top

Slnečné okuliare

Slnečné okuliare sa oplatí mať po ruke pri rôznych aktivitách v prírode. Kvalitná ochrana očí je nevyhnutná pri športe, prechádzkach po uliciach mesta aj pri relaxácii v prírode. Nájdete tu slnečné okuliare na pešiu turistiku, cyklistiku aj výrobky na túry po ľadovcoch.
View as Grid List

231 Produkty

 1. -41%
  Slnečné okuliare Majesty Crux - tortoise/brown smoke

  Zoznam prianí

 2. -25%
  Okuliare pre deti GOG Margo - turquoise/grey

  Zoznam prianí

 3. -25%
  Okuliare pre deti GOG Alice - matt blue/yellow

  Zoznam prianí

 4. -19%
  Slnečné okuliare Julbo Fuse - dark blue matt/red

  Zoznam prianí

 5. -10%
  Puzdro na okuliare GOG Leather Case - black

  Zoznam prianí

 6. -11%
  Slnečné okuliare Oakley HSTN - matte black/prizm sapphire

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

231 Produkty

Vymazať

Ako si mám vybrať slnečné okuliare?

Vynikajúca kvalita videnia je neoceniteľná v každej situácii. Či už športujete alebo prekonávate kilometre a kilometre trekingových trás, slnečné okuliare musia sprevádzať každého športovca a svetobežníka. Bez ohľadu na miesto a situáciu, v ktorej sa budú okuliare nosiť, by mali vynikať veľmi vysokou kvalitou a funkčnosťou. Len ak tieto dve vlastnosti idú ruka v ruke, používateľ môže využívať najväčšie výhody oboch. Treba mať na pamäti, že poprední výrobcovia okuliarov majú širokú škálu modelov navrhnutých s ohľadom na konkrétne aktivity. Preto by sme mali najprv určiť kde budeme slnečné okuliare používať Modely určené na cyklistiku alebo lyžovanie budú mať o niečo väčšie šošovky. Preto poskytujú lepšiu ochranu očí pred silným vetrom. Bežecké modely budú mať veľmi ľahké rámy a chrániče, aby sa zabezpečila vysoká stabilita počas pohybu.

Pri výbere slnečných okuliarov by sme mali venovať osobitnú pozornosť stupňu tónovania Šošovky používané vo vysokokvalitných výrobkoch sa delia do niekoľkých kategórií tónovania od 0 do 4. Kategória 0 je najmenej tónovaná šošovka, ktorá prepúšťa takmer všetko viditeľné svetlo. Skvele funguje aj počas veľmi zamračených dní alebo dokonca v noci. Šošovky kategórie 1 a 2 sú mierne zafarbené, často s oranžovým alebo modrým odtieňom. Takéto modely fungujú dobre aj pri mierne zamračenom počasí alebo v hmle. Modely kategórie 3 sú najobľúbenejšou voľbou pre silné slnko. Budú dobre fungovať počas väčšiny činností na plnom slnku. Kategória 4 sú najtmavšie modely na použitie na plnom slnku na snehu, známe aj ako ľadovcové okuliare V prípade modelov z poslednej kategórie sa neodporúča používať ich počas jazdy autom. Všetky modely od značkových výrobcov zároveň poskytujú ochranu pred škodlivým UV žiarením. Niektoré modely sú mimoriadne univerzálne a umožňujú jednoduchú výmenu objektívu za iný.

Ako si vybrať okuliare vhodné pre náš tvar tváre?

Poslednou dilemou je, ako vybrať správny model pre tvár? V závislosti od štruktúry nosa, očí a samotného tvaru tváre by mali mať rámy správny tvar. Pri okrúhlej tvári sa lepšie osvedčia modely s trochu väčším, silne vyrysovaným tvarom. Malé okuliare sú vhodné pre štíhle tváre. Dôležité je aj to, ako konkrétny model sedí na nose. Priestor medzi rámami a tvárou by nemal byť príliš veľký. To môže viesť k ľahkému vnikaniu vetra. Na druhej strane hrozí, že slnečné okuliare, ktoré príliš tesne priliehajú, sa počas fyzickej aktivity veľmi rýchlo vyparia. Je dobré nájsť správny kompromis. Ľudia, ktorí už našli optimálny tvar, zvyčajne zostávajú pri vybranom type okuliarov dlhý čas.

