top

Palice na beh

Bežecké palice na horské chodníky a ďalšie! Ultraľahká karbónová konštrukcia, ktorá vám umožní rýchlejšie stúpať do kopca. Bežecké palice sa dajú kompaktne zložiť, keď sa nepoužívajú.
View as Grid List

19 Produkty

 1. -25%
  Palicky na behanie SCOTT SCO Trail - silver

  Zoznam prianí

 2. -29%
  Hliníkové palice Gabel FR-5 FL Lite XTS - black

  Zoznam prianí

 3. -29%
  Trekingové palice Gabel FR-5 FL Lite XTL - black

  Zoznam prianí

 4. -14%
  Bežecké palice Rockland Distance

  Zoznam prianí

 5. -31%
  Bežecké palice Rockland Booster

  Zoznam prianí

 6. -20%
  Palicky na behanie Black Diamond Distance Z Poles - pewter

  Zoznam prianí

 7. -30%
  Trekingové palice Komperdell .FXP Trail

  Zoznam prianí

 8. -20%
  Bežecké palice Dynafit Vertical Pro Pole - black/cactus

  Zoznam prianí

 9. -25%
  Hliníkové palice Gabel XTR Alu EF

  Zoznam prianí

 10. -13%
  Bežecké palice Gabel XTR Carbon EF

  Zoznam prianí

 11. -14%
  Hliníkové palice Grivel Trail Vario

  Zoznam prianí

 12. -22%
  Trekingové palice Grivel Trail Three

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

19 Produkty

Vymazať

Palice na behanie v horách a mimo nich

Výhody palíc už dávno ocenili milovníci dlhých trekov. Ultraľahké modely sú ideálne aj na bežecké lyžovanie, o čom svedčí stále rastúci počet ich používateľov. Bežecké palice sú špeciálnym pomocníkom pri zdolávaní strmých svahov. Vďaka dodatočnej práci ramien sa môžeme pohybovať ešte rýchlejšie a efektívnejšie. Na rýchlejších úsekoch možno palice jednoducho pripnúť na opasok alebo bežecký batoh. Bežecké palice sa často používajú pri ultra horskom behu, kde sú neoceniteľnou pomôckou na úsekoch vyžadujúcich železnú vytrvalosť.

Aké sú vlastnosti bežeckých palíc?

Výrobcovia bežeckého vybavenia a oblečenia sa zameriavajú na minimalizáciu hmotnosti jednotlivých doplnkov. To isté platí aj pre turistické palice. Zníženie ich hmotnosti znamená nielen ľahšiu batožinu, ale aj menšiu únavu rúk, najmä na dlhších trasách. Bežecké palice sa preto často vyrábajú z ultraľahkých materiálov, ako sú napríklad uhlíkové vlákna. To zaručuje vysokú tuhosť a pevnosť pri zachovaní minimálnej hmotnosti. V mnohých konštrukciách sa používa aj vysokokvalitný hliník, ktorý sa vyznačuje vysokou odolnosťou. Takmer všetky palice na horský beh majú skladací systém, ktorý zaručuje veľmi kompaktné rozmery v zloženom stave. Vďaka tomu sa dajú ľahko pripnúť na bežeckú vestu alebo dokonca na opasok. Skladanie a rozkladanie palíc je veľmi intuitívne, takže pri ich príprave na použitie stačí urobiť len niekoľko krokov a vždy sú pripravené na ďalšiu terénnu prekážku.

Běžecké palice v obchode 8a.sk

Modely, ktoré ponúkame, sú ideálne do horského prostredia. Optimálne kombinujú niekoľko vlastností - odolnosť, nízku hmotnosť a kompaktné rozmery. Bežecké palice Black Diamond určite vyniknú medzi dostupnými modelmi. Vyladené konštrukcie amerického výrobcu sú pre mnohých profesionálnych bežcov základným vybavením na trailový beh.