top

Prilby cyklistické

Cyklistické prilby znamenajú väčšiu bezpečnosť v prípade pádu. Dobre zvolená cyklistická prilba zabezpečí vysokú úroveň pohodlia a účinne ochráni hlavu v prípade pádu. Pozrite si dámske a pánske cyklistické prilby špičkových značiek!
View as Grid List

48 Produkty

 1. -26%
  Cestná prilba Julbo Fast Lane - blue irise/black

  Zoznam prianí

 2. -20%
  Cyklistická prilba Julbo Fast Lane - black/fluo yellow

  Zoznam prianí

 3. -22%
  Enduro prilba Rudy Project Protera+ - lagoon matte

  Zoznam prianí

 4. -31%
  Cyklistická prilba Smith Persist MIPS - matte dew/aurora

  Zoznam prianí

 5. -25%
  Prilba MTB Oakley DRT3 MIPS - matte redline

  Zoznam prianí

 6. -30%
  Prilba na bicykel Smith Signal MIPS - neon yellow

  Zoznam prianí

 7. -26%
  Cestná prilba Uvex Rise - all black

  Zoznam prianí

 8. -26%
  Cyklistická prilba Uvex Finale 2.0 - black matt

  Zoznam prianí

 9. -26%
  Cyklistická prilba Uvex Gravel X - rhino/neon yellow

  Zoznam prianí

 10. -14%
  Detská prilba Uvex Oyo Style - flowers cyan matt

  Zoznam prianí

 11. -27%
  Cyklistická prilba Uvex Finale 2.0 - moss green matt

  Zoznam prianí

 12. -26%
  Cyklistická prilba Uvex Finale 2.0 - plum matt

  Zoznam prianí

 13. -26%
  MTB prilba Uvex Quatro CC MIPS - all black matt

  Zoznam prianí

 14. -26%
  Cyklistická prilba Uvex Finale 2.0 - red/black matt

  Zoznam prianí

 15. -26%
  Cyklistická prilba Uvex Gravel X - rhino/plum

  Zoznam prianí

 16. -26%
  Cestná prilba Uvex Rise - white
  Cestná prilba Uvex Rise - white
  91,49 € 124,99 €

  Zoznam prianí

 17. -26%
  Cyklistická prilba Uvex Gravel X - hazel/deep space matt

  Zoznam prianí

 18. -26%
  MTB prilba Uvex Quatro CC MIPS - cloud/deep space matt

  Zoznam prianí

 19. -20%
  Cyklistická prilba POC Crane MIPS - uranium black matt

  Zoznam prianí

 20. -35%
  MTB prilba Smith Session MIPS - matte draplin

  Zoznam prianí

 21. -35%
  MTB prilba Smith Session MIPS - matte spruce/safari

  Zoznam prianí

 22. -30%
  Enduro prilba ION Traze Amp MIPS - black

  Zoznam prianí

 23. -26%
  Enduro prilba Rudy Project Protera+

  Zoznam prianí

 24. -26%
  Prilba na bicykel Rudy Project Protera+

  Zoznam prianí

 25. -23%
  Prilba MTB Rudy Project Crossway - lead/black matt

  Zoznam prianí

 26. -27%
  Cyklistická prilba POC Octal X MIPS - uranium black

  Zoznam prianí

 27. -28%
  Cyklistická prilba POC Axion - hydrogen white matt

  Zoznam prianí

 28. -30%
  MTB prilba Smith Convoy MIPS - black

  Zoznam prianí

 29. -30%
  Cyklistická prilba Smith Signal MIPS - black

  Zoznam prianí

 30. -22%
  Cyklistická prilba POC Kortal - lead blue matt

  Zoznam prianí

 31. -22%
  Prilba na bicykel POC Kortal - uranium black matt

  Zoznam prianí

 32. -22%
  Enduro prilba POC Kortal - actinium pink matt

  Zoznam prianí

 33. -23%
  Držiak na prilbu Silva Helmet Bracket Cross Trail

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

48 Produkty

Vymazať

Cyklistické prilby znamenajú väčšiu bezpečnosť

Aj keď cyklistická prilba nie je povinnou výbavou cyklistu, čoraz viac ľudí ju používa nielen na športovú jazdu, ale aj na každodenné používanie. Moderné cyklistické prilby totiž ponúkajú vysokú úroveň pohodlia pri nosení, takže si na ne môžeme veľmi rýchlo zvyknúť. Dobre padnúca cyklistická prilba bude počas jazdy prakticky nepostrehnuteľná. Podmienkou je vybrať optimálny model nielen pre veľkosť našej hlavy, ale aj pre štýl jazdy a terén. Väčšina výrobcov cyklistických prilieb ponúka širokú škálu modelov, takže nájsť optimálnu prilbu by nám nemalo robiť veľké problémy.

Akú cyklistickú prilbu si vybrať?

