top

Pánske softshellové bundy

Panské softshellové bundy poskytujú spoľahlivú ochranu proti vetru a chladu. Softshellové bundy na treking, horskú cyklistiku, horolezectvo a beh - pri akejkoľvek aktivite zaručujú dokonalé pohodlie.
View as Grid List

187 Produkty

 1. -20%
  Softshellová bunda Houdini Pace Jacket - more than red

  Zoznam prianí

 2. -16%
  Bunda pánska Marmot Alt HB Hoody - moon river

  Zoznam prianí

 3. -14%
  Softshellová bunda CMP Jacket Zip Hood Maas - petrol mel

  Zoznam prianí

 4. -15%
  Softshellová bunda Patagonia R2 TechFace Hoody - burl red

  Zoznam prianí

 5. -15%
  Bunda pánska Patagonia R2 TechFace Jkt - belay blue

  Zoznam prianí

 6. -14%
  Bunda pánska adidas TERREX Multi Softshell Jacket - preyel

  Zoznam prianí

 7. -40%
  Softshellová bunda Houdini Daybreak Jacket - hazel

  Zoznam prianí

 8. -34%
  Softshellová bunda Rab Torque Jacket  - black

  Zoznam prianí

 9. -26%
  Softshellová bunda Maloja Sill - moonless multi

  Zoznam prianí

 10. -25%
  Softshellová bunda Maloja Beifuss - midnight

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

187 Produkty

Vymazať

Panské softshellové bundy alebo účinná ochrana proti...

.najmä vo veternom počasí. Softshellové bundy pre mužov nás účinne chránia pred vetrom tým, že zabezpečujú priepustnosť produkovanej vlhkosti smerom von! Softshellové bundy nám poskytujú pevnú ochranu pred vetrom a chladom, ktorý môže spôsobiť, čo je obzvlášť nebezpečné v horách. Priedušný materiál si zároveň veľmi dobre poradí s vlhkosťou, ktorú produkujeme počas nášho úsilia. Okamžite ho exportuje von. Softshellové bundy sa používajú prakticky po celý rok. Softshellové bundy sa hodia najmä ako prechodné bundy: na jar alebo na jeseň a tiež počas veľmi intenzívneho cvičenia. V miernych poveternostných podmienkach, keď sa neočakávajú väčšie zrážky, pánska softshellová bunda úspešne nahradí membránovú bundu aj modely s ľahkou - syntetickou alebo páperovou izoláciou. Vďaka tomu sa namiesto dvoch samostatných vrstiev oblečenia môžeme pohybovať v pohodlnom softshellovom odeve. To bolo cieľom vývoja tohto typu oblečenia - čo najviac znížiť počet vrstiev. To nám poskytuje vysokú mieru voľnosti pohybu a zároveň znižuje hmotnosť odevu. Namiesto zipsov, vreciek a ďalších ozdôb, ktoré sa navzájom kopírujú, tu máme len jednu funkčnú vonkajšiu bundu.

Mužský softshell má však aj svoje obmedzenia. V prípade silných dažďov je však nevyhnutná bunda s membránou, ktorá zabezpečí úplnú vodotesnosť. Pánska softshellová bunda urobí skvelú prácu všade tam, kde sa vyžaduje ochrana proti vetru a nízkym teplotám v kombinácii s vysokou priedušnosťou. Softshellové výrobky si často vyberajú ľudia, ktorí sa venujú športom vyžadujúcim intenzívnu fyzickú námahu. Vysoká paropriepustnosť umožňuje účinne odvádzať prebytočnú vlhkosť von bez ohľadu na to, ako intenzívne trénujete.Je ideálna na horské výstupy, pešo aj na lyžiach.

Čo je to softshell?

Tento materiál bol vyvinutý ako protiklad k obľúbeným hardshellovým alebo membránovým bundám. Jeho názov naznačuje, že modely tohto typu sa vyznačujú jemnosťou na dotyk. Najčastejšie sú vyrobené z na dotyk príjemných látok, ktoré dokonale kopírujú každý náš pohyb. Softshellové bundy nás dokonale chránia pred vetrom a vďaka impregnácii aj pred vodou, ale majú rozhodne lepšiu priedušnosť ako obľúbené membránové modely. Ich konštrukcia spĺňa očakávania nadšencov horskej turistiky. Odolné, vysoko priedušné modely budú počas veterného dňa fungovať oveľa lepšie ako membrána. Membrána, nech je akokoľvek kvalitná, nikdy nezabezpečí takú priedušnosť ako pánska vetrovka.

