top

Skialpinistické mačky

Skokanské mačky sú nevyhnutnou súčasťou výbavy alpského lyžiara, ktorý chce zvýšiť svoju bezpečnosť a pohodlie pri výstupe na náročné zľadovatené svahy. Ultraľahké mačky sa pripevnia na skitouringové topánky a umožnia vám dosiahnuť skalnatý vrchol.
View as Grid List

11 Produkty

 1. -16%
  Automatické mačky Blue Ice Harfang Tour Crampon - blue

  Zoznam prianí

 2. -16%
  Automatické mačky Blue Ice Harfang Crampon - blue

  Zoznam prianí

 3. -15%
  Automatické mačky Blue Ice Harfang Enduro Crampon - black

  Zoznam prianí

 4. -15%
  Skialpinistické mačky Camp Skimo Total Race

  Zoznam prianí

 5. -19%
  Mačky Petzl Irvis Hybrid
  Mačky Petzl Irvis Hybrid
  139,99 € 173,99 €

  Zoznam prianí

 6. -22%
  Skialpinistické mačky Dynafit Cramp-In - orange/blue

  Zoznam prianí

 7. -10%
  Automatické mačky Climbing Technology Snow Flex

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

11 Produkty

Vymazať

Lyžiarske horolezecké skoby pre náročnejšie prístupy

Lahkosť pri výstupe, istota na vrchole a neobmedzená voľnosť pri zjazde sú to, čo si ambiciózni lyžiari v teréne cenia. Skokanské mačky sú navrhnuté tak, aby poskytovali najlepšiu možnú oporu aj pri tých najnáročnejších cieľoch a zároveň neboli veľkou záťažou na trasách, kde sa dajú ľahko uložiť do batohu. Sú skonštruované s veľkým dôrazom na nízku hmotnosť a kompaktné rozmery, ale ich bezpečnosť v ničom nezaostáva za inými račňami určenými na túry po ľadovcoch a zimných vrcholoch. Spĺňajú normy EN893 a rovnako ako väčšina "klasických" modelov majú rôzne druhy upevnenia, ktoré sú vhodné pre rôzne typy lyžiarskej obuvi.

Automatický alebo poloautomatický? To je otázka

Automatické lyžiarske skoby sú modely určené pre topánky so zárezom v prednej a zadnej časti škrupiny. Sú veľmi stabilné a ľahko sa nasadzujú - stačí len upevniť čelenku vpredu v príslušnej "drážke" v podrážke topánky a vzadu zapnúť pracku. Možno by ste povedali, že je to perfektné, keby nebolo toho, že veľká časť lyžiarskych topánok nemá výrez na špičke. Konštrukcia škrupiny, ktorú značka Dynafit nedávno predstavila pod názvom Speed Nose, tento upevňovací prvok neobsahuje. Táto zmena umožnila odľahčiť topánku (podrážka je až o 15 % ľahšia), zmeniť os rotácie chodidla posunutého v kolíkovom viazaní a viac priblížiť chôdzu "prirodzenej" chôdzi. Ale čo s montážou mačiek? Poloautomaty, ktoré sú vpredu vybavené pružnou klietkou, sa dokonale hodia na topánky tohto typu. Prípadne sa dá na vybrané poloautomaty naskrutkovať adaptér značky Dynafit, ktorý z čelenky urobí zarážku a lanko na uchytenie topánky zhora. V každom prípade sa automatické alebo poloautomatické skokanské mačky hodia prakticky na všetky moderné topánky na skialpinizmus.

A možno aj košíkové raky?

Skákacie skokanské raky takmer úplne rozptýlili dilemu s fitovaním. Flexibilné koše vpredu a vzadu sa hodia na topánky od rôznych výrobcov, s plášťami širšími, užšími, so zárezmi aj bez zárezov. Sú tiež dobrou voľbou pre ľudí, ktorí by jednu kľučku chceli používať aj počas turistických výletov, na klasickej horskej obuvi. Hoci samy o sebe nie sú také stabilné ako automatika, vzhľadom na tuhosť šmykľavých topánok sa dajú aj veľmi bezpečne upevniť.

Lyžiarske horolezecké mačky v predajni 8a.sk

Nezáleží na type montáže, skitouringové mačky musia spĺňať rovnaké požiadavky z hľadiska odolnosti a metodiky testovania. Výberom modelov z ponuky nášho obchodu máte istotu pôvodu, originality označenia CE a spoľahlivého prístupu najlepších výrobcov zimnej výbavy, pokiaľ ide o dizajn, testovanie bezpečnosti a kvalitu výroby. Skokanské mačky od Climbing Technology Snow Flex, Grivel, Petzl a Black Diamond sú zárukou dodržiavania aktuálnych smerníc EÚ a zodpovedného prístupu k podnikaniu.