top

Spoznajte nás zo širšej perspektívy

Horský e-shop 8a.sk
Predsavzatie zakliate v názve
Brand 8a
Názov 8a odkazuje na stupeň obtiažnosti vo francúzskej lezeckej stupnici.
Je to úroveň, ktorú môže dosiahnuť takmer každý, ale musí si ju tvrdo odpracovať. Je to symbolická hranica medzi vášňou, ktorá má stále amatérsky rozmer, a skutočnou profesionalitou. Po jej prekročení sa lezenie zvyčajne stáva spôsobom života, čo znamená neustále zvyšovanie latky neustálou snahou dosiahnuť vrchol formy. Meno zaväzuje! Rovnako ako k lezeniu pristupujeme aj k podnikaniu.
Slovo od autora
Lezenie je v mojom živote prítomné od roku 1992. Odvtedy som tejto vášni podriadil väčšinu svojich záležitostí a rozhodnutí, aj keď som fanúšikom aj iných aktivít: trekingu, trailového behu, horskej cyklistiky alebo skialpinizmu. Tiež som sa vždy cítil veľmi dobre v úlohe obchodníka. Myšlienka založiť obchod s lezeckou a horskou technikou prišla zrazu, keď som bol zástupcom jednej z outdoorových spoločností. Odvtedy je môj profesionálny život ešte užšie spojený s mojím hobby. Chcem ponúkať to najlepšie možné vybavenie pre horské aktivity a aj ostatných nakaziť svojimi vášňami.
Lezec
Lezec
Lezec
Naše motto V neustálom pohybe, dosahujúc nové vrcholy!
Naša misia
Plánujeme sa zlepšovať v tom, čo robíme. Vždy budeme počúvať zákazníkov, sledovať trendy a učiť sa nové technológie, pretože len tak môžeme zlepšiť kvalitu služieb. Našu pozíciu na trhu sme vybudovali na dôvere ľudí, ktorí ochotne využívajú naše vedomosti a nakupujú od nás vybavenie používané na realizovanie svojich vášní. Chceme znásobiť tento kapitál a byť ešte bližšie k ľuďom, ktorí - rovnako ako my - milujú hory.
Naša vízia
Sme radi, že v 8a už kupuje druhá generácia milovníkov hôr, ale chceme slúžiť aj tretej a štvrtej generácii. Snažíme sa byť v centre diania, sledovať najnovšie trendy v kamanných obchodoch i online. Našim klientom sa snažíme ponúknuť optimálny obchodný model. Počas našej činnosti sa toho už veľa zmenilo a bude sa meniť aj v budúcnosti. Aj my sa meníme. Zlepšujeme sa pre našich zákazníkov.
  • Tím 8a.sk
   Nasledujeme našu vášeň
   Napriek tomu, že značka 8a vyrastala na vášni k lezeniu, nikdy sa neobmedzovala len na jednu disciplínu. S rastúcou výškou sa rozširuje aj perspektíva a prináša plnší obraz o svete. Možno preto sme od začiatku chceli podporiť všetkých, ktorí chcú realizovať svoje outdoorové sny, bez ohľadu na to, čoho sa týkajú.
  • Skialpinistické vybavenie v 8a.sk
   Spoznávame nové smery
   Hoci vybavenie pre ľudí orientovaných na zvislé trasy patrí medzi hlavné piliere našej ponuky, bolo a je len fragmentom toho, čo u nás nájdete. Vznikli sme, aby sme pomohli lezcom, ale snažíme sa uľahčiť život aj fanúšikom iných horských aktivít: turistom, bežcom, objavovateľom, cyklistom či skialpinistom. Navštevujú nás aj cestovatelia, ktorí sa horám vyhýbajú.
  • Turistický obchod 8a.sk
   Poznáme trh od podšívky
   Naši zákazníci sú neustále v pohybe a ani my neplánujeme zaspať na vavrínoch. Aktívne hľadáme produkty, ktoré oslovia fanúšikov široko chápaného outdooru, ešte lepšie ochránia ich zdravie a umožnia im dostať zo života viac. Zamerali sme sa na disciplíny, ktoré sami praktizujeme. Ponúkame najlepšie značky a široký výber produktov, a preto ponúkame aj odborné poradenstvo.
