top

Sedačky cyklistické pre deti

Detské cyklosedačky sú najlepším spôsobom, ako vziať najmenšie deti na dlhú cestu. Poskytujú vysoký komfort a bezpečnosť pre deti aj rodičov. V našej ponuke nájdete pohodlnú a bezpečnú detskú cyklosedačku, ktorú môžete upevniť na rám alebo nosič.
View as Grid List

1 Produkty

na stránku
View as Grid List

1 Produkty

Vymazať

Detské sedačky na bicykel predstavujú komfort na prvých cestách

Detská autosedačka je vynikajúcou voľbou, ak chceme svojim deťom vštepiť lásku k cestovaniu na dvoch kolesách. Vďaka nemu vás vaše dieťa môže sprevádzať na cyklistických výletoch do prírody už od útleho veku. Pohodlná a ľahko použiteľná cyklistická sedačka zabezpečí pohodlné cestovanie s najmenším dieťaťom a prinesie ešte viac radosti zo spoločne prejdených kilometrov. Rôznorodé modely umožnia vybrať ideálne riešenie pre všetkých rodičov. Veľmi častou voľbou pre najmenšie deti je predné sedadlo na rám alebo riadidlá bicykla Vďaka tichému sedadlu bude mať batoľa vždy na očiach a navyše bude mať počas celej jazdy skvelý výhľad. Pre väčšie deti sa častejšie volia sedačky na bicykel na nosiči alebo pripevnené k rámu so špeciálnymi držiakmi. Miesto upevnenia je však len jednou zo základných vlastností detských sedačiek na bicykel.

Ako vybrať správnu cyklosedačku pre vaše dieťa?

Najdôležitejšia vec, pokiaľ ide o vybavenie pre deti, je bezpečnosť. Preto by sme mali hneď na začiatku skontrolovať, či konkrétny model spĺňa normy európskej normy EN 14344 Je to otázka bezpečnosti. Takýto certifikát znamená, že sedadlo bolo testované na pevnosť do hmotnosti uvedenej na výrobku. Okrem toho musí spĺňať niekoľko konštrukčných prvkov, aby v nej dieťa bolo v bezpečí. Mnohé výrobky majú aj nemecký certifikát kvality TUV/GS, ktorý potvrdzuje ich trvanlivosť. Detské cyklosedačky sa najčastejšie vyrábajú v dvoch verziách. Väčšina výrobcov ponúka sedadlá na bicykel do 15 kg alebo do 22 kg Je potrebné vedieť, že dôležitá je nielen hmotnosť, ale aj vek a výška dieťaťa. Príliš veľká sedačka vybraná pre batoľa môže znemožniť správne upevnenie dieťaťa alebo nemusí poskytnúť správnu oporu nohám. Okrem toho musí konštrukcia zabraňovať tomu, aby dieťa vložilo ruky alebo nohy do špíc kolesa alebo iných pohyblivých častí bicykla. Druhým dôležitým prvkom je spôsob upevnenia sedadla na bicykel To je dôležité najmä v prípade detských sedačiek namontovaných na ráme. Veľmi veľké rozdiely v konštrukciách rámov môžu ovplyvniť možnosť upevnenia konkrétneho sedadla z daného modelu bicykla.

Aké prvky by mala mať dobrá detská cyklosedačka?

Výberom produktov známych značiek si môžeme byť istí, že boli vyvinuté do najmenšieho detailu. Takéto modely majú určite všetky potrebné certifikáty. Sú vybavené bezpečnostnými pásmi, ktoré účinne zabraňujú vypadnutiu dieťaťa zo sedadla. Účinné systémy tiež zabraňujú tomu, aby dieťa popruhy ľahko rozoplo. Všetky komponenty sú bez ostrých hrán alebo nebezpečných častí. Nastaviteľná výška opierky nôh vám umožní dokonale prispôsobiť ich výšku výške vášho dieťaťa. Dobre vyrobené sedadlo na bicykel má aj odrazky, ktoré zvyšujú jeho viditeľnosť po zotmení.

Všetky uvedené prvky sa vyskytujú vo väčšine značkových dizajnov. Preto sa oplatí venovať pozornosť aj komfortu jednotlivých komponentov. Práve tu sa najviac prejavujú rozdiely medzi základnými a špičkovými modelmi. pohodlné zapínanie bezpečnostných pásov oceníme, keď chceme rýchlo posadiť krútiace sa dieťa do sedačky. Potom budú mať veľké, rýchlo sa zapínajúce pracky cenu zlata. Použité tlmiace systémy sedadla bicykla budú zase neoceniteľné počas dlhších ciest. Jemné hojdanie zabezpečí, že batoľa bude v sedačke veľmi pohodlné a nebude protestovať ani na trochu dlhšie vzdialenosti. Veľmi dôležitým prvkom každého sedadla na bicykel je aj spôsob jeho upevnenia. Dobrá sedačka má možnosť jednoduchého odopnutia, takže keď ideme na bicykel sami, môžeme ju rýchlo odopnúť bez toho, aby sme museli odskrutkovať špeciálny adaptér, ktorý je trvalo pripevnený k rámu bicykla. Ak máte dva adaptéry, tento systém umožňuje efektívne prenášať sedačku z jedného bicykla na druhý, takže rodičia sa môžu v prenášaní dieťaťa striedať aj počas cesty.

Čo ešte stojí za zapamätanie?

Hneď po zakúpení sedačky sa oplatí namontovať ju na bicykel a vyskúšať, ako sa do nej dieťa posadí a ako sa z nej vyberie, aby ste si už počas ciest mohli užívať jazdu a nemuseli "riešiť" systém zapínania pásov alebo nastavovanie výšky opierky nôh. Skúšobná montáž autosedačky vám tiež umožní posúdiť, či má dieťa dostatok miesta. Nemali by sme tiež zabúdať, že sedadlo na bicykli nie je jedinou súčasťou výbavy, ktorou sa musíme vybaviť. Mali by sme mať aj prilbu pre dieťa, ktorá chráni hlavu v prípade pádu. Základom každej cesty je správny model pre vek dieťaťa. Oplatí sa myslieť aj na detské okuliare, ktoré chránia oči pred hmyzom alebo náporom vzduchu. Je to dôležité najmä vtedy, keď dieťa sedí pred vami v sedadle namontovanom na ráme alebo na riadidlách. Vhodne zvolená detská cyklosedačka sa vám však odvďačí vysokým komfortom používania a nezabudnuteľnými chvíľami.