Športové slnečné okuliare s UV filtrom

Pri aktívnom trávení času je ochrana očí nevyhnutná. Aby ste však neznížili účinnosť aktivít a nespôsobili nepohodlie, je vhodné vybrať si také slnečné okuliare, ktoré sú určené na nosenie športovcami. Slnečné okuliare tohto typu dokonale chránia pred prenikaním škodlivých ultrafialových lúčov. Okrem toho zaručujú správne prispôsobenie tvári používateľa. Nemajú tiež negatívny vplyv na úroveň vnímaného komfortu. Slnečné okuliare na behanie majú konštrukciu, ktorá minimalizuje riziko skĺznutia modelu počas dynamického šliapania. Ďalším spôsobom, ako kompenzovať riziko nesprávneho nastavenia, sú silikónové ozdoby v častiach priliehajúcich k nosu a ušiam. Vďaka takýmto riešeniam sa pri intenzívnom pohybe nezvyšuje riziko skĺznutia okuliarov. Športové varianty majú aj špeciálne šošovky. Nielenže do značnej miery blokujú prenikanie škodlivých infračervených lúčov, ale zlepšujú aj kvalitu videnia a vnímania predmetov v pohybe.

Turistické polarizačné a klasické okuliare

Značkové slnečné okuliare vám automaticky pripomínajú slnko a teplé časti roka. Výrobcovia však majú vo svojom sortimente aj varianty, ktoré sú určené na nosenie počas zamračených dní. Na výber najlepšieho modelu pre určité podmienky je potrebné konzultovať stupnicu uvedenú výrobcom. Kategória odtieňa okuliarov určuje, či je ochrana poskytovaná šošovkami určená pre veľmi svetlé alebo mierne tmavšie podmienky. Podrobnosti o tejto otázke sme uviedli o niečo vyššie. Ďalšími vlastnosťami okuliarov odporúčaných pre turistov môžu byť polarizačné a fotochromatické vrstvy. Lepšiu jasnosť a kontrast vnímaných objektov a jednoduché prispôsobenie sa meniacemu sa okoliu oceníte na dlhších trekingových výpravách, ale aj počas lenivých dní v prírode.

Horské slnečné okuliare na zimu

Aj keď si slnečné okuliare automaticky spájame s letom, fanúšikovia zimných športov dobre vedia, že sa dobre uplatnia aj v zimných mesiacoch roka. Všetci tí, ktorí nadšene lyžujú a odhodlane zdolávajú zasnežené svahy, by si mali zvyknúť nosiť tento typ ochrany očí. Na výber sú dve možnosti - lyžiarske okuliare a okuliare. V chladnom horskom prostredí je svetlo ešte intenzívnejšie, pretože jeho sýtosť zosilňuje reflexný povrch snehu. To môže obmedziť viditeľnosť a, čo je ešte horšie, spôsobiť pálenie očí a slzenie. Vhodné slnečné okuliare by preto mali byť nevyhnutnou súčasťou lyžiarskej výbavy. Na výpravy na ľadovec sú nevyhnutné modely s najvyšším stupňom tónovania (kategória 4) a so špeciálnymi štítmi proti oslneniu, ktoré zabraňujú prenikaniu nadmerného svetla. Mnohé z nich majú podobný tvar ako populárne lenonky.

Technológia šošoviek zabudovaných do športových rámov je mimoriadne dôležitá. Rovnako dôležitá je aj konštrukcia, ktorú by mali mať ideálne slnečné okuliare určené pre lyžiarov Pokiaľ ide o konštrukciu, dizajnéri nás každú chvíľu prekvapujú inováciami. Zameriavajú sa nielen na pohodlné nosenie modelov, ale aj na podporu správnej výmeny vzduchu, aby pár neznehodnotil prácu technických šošoviek. Na tento účel slúži napríklad predný sklon objektívov. Horúci vzduch tak môže oveľa ľahšie uniknúť. Vetracie otvory sa nachádzajú aj v samotnom ráme. Zaujímavým spôsobom zníženia rizika zahmlievania je dodatočné vetranie cez šošovky. Na podobný účel slúžia aj špeciálne vrstvy proti zahmlievaniu aplikované na šošovky. To všetko znamená, že počas rýchlych zjazdov sú okamžite viditeľné všetky prekážky alebo detaily trasy. Vďaka tomu sa zvyšuje aj bezpečnosť.

Módne slnečné okuliare si môžete kúpiť online v internetovom obchode 8a.sk

V našej ponuke si nájdu ten správny model nielen nadšenci všetkých horských športov. Široký sortiment dopĺňajú aj štýlové lifestylové okuliare, ktoré budú vaše oči denne chrániť pred škodlivými lúčmi. Patria medzi ne dámske slnečné okuliare s o niečo jemnejším dizajnom a tenšími rámami, ako aj typicky pánske modely. Masívne modely sú často voľbou športovcov. Modely od renomovaných výrobcov, ako sú: Julbo, Cebe, Smith alebo Oakley sú zárukou spokojnosti.