top

Ponožky cyklistické

Cyklistické ponožky znamenajú maximálne pohodlie počas výletov, tréningov aj súťaží. Cyklistické ponožky sú špeciálne pripravené pre milovníkov dvoch kolies a sú ideálne do hôr, na cesty aj do mesta.
View as Grid List

42 Produkty

 1. -19%
  Merino ponožky Maloja Hohneck - midnight multi

  Zoznam prianí

 2. -20%
  Cyklistické ponožky ION Pads BD-Sock - dark mud

  Zoznam prianí

 3. -32%
  Cyklistické ponožky ION Bike Short - thunder grey

  Zoznam prianí

 4. -30%
  Cyklistické ponožky ION Bike Short - black

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

42 Produkty

Vymazať

Cyklistické ponožky sú dokonalým doplnkom oblečenia

Akkoľvek cyklistické ponožky určite nepatria medzi kľúčové časti výbavy potrebné na cyklistiku, môžu výrazne zvýšiť pohodlie, najmä ak počas sezóny najazdíme na jednokolke značný počet kilometrov. Vlastnosti cyklistických ponožiek zabezpečujú pohodlie v topánke a optimálny tepelný komfort počas jazdy. V porovnaní s trekingovými ponožkami je ich konštrukcia odlišná. Celá môže byť tenšia a hrubá tlmiaca vrstva pod chodidlom nie je vhodná, pretože bráni správnemu prenosu sily z nôh na pedále. Hrúbka a výška ponožiek sa zvyčajne prispôsobuje typu cyklistiky, ktorú vykonávate. Na cestách prevládajú krátke, tenké cyklistické ponožky. V horách lepšie fungujú vysoké modely. Pri zjazde z kopca budú účinnejšie chrániť vaše nohy pred konármi a pri strmom stúpaní vás ochránia pred možným odieraním nôh o skaly.

Diferencované ponožky na celý rok

V lete je veľmi dôležité zabezpečiť dostatočné vetranie, preto sú cyklistické ponožky na teplejšie obdobie veľmi tenké. Vrchná časť je často vyrobená z pleteniny s veľmi veľkými otvormi, ktoré ďalej podporujú výmenu vzduchu. Moderné vlákna, ako je Coolmax®, podporujú rýchly odvod vlhkosti smerom von. To pomáha udržať topánky v pohodlí aj počas najteplejších dní. V zime sú nevyhnutné hrubšie cyklistické ponožky. Pri šliapaní sa nohy v topánke nepohybujú, čo spôsobuje, že sa veľmi rýchlo ochladzujú, keď ich ovieva studený vzduch. Preto je nesmierne dôležité vybrať si správne ponožky, ktoré poskytujú dostatočnú tepelnú izoláciu, ale zároveň v prípade potreby odvádzajú vlhký vzduch, aby vnútro topánky nevlhlo. V chladnejšej časti roka sú veľmi obľúbené cyklistické ponožky z merina. Prírodná vlna má vynikajúce úžitkové vlastnosti. Pri nižších teplotách a nepriaznivom počasí môžu byť dobrou voľbou nepremokavé cyklistické ponožky s membránou. Účinne blokujú studený vietor, ako aj sneh a vodu, čím ešte viac chránia vaše nohy pred prechladnutím. Treba však pamätať na to, že cyklistické ponožky nie sú všetko. Veľmi dôležitý je aj výber obuvi. Ľahká sieťovaná obuv na leto alebo vyššia obuv na zimu, ako aj návleky na cyklistickú obuv vám umožnia pohodlnú jazdu na bicykli za akýchkoľvek podmienok.

Cyklistické ponožky online - obchod 8a.sk!

Náš sortiment zahŕňa cyklistické ponožky pre všetky ročné obdobia a do každého počasia. Ultratenké ponožky do letných horúčav pre cyklistov, vyššie modely pre milovníkov horskej jazdy, ako aj klasické modely ideálne na každodenné použitie. Rôzne vzory, hrúbky a farby zaručujú, že každý cyklistický nadšenec si nájde optimálny model, ktorý sa hodí k jeho oblečeniu. Pozrite si kvalitné cyklistické ponožky pre maximálne pohodlie na každom výlete.