ferratový set od začiatku - obchod 8a.sk vám poskytne kompletný výber všetkého potrebného vybavenia.