top

Jedlo do hôr

Jedlo v horách musí byť špeciálne pripravené tak, aby poskytovalo správne výživové vlastnosti a umožnilo telu rýchlo sa zotaviť po náročnom pochode alebo výstupe.
View as Grid List

233 Produkty

na stránku
View as Grid List

233 Produkty

na stránku
Vymazať

Potraviny na treking a horské expedície - lyofilizované potraviny

Elektronický obchod 8a.sk ponúka množstvo rôznych druhov potravín, ktoré sa výborne hodia ako hlavné jedlo dňa. Mimoriadne cenené liofilizáty sú kompletné jedlá, zbavené iba vody. Možnosť rýchlej prípravy a ich vysoká výživová hodnota umožňujú zabezpečiť neustále dopĺňanie všetkých potrebných látok, čo z nich robí ideálnu expedičnú potravinu. Mrazom sušené potraviny sú k dispozícii v mnohých rôznych príchutiach, vďaka čomu sa ľahko vymaníte z rutiny turistickej kuchyne. Vďaka vhodne zostavenému menu si môžeme každý deň vychutnať jedlá z inej časti sveta.

Potraviny na horské túry - energetické tyčinky

Počas turistických výprav je mimoriadne dôležité systematicky podporovať telo dodatočnou energiou, aby nedošlo ku kríze. Malé občerstvenie v horách je pre túto úlohu skvelé. Preto sa dobre naplánované horské jedlo nezaobíde bez špeciálnych energetických tyčiniek. Umožňujú vám rýchlo doplniť energiu priamo na trase, aby ste mohli bez problémov doraziť do tábora. Okrem toho sa často používajú pri tréningu a maximálnom zaťažení, ku ktorému dochádza počas čoraz populárnejších horských behov. Energetické tyčinky sa dodávajú v mnohých rôznych príchutiach, ktoré vám umožnia ľahko si vybrať tú najchutnejšiu možnosť.

Sušené mäso - ideálna desiata do hôr

Na horských expedíciách mnohí turisti ocenia aj sušené hovädzie mäso, ktoré vychádza z tradičných metód uchovávania potravín. Mäso najvyššej kvality je mimoriadne ľahký a priestorovo úsporný zdroj bielkovín. Hoci sa dobre hodí ako horské jedlo, vďaka svojej chuti sa často volí aj ako chutné občerstvenie počas každodenných aktivít. Rozsiahla ponuka turistických potravín v obchode 8.co.uk umožní každému zostaviť to správne menu na akýkoľvek výlet. U nás si môžete kúpiť expedičné jedlo na dlhší trek, ako aj jedlo na výlet do hôr. Špeciálna strava do hôr sa hodí nielen na výstup na najvyššie vrcholy, ale aj na krátke túry, športové alebo dlhšie turistické výlety.