top

Oblečenie cyklistické

Cyklistické oblečenie pre všetkých milovníkov terénnej jazdy na dvoch kolesách. Milovníci MTB a Enduro si v našej ponuke nájdu to pravé cyklistické oblečenie. Ideálne oblečenie do hôr a na single track.
View as Grid List

773 Produkty

 1. -16%
  Dámske nohavice Mons Royale Virage Pants - copper

  Zoznam prianí

 2. -5%
  Cyklistická bunda POC Pure Lite Splash Jacket

  Zoznam prianí

 3. -4%
  Cyklistická bunda POC Haven Rain Jacket - uranium black

  Zoznam prianí

 4. -4%
  Zateplená vesta POC Coalesce Vest - uranium black

  Zoznam prianí

 5. -4%
  Cyklistický dres POC Radiant Jersey - zink orange

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

773 Produkty

Vymazať

Široký výber oblečenia na MTB a enduro bicykle

Každý nadšenec bláznovstiev na dvoch kolesách dobre vie, aký dôležitý je výber vhodného oblečenia na bicykel, ktoré zabezpečí primerané pohodlie počas každej cesty. Čím špecializovanejšiu formu cyklistiky praktizujeme, tým dôležitejšia sa stáva každá nuansa, od výberu vhodných šortiek či rukavíc, cez dresy ideálne prispôsobené na cyklistiku, batohy na bicykel alebo dokonca ponožky. Najmä pri jazde v teréne alebo v horách je to práve cyklistické oblečenie, ktoré do veľkej miery určuje pohodlie pri stúpaní aj klesaní. Vďaka širokému výberu oblečenia MTB a Enduro si každý nadšenec off-roadu nájde to pravé oblečenie. Či už máte radi dlhé a vyčerpávajúce stúpania, alebo dávate prednosť rýchlej jazde po jednej trati, moderné cyklistické oblečenie vám poskytne správnu klímu počas fyzickej námahy, ako aj lepšiu ochranu v prípade pádu.

Čím sa vyznačuje cyklistické oblečenie?

Každý kus cyklistického oblečenia musí mať niekoľko základných parametrov, aby sa zabezpečila maximálna funkčnosť pri jazde do kopca aj z kopca. Po prvé, musí poskytovať dostatočnú voľnosť pohybu počas jazdy. Preto je prvkom, ktorý najčastejšie odlišuje cyklistické oblečenie od turistického, použitý strih. To je obzvlášť viditeľné v prípade tričiek, búnd alebo blúzok, ktoré majú predĺžený zadný panel, ktorý lepšie chráni chrbát pred ochladením, keď sa nakláňame cez riadidlá. Po druhé, cyklistické oblečenie musí byť vysoko priedušné. Odvádzanie prebytočného tepla a vlhkosti, ktoré telo počas jazdy vytvára, je nevyhnutné nielen v horúcom počasí, ale aj pri miernych teplotách. Použitie moderných tkanín s technickými vlastnosťami umožňuje zabezpečiť optimálnu cirkuláciu vzduchu a zároveň neumožňuje organizmu príliš sa ochladiť na zjazdových úsekoch, keď môže byť nápor vzduchu nepríjemný. Po tretie, oblečenie na cyklistiku musí byť odolné, aby dobre slúžilo počas mnohých kilometrov prejdených trás.

Cyklistické oblečenie MTB a Enduro - ideálne do hôr, ale nielen tam

Medzi oblečením na cyklistiku určite existujú modely navrhnuté s ohľadom na MTB a enduro cyklistiku. Výrobcovia v tejto skupine často používajú moderný štýl a ležérny strih, ktorý sa často odchyľuje od klasických cyklistických riešení, ktoré sú pevne prispôsobené postave. Vďaka tomu sa oblečenie Enduro alebo MTB vyznačuje oveľa atraktívnejším vzhľadom, ako aj vysokou funkčnosťou. Ležérne cyklistické šortky Enduro, často s vyberateľnou gélovou vložkou, možno ľahko použiť aj počas turistických výletov alebo pri relaxácii po dni strávenom na single trackoch. Rovnako je to aj v prípade mikín alebo tričiek, ktoré sú ideálne aj na mnohé iné aktivity, hoci ich hlavným účelom je vzhľadom na strih alebo použité materiály vždy bicykel. Cyklistické oblečenie MTB sa vyznačuje aj vysokou odolnosťou. Materiály, ktoré sa v ňom používajú, boli často predtým použité v kolekciách typických pre hory alebo horolezectvo, vďaka čomu sú veľmi pevné. Odolnosť látok je veľmi dôležitá vzhľadom na to, že na úzkych cestách sa oblečenie často odiera o stromy alebo skaly.

Kompletné cyklistické oblečenie nájdete v obchode 8a.sk

Kompletnú sadu cyklistického oblečenia MTB alebo Enduro si ľahko zaobstaráte online. Ponúkame výber z takmer všetkých druhov cyklistického oblečenia. Ľahké dresy zabezpečia priedušnosť v letných horúčavách. V kombinácii s ležérnymi šortkami vytvoria súpravu, ktorá bude ideálna na letné výlety na horské cyklotrasy. Keď sa trochu ochladí, na pomoc vám prídu cyklistické mikiny, ktoré vás dokonale ochránia pred rýchlym ochladením tela. Netreba zabúdať ani na menšie časti cyklistického oblečenia, ako sú ponožky alebo rukavice na bicykel. Ochrana rúk a zabezpečenie maximálne bezpečného úchopu riadidiel sú nevyhnutné v horách, kde je mimoriadne dôležitá plná kontrola nad bicyklom. Dobré cyklistické rukavice sú tiež základom ochrany ruky v prípade pádu a v prípade dlhšej jazdy proti otlakom alebo odreninám. Dobre zvolená kompletná cyklistická kombinéza zabezpečí pohodlie, úplnú voľnosť pohybu a zaručí aj základnú ochranu proti odreninám v prípade pádu.