Panské softshellové bundy sa najčastejšie skladajú z dvoch vrstiev. Vnútorný, ktorý je mimoriadne šetrný k telu a pokožke. Ide o mäkkú izoláciu podobnú rúnu. Na druhej strane je vonkajšia vrstva z veľmi pružného materiálu, ktorý poskytuje spomínanú ochranu proti vetru. Povrchová úprava vonkajšej tkaniny hydrofóbnou vrstvou DWR znamená, že materiál tak rýchlo nepremokne. Odolá preto aj miernemu dažďu alebo sneženiu. Ďalšou výhodou nepremokavosti je, že materiál sa špiní pomalšie, takže softshellová bunda sa môže používať ešte intenzívnejšie.

Aký typ softshellu si vybrať - s membránou alebo bez nej?

Mužské softshellové nohavice sa môžu líšiť aj vďaka použitej konštrukcii. Používajú sa dve riešenia, ktoré sa líšia tým, či je v materiáli použitá vodotesná membrána alebo nie. Softshelly bez membrány sa vyznačujú zvýšenou priedušnosťou. Ich protiveterné vlastnosti sa dosahujú použitím špeciálnych tkanín. Veľmi hustá väzba vlákien bráni vetru, čím účinne chráni telo pred chladom. To je skvelé v teplejších ročných obdobiach, pretože poskytuje aj zvýšenú priedušnosť, keďže vodné pary môžu voľne prechádzať medzi vláknami tkaniny, čo umožňuje ich rýchle odparovanie smerom von. V takýchto softshellových odevoch sa často používajú aj elastické vlákna, ktoré zabezpečujú vysoký stupeň rozťažnosti materiálu. Vďaka tomu poskytuje celková tkanina výnimočný komfort pri nosení. Pánske softshellové bundy bez membrány vyhľadávajú najmä športovci a ľudia podnikajúci intenzívne výkony v horách. Pomáhajú totiž udržiavať optimálne podmienky pre namáhané telo. Modely bez membrány sú tiež k dispozícii v mnohých hrúbkach, čo nám umožňuje dokonale prispôsobiť úroveň izolácie teplotným a iným poveternostným podmienkam. Veľmi tenké modely sú ideálne na leto a prechodné obdobia. Silnejšie modely s flísovou podšívkou sú dobrou voľbou do chladného zimného počasia.

Pre tých, ktorí majú záujem o úplnú ochranu pred vetrom, sa odporúčajú softshellové bundy s membránou V tomto prípade sú dve vrstvy spojené dohromady - vonkajšia a vnútorná vrstva, medzi ktorými je membrána. Membrána poskytuje účinnejšiu ochranu proti vetru a úplne zastavuje studené nárazy zvonku. je to optimálne riešenie pre zimné expedície, keď je vietor do veľkej miery zodpovedný za rýchle ochladenie tela. Pánske bundy zo softshellového materiálu sú obľúbené u skialpinistov, ako aj u milovníkov zimného lezenia alebo turistiky po zasnežených horských chodníkoch. Membrána je najčastejšie ukrytá medzi vonkajším materiálom a podšívkou, takže často sa tento typ softshellu na prvý pohľad nelíši od modelov bez membrány.

Panské softshellové bundy na lezenie aj každodenné nosenie

Vynikajúca rozmanitosť pánskych softshellových búnd nie je náhodná. Správny model znižuje hmotnosť odevu, čo je spojené so značným komfortom, pretože nás zbavuje nutnosti obliekať si niekoľko vrstiev oblečenia. Je to viac ako len tenká vetruodolná bunda. Konštrukcia bundy je mimoriadne ľahká, pružná a pohodlná, preto ju ocenia najmä milovníci outdoorových aktivít a turistiky. To sa priamo premieta do pohodlia a voľnosti pohybu. Mnohé modely sú určené na špecifické fyzické aktivity, ako je napríklad horolezectvo, beh alebo zoskok padákom. Pánske turistické a trekingové softshellové bundy sú najvšestrannejšie. Vyznačujú sa pohodlným strihom a funkčnými vreckami.

Model pre horolezcov a lezcov je rozhodne minimalistickejší a zameriava sa na voľnosť pohybu a optimálne prispôsobenie. Preto ich strih neprekáža pri lezení, neobmedzuje pohyb a umožňuje výnimočnú plynulosť pohybu. V chladnejšom počasí sú nepostrádateľnou súčasťou horského oblečenia a môžu poskytnúť vynikajúcu ochranu pred rýchlou stratou telesného tepla. K dispozícii sú aj špecializované pánske softshellové bundy na beh a lyžovanie. Prvé z nich bývajú veľmi tenké a špeciálne panely, ktoré sa v nich používajú, uľahčujú odvádzanie prebytočnej vlhkosti von. Na druhej strane, zimné modely ponúkajú dodatočné teplo potrebné pri lyžovaní na svahu. Často vyhľadávaným modelom je pánsky softshell s kapucňou. Poskytuje optimálnu ochranu hlavy pred chladom.

