top

Dámske prístupové topánky

Dámska obuv je jednou z najrýchlejšie rastúcich kategórií obuvi. Ich charakteristickými znakmi sú najlepšie materiály, dokonalé prispôsobenie sa nohe a maximálna priľnavosť v skalách.
View as Grid List

127 Produkty

 1. -14%
  Dámske topánky Dachstein Super Ferrata GTX - dust

  Zoznam prianí

 2. -15%
  Dámske topánky Mammut Hueco II Low GTX - black/neo mint

  Zoznam prianí

 3. -25%
  Topánky prístupové dámske AKU Rock DFS GTX - jade

  Zoznam prianí

Page
na stránku
View as Grid List

127 Produkty

Vymazať

Dámska prístupová obuv - kde sa najlepšie osvedčí?

Akými vlastnosťami sa vyznačuje obuv na priblíženie? Pôvodne ich používali len nadšenkyne lezenia na dosiahnutie ťažko prístupných stien, ale čoraz častejšie sa používajú aj na turistiku na náročných horských chodníkoch. Dámske topánky na približovanie sú pokročilé turistické topánky špeciálne prispôsobené na pohyb v skalnatom teréne.

Dámska prístupová obuv, ktorú ponúkajú špičkové outdoorové značky, je veľmi univerzálna obuv, ktorá nám poskytne vysokú trakciu a presný pohyb na mnohých povrchoch. Tak ako jednotlivé modely turistickej obuvi fungujú dobre v rôznych podmienkach, aj dámska obuv je pomerne rôznorodá skupina. Väčšina z nich je ideálna na technickejšie chodníky a horské cesty. Vynikajú na kamenistom a skalnatom teréne a ponúkajú bezkonkurenčnú priľnavosť. Vhodná tuhosť a profil podrážky vám umožní používať aj malé kroky na podporu nohy. Ľahšie modely si ochotne vyberajú všetky nadšenkyne lezenia. Slúžia na pôvodný účel, na ktorý bola skupina prístupovej obuvi vytvorená, t. j. na dosiahnutie ťažko prístupných stien. Medzi dámskymi topánkami nájdete aj veľa modelov, ktoré sú vhodné na každodenné nosenie. Ide o verzie, ktoré majú charakteristický vzhľad, ale mnohé prvky, ako napríklad podrážka, boli prispôsobené na mestské použitie.

Dámska prístupová obuv - vlastnosti

Apacitná obuv sa vyznačuje viacerými vlastnosťami, ktoré nájdeme takmer v každom modeli tejto skupiny. Vďaka týmto vlastnostiam je veľmi ľahké rozlíšiť klasickú prístupovú obuv od turistickej obuvi, ktorá je určená na ľahšie cesty. Po prvé, dámske turistické topánky sú často vybavené špeciálnymi podrážkami, zvyčajne od renomovanej značky Vibram®. Sú vyrobené z mimoriadne priľnavej gumy, ktorá poskytuje "priľnavosť" aj na tých najmenších schodoch. Okrem toho sa v prednej časti podrážky často objavuje tzv. lezecká zóna. Ide o panel z hladkej gumy, ktorý výrazne zvyšuje priľnavosť na hladkých skalách. Po druhé, dámske topánky sú vybavené gumovými obručami, ktoré účinne chránia zvršok pred ľahkým poškodením ostrými kameňmi. Toto riešenie výrazne zvyšuje životnosť topánok a znamená, že sa nemusíme obávať ich ľahkého poškodenia na kamenistých chodníkoch. Po tretie, dámske topánky majú šnúrky, ktoré siahajú takmer k prstom. Takéto riešenie umožňuje presné šnurovanie topánky a jej ideálne prispôsobenie nohe. To je dôležité najmä pri nosení tohto typu obuvi na ľahších lezeckých trasách, ako aj na najťažších úsekoch horských ciest.

Dámska prístupová obuv s alebo bez GTX?

V súčasnosti je väčšina modelov k dispozícii s membránou GORTE-TEX® alebo bez nej. Výber správneho modelu závisí najmä od podmienok, v ktorých sa budú topánky používať, od ročného obdobia, terénu a preferencií používateľa. Dámske turistické topánky s technológiou GTX sa určite vyznačujú väčšou všestrannosťou. Vďaka ochrane proti vode, ktorá sa snaží dostať dovnútra topánky, fungujú optimálne počas väčšiny roka. To je optimálne na jar a na jeseň, keď sa často pohybujeme po vlhkej alebo mokrej pôde, a účinne chráni naše nohy pred ľahkým premočením. Na druhej strane, obuv bez membrány je ideálna počas horúcich dní, pretože zaručuje mimoriadne účinné vetranie. Obuv so sieťovinovými panelmi ponúka maximálnu ventiláciu v letných horúčavách. Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek dámsku prístupovú obuv, bude tou najlepšou voľbou na turistiku po náročných chodníkoch.

Najlepšia dámska vychádzková obuv len na 8a.sk

Poskytujeme mimoriadne široký sortiment dámskej prístupovej obuvi pre každé použitie. V našej ponuke nájdete ultraľahké prístupové topánky, v ktorých dosiahnete stenu a vezmete si ich so sebou na výstupy, modely, v ktorých zvládnete ľahšie výstupy, ako aj také, ktoré vám umožnia rýchlu turistiku na skalnatých chodníkoch. Najlepšie horolezecké značky sú dámske prístupové topánky, ktoré dokonale padnú na nohu a majú nadpriemernú odolnosť. Ak sa vydávate na kamenisté chodníky a cesty, mali by ste zvážiť výmenu mäkkých turistických topánok za prístupovú obuv. Zabezpečí väčšiu presnosť, ako aj väčšiu odolnosť v náročnom horskom teréne.