Na začiatku by sme si mali určiť, kde budeme cyklistickú prilbu najčastejšie používať. Hoci teoreticky možno väčšinu modelov použiť na akomkoľvek bicykli, jednotlivé modely sa môžu výrazne líšiť. Cyklistické prilby pre tých, ktorí jazdia prevažne na cestných bicykloch, sú najčastejšie bez priezoru, aby poskytovali lepšiu viditeľnosť pri jazde v naklonenej polohe. Okrem toho je aerodynamika takýchto modelov veľmi prepracovaná, pretože pri vysokých rýchlostiach zohráva významnú úlohu. Na druhej strane, prilby na horský bicykel majú často priezor a vzadu sú o niečo viac postavené. Medzi nadšencami enduro bicyklov je bežnou voľbou prilba na celý bicykel alebo prilba s odnímateľnou čeľusťou. Na druhej strane, nadšenci evolučných bicyklov si najčastejšie vyberajú robustné prilby na bicykle BMX, ktoré poskytujú dodatočnú ochranu zátylku a ich pevná konštrukcia poskytuje dokonalejšiu ochranu pri pádoch.

Najjednoduchším parametrom prilby je jej obvod. Každá cyklistická prilba má odporúčaný obvod hlavy, pre ktorý by mala byť vhodná. Okrem toho je väčšina modelov vybavená špeciálnym pásom na zadnej strane, ktorý sa pomocou západiek alebo voliča dá dokonale prispôsobiť hlave v rozmedzí niekoľkých centimetrov. Stačí si teda zmerať obvod hlavy a výber správnej veľkosti alebo modelu by nemal byť problém. Niekedy nemusí byť obvod hlavy dostatočný. Špecifický tvar hlavy môže spôsobiť, že cyklistická prilba sa v jednom bode stláča, tlačí na spánky alebo je príliš plytká. V takom prípade je potrebné si konkrétnu cyklistickú prilbu jednoducho vyskúšať. Našťastie sú takéto situácie pomerne zriedkavé. Všetky cyklistické prilby by mali spĺňať normu EN 1078. To znamená, že ich konštrukcia bola testovaná a primerane chráni pred nárazom. Testuje sa aj pevnosť popruhov alebo napríklad zabezpečenie primeraného zorného poľa.

Ako sa vyrábajú cyklistické prilby?

Väčšina cyklistických prilieb renomovaných značiek sa v súčasnosti vyrába pomocou technológie In-Mold. To znamená, že počas výrobného procesu sa dve vrstvy spájajú ešte vo forme, a to vstrekovaním materiálu. Vďaka tomu sa prilby vyznačujú skvelou kvalitou vyhotovenia, vynikajúcim vzhľadom a zvýšenou odolnosťou. Vonkajšia tenká škrupina zvyšuje odolnosť proti nárazu a chráni cyklistickú prilbu pred ľahkým poškodením počas prepravy. Silnejšia vnútorná vrstva, zvyčajne vyrobená z penového polystyrénu, je navrhnutá tak, aby tlmila náraz a rozptýlila čo najviac energie a chránila hlavu pred nadmerným nárazom. Jedným z najnovších trendov sú teraz prilby MIPS. Tento systém zahŕňa použitie dodatočnej vrstvy materiálu vo vnútri cyklistickej prilby, ktorá sa môže v prípade pádu mierne pohybovať. Vďaka tomuto riešeniu cyklistická prilba MIPS ešte účinnejšie absorbuje energiu nárazu.

Väčšina modelov sa vyrába v unisex verziách, a je tak vhodná pre milovníkov cyklistiky ženského aj mužského pohlavia. Dámske cyklistické prilby sa často líšia len farbou alebo dizajnom, ktoré sa lepšie hodia k oblečeniu alebo k lakovaniu bicykla. V tých zriedkavejších prípadoch, keď je model skutočne rozdelený na dve úplne samostatné verzie, môžu existovať rôzne rozsahy veľkostí. Pánske cyklistické prilby sa zvyčajne vyrábajú vo väčších veľkostiach a dámske v o niečo menších, hoci to nie je pravidlom.

Cyklistické prilby by mali správne sedieť

Ak ste si už vybrali cyklistickú prilbu, nezabudnite si pred prvou jazdou nájsť chvíľu času a správne si ju nasadiť na hlavu. Je nevyhnutné starostlivo nastaviť popruhy tak, aby neboli príliš voľné. Je tiež dôležité, aby sa predný a zadný popruh spojili pod uchom. Dôležité je aj nastavenie obvodu, zvyčajne pomocou ovládača na zadnej strane. Nezabudnite tiež, že cyklistická prilba by mala bezpečne sedieť na hlave. Príliš vzadu vám odhalí čelo, príliš dopredu vám zakryje výhľad. Obe situácie sú nepriaznivé v prípade pádu, keď zle nastavené popruhy alebo skĺzavajúca prilba môžu výrazne znížiť našu bezpečnosť. A nakoniec - cyklistická prilba je účinná len vtedy, ak je zapnutý podbradný pásik.

Cyklistické prilby špičkových značiek kúpite online na 8a.sk

Poskytujeme široký výber cyklistických prilieb špičkových značiek. Najnovšie bezpečnostné systémy značiek ako POC a Smith splnia požiadavky aj tých najskúsenejších cyklistov. Medzi dostupnými modelmi sú aj prilby MIPS, ktoré využívajú inovatívnu technológiu na minimalizáciu sily nárazu. V našej ponuke nájdete pánske a dámske cyklistické prilby, ktoré dokonale ladia s vaším oblečením aj farbou alebo typom bicykla. Pozrite si najlepšie cyklistické prilby online!