Veľkej obľube sa tešia aj softshellové bundy na každodenné nosenie. Tento typ oblečenia sa vďaka kvalitnému spracovaniu a pohodliu, ktoré poskytuje, veľmi dobre osvedčuje aj pri každodennom používaní. Je ideálnou voľbou na každodenné dochádzanie do práce počas prechodných ročných období alebo aj v zime. Je to rozhodne pohodlnejšie ako kombinácia tenkej membránovej bundy a hrubej mikiny pod ňou. Takáto kombinácia je nepohodlná na obliekanie a vyzliekanie počas každodenných činností. Možno ho úspešne nahradiť jednou pohodlnou bundou.

Množstvo možností - dokonale prispôsobené softshellové bundy pre mužov

Široká ponuka softshellových búnd umožňuje používateľom vybrať si z mnohých dostupných riešení. Ľahšie modely na báze špeciálnych materiálov sú bez membrán. Ich odolnosť voči vetru je výsledkom použitia materiálu s veľmi hustou väzbou. Toto riešenie umožňuje mimoriadne vysokú priedušnosť. Vďaka tomu si pánske softshellové bundy vyberajú ľudia, ktorí veľmi intenzívne športujú. Sú tiež ideálne pre prechodné ročné obdobia a mierne vyššie teploty. Teplejšie modely sú často vybavené membránami, ktoré úplne blokujú vietor a poskytujú základnú ochranu počas nepriaznivého počasia. Zaujímavým riešením budú aj pánske softshellové bundy s kapucňou. V tomto prípade je kapucňa integrovaná do bundy a je nastaviteľná. Vďaka tomu sa dokonale prispôsobí tvaru našej hlavy - nosenie prilby, teplej zimnej čiapky alebo multifunkčnej šatky bez ohľadu na podmienky. Pánske softshellové bundy tohto typu sú ideálne na zimné a horské expedície. V obchode 8a.sk ponúkame široký výber softshellových búnd, takže každý milovník horských aktivít vykonávaných vo veterných podmienkach si nájde bundu dokonale vyhovujúcu jeho potrebám, a to tak pre teplejšie, ako aj chladnejšie časti roka. Ponúkame aj atraktívne dámske softshellové bundy - pozrite si ich!

Často kladené otázky o softshelloch

Ako prať softshell?

Tak ako pri každom technickom odeve, najdôležitejšie je dodržiavať odporúčania na štítku. Väčšinu softshellov možno prať v práčke pri nízkej teplote. Najlepšie je zapnúť program určený pre jemné alebo športové oblečenie. Namiesto pracieho prášku používajte špeciálne pracie prostriedky určené pre softshellové odevy. Je dôležité vyhnúť sa zmäkčovadlám. Po vypraní by ste softshellovú bundu zvyčajne nemali odstreďovať, ale sušiť ju na vzdušnom a teplom mieste. Ak si stále nie ste istí, ako bundu osviežiť, pozrite si podrobný návod na pranie softshellu

Softshell alebo fleece - čo si vybrať?

Pri výbere softshellu alebo flísu nezabúdajte, že sú len jedným z prvkov systému vrstveného oblečenia. Softshell sa vyznačuje odolnosťou voči vetru, takže je ideálny ako vrchná vrstva oblečenia. Pokiaľ neprší, odvedie výbornú prácu. Fleece je na druhej strane veľmi priedušný, ale poskytuje nízku hmotnosť a vynikajúcu tepelnú izoláciu. Najlepšie sa osvedčí v horách pod membránovou bundou, ktorá vás pri nižších teplotách ochráni pred rýchlym podchladením. Ak hľadáte všestrannosť a ochranu pred nepriaznivým počasím, určite bude lepšia softshellová bunda, zatiaľ čo ak je vašou prioritou tepelný výkon a pohodlie, je lepšia fleecová bunda.

V akých teplotách sa softshelly dobre používajú?

Široká ponuka softshellových búnd znamená, že nájdete vhodný model pre väčšinu teplôt v horách. Najtenšie z nich sa hodia na ranné a večerné ochladenie počas letných výletov. Široká ponuka modelov strednej hrúbky vám umožní vybrať si rovnako optimálny softshell pre rôzne teploty počas prechodných ročných období. Najhrubšie modely si dobre poradia aj v zimných mrazoch. Často sú vybavené membránou, takže neprepúšťajú vietor. Z vnútornej strany majú flísovú podšívku. Dá sa teda povedať, že dobre zvolený softshell bude dobre fungovať takmer pri akejkoľvek teplote.