top

Bežecké protišmykové návleky

Bežecké mačky sú pružné prekrytia s krátkymi kovovými hrotmi, ktoré premenia obyčajnú podrážku topánky na skutočný zimný výstroj. Zlepšujú priľnavosť na snehu a zamrznutých cestách, čím zvyšujú stabilitu a bezpečnosť.
View as Grid List

7 Produkty

 1. -15%
  Protišmykové návleky na topánky Camp Ice Master Run
  Protišmykové návleky na topánky Camp Ice Master Run
  vrátane DPH 44,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 37,99 € (+19%)
  Cena odporúčaná výrobcom 52,99 € (-15%)

  Zoznam prianí

 2. -10%
  Súprava La Sportiva Set Ricambio Chiodo A.T. Grip
  Súprava La Sportiva Set Ricambio Chiodo A.T. Grip
  vrátane DPH 22,49 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 20,99 € (+8%)
  Cena odporúčaná výrobcom 24,99 € (-10%)

  Zoznam prianí

 3. -25%
  Protišmykové návleky na topánky Snowline Spikes Chainsen Trail - navy
  Protišmykové návleky na topánky Snowline Spikes Chainsen Trail - navy
  vrátane DPH 35,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 37,99 € (-5%)
  Cena odporúčaná výrobcom 47,99 € (-25%)

  Zoznam prianí

 4. -29%
  Protišmykové návleky na topánky Nortec Trail - orange
  Protišmykové návleky na topánky Nortec Trail - orange
  vrátane DPH 57,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 60,99 € (-4%)
  Cena odporúčaná výrobcom 81,99 € (-29%)

  Zoznam prianí

 5. -29%
  Protišmykové návleky na topánky Nortec Corsa
  Protišmykové návleky na topánky Nortec Corsa
  vrátane DPH 39,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 41,99 € (-4%)
  Cena odporúčaná výrobcom 56,99 € (-29%)

  Zoznam prianí

 6. -31%
  Návleky na topánky Nortec Street
  Návleky na topánky Nortec Street
  vrátane DPH 14,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 16,49 € (-9%)
  Cena odporúčaná výrobcom 21,99 € (-31%)

  Zoznam prianí

 7. -13%
  Protišmykové návleky Climbing Technology Ice Traction Plus - 44-47
  Protišmykové návleky Climbing Technology Ice Traction Plus - 44-47
  vrátane DPH 38,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 40,49 € (-3%)
  Cena odporúčaná výrobcom 44,99 € (-13%)

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

7 Produkty

Vymazať

Bežecká obuv - ideálna na terénne a horské trate

Bežecká obuv je najvhodnejšia na beh na lyžiach po stopách, cestičkách, alejach a horských chodníkoch, t. j. všade tam, kde sa zuby pod podrážkou "zahryznú" do snehu alebo ľadu. Zlepšujú stabilitu kroku, čo vám dodá nielen odvahu bežať sebavedomejšie a rýchlejšie, ale má aj skutočný vplyv na bezpečnosť. Či už beháte s palicami na horskej trase alebo v prímestskom lese, jednoducho sa chcete vyhnúť prevráteniu! Hoci mačky nenahrádzajú "plnohodnotné" mačky (v zmysle horolezeckého vybavenia) a neposkytujú potrebnú tuhosť na vysokohorské lezenie, dobre sa kombinujú s pružnou bežeckou obuvou na použitie v nižších častiach hôr a na neexponovaných chodníkoch. Plytký dezén podrážky (na snehu absolútne bezmocný) sa vďaka nim mení na dokonale priľnavé vybavenie, ktoré chráni pred blízkym stretom s ľadom a zranením. Bežeckú obuv by si mali do batohu pribaliť pokročilejší bežci aj začiatočníci.

Stavba a montáž

Bežecké topánky sú zvyčajne kombináciou súpravy krátkych zubov so systémom kovových laniek, reťazí alebo špirál. Počet zubov a ich dĺžka samozrejme ovplyvňujú priľnavosť, ale aj hmotnosť. Z tohto dôvodu majú modely určené pre bežcov o niečo kratšie "zuby" a menej agresívny charakter ako turistické modely. Namiesto toho sú ľahšie a kompaktnejšie. Na druhej strane vás môžu mestské topánky (určené na chôdzu po zľadovatených chodníkoch) lákať ešte nižšou hmotnosťou, ale majte na pamäti, že mikrohroty, ktoré dobre fungujú na tvrdom betóne a zľadovatenom skle, budú v hlbšom snehu úplne nepoužiteľné. Nakoniec existujú aj modely (napr. Nortec Corsa), ktoré sú vytvorené podľa vzoru mestských a sú vybavené hrotmi rovnomerne rozmiestnenými pod celou plochou podrážky, ale sú o niečo dlhšie ako v týchto základných modeloch a, čo je rovnako dôležité, sú trvalejšie osadené.
Preto sú bežecké mačky z hľadiska zubov (alebo hrotov), ich počtu, dĺžky a umiestnenia pod podrážkou optimálnou voľbou medzi super priľnavosťou a nízkou hmotnosťou Sú skonštruované na rýchly pohyb na stredne dlhé vzdialenosti a dobre sa pohybujú v rôznorodom teréne - od zamrznutej pôdy cez štrk až po mäkký sneh, pod ktorým sa skrývajú skaly.

Pripevnenie topánok k bežeckým topánkam je elastický pás natiahnutý cez zvršok (a niekedy spevnený ďalším suchým zipsom). Hodí sa prakticky na akúkoľvek obuv a jediné, čo musíte vybrať, je veľkosť. Aby bežecké mačky statočne odolávali náročnému horskému terénu a výkyvom teplôt, poprední výrobcovia ich vyrábajú z presne vybraných materiálov. Robustný materiál si zachováva správnu úroveň pružnosti pri kladných aj záporných teplotách. Príliš nestláča chodidlo, neobmedzuje prietok krvi a nespôsobuje žiadne nepohodlie pri dynamickom zdolávaní kilometrových trás.

Na zimný tréning - bežecké mačky v obchode 8a.sk

Kompaktné bežecké mačky sú nevyhnutnou súčasťou výbavy každého bežca, ktorý sa rozhodne zdolávať zasnežené chodníky a trasy. Poskytujú priľnavosť, ktorá je nevyhnutná pre bezpečnosť v zimných podmienkach. Odporúčame pre zimných "expertov" na terénny beh, ako aj pre začiatočníkov, ktorí chcú trénovať mimo asfaltu. Svoju hodnotu preukážu nielen na ľahších trasách, ale aj v náročných terénnych podmienkach. V sortimente obchodu 8a.sk nájdete hit bežecké mačky Grivel RAN a obľúbené modely značky Nortec.