top

Bežecké hodinky

Bežecké hodinky sú malé modely s maximálnymi možnosťami. Vďaka tomu môžete absolvovať tréningy v horách aj v meste. Bežiace hodinky w 8a.sk sú podporou, ktorú si zaslúžite.
Nedokážeme nájsť produkty, ktoré zodpovedajú vášmu výberu.
Vymazať

Bežecké hodinky vám pomôžu naplánovať tréning

Športové modelyunto, ako aj modely iných značiek, ponúkajú celý rad funkcií na organizáciu tréningu. Trasu, ktorú chcete prejsť, si môžete naplánovať doma pred počítačom ešte predtým, ako sa vydáte na cestu. Vďaka technológii GPS vás na horskej trase alebo terénnej ceste budú navádzať na ďalšie kilometre. To znamená, že sa nikdy nestratíte a maximálne využijete trasu, ktorá vyhovuje špecifikám vašej športovej aktivity. Bežecké hodinky však výborne fungujú aj bez predchádzajúceho plánovania trasy, čo ich robí mimoriadne univerzálnymi. Počas behu, jazdy na bicykli alebo trekingu neustále zaznamenávajú vašu polohu, prejdenú vzdialenosť, nadmorskú výšku a tempo.

Všetky potrebné parametre nájdete v bežiacich hodinkách

Niektoré bežecké hodinky sa dodávajú s hrudným pásom na meranie tepovej frekvencie alebo majú takýto pás v obale. Tá bude neustále snímať pulz vášho tela, takže získate veľmi cenné informácie. Zistíte, na ktorých úsekoch trasy ste sa najviac unavili a koľko kalórií ste spálili. To vám umožní lepšie pripraviť ďalšie tréningy tak, aby boli čo najefektívnejšie. Bežecké hodinky vďaka svojim multišportovým funkciám zaznamenávajú vzdialenosť, rýchlosť behu alebo jazdy na bicykli a nadmorskú výšku, v ktorej sa pohybujete. Vďaka tomu môžete doma podrobne zistiť, ako vaša cesta prebiehala. Bežiace hodinky zároveň poskytujú cenné informácie, ako je tlak vzduchu, možnosť zrážok, aktuálna teplota a búrkový alarm. Takto vás nič nezaskočí a môžete si včas nájsť úkryt, kým sa počasie úplne pokazí. Vďaka kompasu a technológii GPS bežecké hodinky zabezpečia, že budete vždy smerovať správnym smerom a nikdy sa nestratíte.

Bežecké hodinky - multišportové funkcie

Hodinky Suunto a hodinky iných značiek majú rozsiahle multišportové funkcie. V prípade fínskeho výrobcu ponúka každý z jeho modelov približne 80 rôznych režimov. To znamená, že si bežecké hodinky môžete vziať aj na horskú cyklistiku alebo turistiku a využívať rovnaké funkcie na podporu svojho úsilia. Aktivity spojené s plávaním, kajakom, triatlonom a ďalšie. Bežecké hodinky ponúkajú aj možnosť pripraviť si vlastný režim a organizovať intervalový tréning, takže vždy získate technickú podporu pre svoju aktivitu. Niektoré bežecké hodinky pripravujú aj plán regenerácie na základe absolvovaného tréningu. To znamená, že zariadenie za vás urobí niečo, na čo by ste po tréningu nemali chuť. Ako vidíte, bežecké hodinky sú mimoriadne funkčné a užitočné, takže si dáte ešte viac.

Bežecké hodinky vás spoja so svetom

Sunto a iné bežecké hodinky majú vlastné aplikácie. Pracujú v spojení so smartfónom a počítačom a majú rôzne funkcie. Organizujete a plánujete trasu, ktorú v nich absolvujete, a dostávate podrobné správy o absolvovanom tréningu. Bežecké hodinky sa navyše pripájajú aj k ďalším aplikáciám, ktoré ste doteraz používali. Aplikácie Strava a iné plnia rovnaké funkcie ako aplikácie na hodinkách, ale výrobcovia si uvedomujú, že každý má svoje vlastné zvyky. To vám umožní spojiť sa so športovou komunitou a prijať virtuálne výzvy s akýmkoľvek športovcom, ktorý ich používa. Po tréningu vám aplikácie umožnia zdieľať výsledky na obľúbených sociálnych sieťach. Hodinky pre bežcov umožňujú aj prijímanie textových správ a informujú vás aj o prichádzajúcom telefonáte. To sa pri behu ukáže ako veľmi praktické.

Spoľahlivosť a odolnosť bežeckých hodiniek

Keďže sa bežecké hodinky používajú v teréne, musia byť primerane odolné. Výrobcovia na tento účel používajú vysoko odolné kovy a plasty, takže vydrží aj tie najnáročnejšie podmienky. Sklo bežeckých hodiniek má zníženú náchylnosť na poškriabanie, čo sa osvedčí počas nasledujúcich sezón. Vodoodolnosť týchto modelov sa hodí aj pri daždi a pri plávaní v bazéne alebo jazere. Bežecké hodinky sú tiež vybavené vysokokapacitnými batériami, ktoré sú viac než dostatočné na úspešné dokončenie tréningu.