Čo nás odlišuje od ostatných obchodov
1. Kompromisy neuznávame
Starostlivo vyberáme produkty, ktoré sa majú objaviť v našom obchode. Zameriavame sa na kvalitu, preto spolupracujeme len so značkami, ktorým dôverujeme. Vieme, že outdoorové vybavenie musí byť spoľahlivé, pretože od neho závisí nielen pohodlie, ale aj bezpečnosť.
2. Sme v centre diania
V našej ponuke nájdete nadčasové hity založené na patentoch, ktoré sa osvedčili už dávno, ako aj novinky, ktoré majú šancu v blízkej budúcnosti spôsobiť na trhu revolúciu. Pozorne sledujeme, čo sa vonku deje. Veľtrhy? To si nemôžeme nechať ujsť! Sledujeme trendy, pozeráme sa na inovácie, testujeme a porovnávame.
3. Konáme rýchlo, ale s hlavou
Vieme, že nie je všetko zlato, čo sa blyští a preto k novým patentom pristupujeme opatrne. Vyberáme len to, čo stojí za pozornosť našich zákazníkov. Keď objavíme niečo hodnotné, rozhodujeme sa rýchlo a spúšťame naše obchodné postupy. Robíme všetko pre to, aby sa zaujímavé riešenia a svieže dizajny okamžite dostali k fanúšikom horských aktivít.
4. Vychádzame zákazníkom v ústrety
Aj keď sa v dnešnej dobe obchod presúva do online priestoru, pamätáme aj na tých, ktorí stále uprednostňujú tradičnú formu nakupovania. Zákazníkov, ktorí pristupujú k e-shopom s rezervou, pozývame do nášho obchodu v Gliviciach, kde sa v pohodlných podmienkach môžu zoznámiť s našou ponukou, vyskúšať a porovnať rôzne výrobky z ponuky 8a.
5. Zlepšujeme vlastné znalosti
Aj keď vieme o outdoore naozaj dosť, stále si zlepšujeme vlastnú kvalifikáciu. Navštevujeme semináre a zúčastňujeme sa cyklických školení organizovaných výrobcami, počas ktorých sa učíme nové technológie. Sme hladní po vedomostiach a zvedaví, pretože len vďaka tomu môžeme byť spoľahlivým predajcom.
6. Nebojíme sa otázok
Niektorí zákazníci sa zaujímajú o najnovšie technológie, iní hľadajú odpovede na otázky týkajúce sa základných problémov. Sme na to pripravení! Naši predajcovia v kamennom obchode a zamestnanci Oddelenia služieb zákazníkom môžu ľahko vysvetliť princíp fungovania komplexného systému, ale aj predstaviť systém outdooru tým, ktorí s ním doteraz neprišli do kontaktu. Pre nás neexistujú žiadne otázky, ktoré by boli príliš ťažké alebo príliš triviálne.
7. Zdieľame znalosti
Poľsko je nížinná krajina, takže všeobecná úroveň vedomostí o vybavení a aktivitách v horskom teréne stále nie je príliš vysoká. Dúfame, že s módou outdoorových aktivít sa to začne meniť. Každopádne sme sa rozhodli pridať k dielu vlastný príspevok V roku 2015 sme spustili službu 8academy.pl pre všetkých, ktorí hľadajú rady, usmernenie alebo tipy pre outdoorové vyžitie. Na stránkach tohto portálu nájdete články napísané známymi lezcami, horolezcami alebo cestovateľmi a rozsiahlu databázu sprievodcov pripravených našimi špecialistami.
8. Sme zodpovední
Okrem vzdelávania sa snažíme vytvárať aj určité postoje. Sme obzvlášť hrdí na nami vynájdené a organizované spoločenské akcie, ktoré vo veľkej miere rezonovali v horskom a horolezeckom prostredí. V roku 2016 sme spustili kampaň „Končím bezpečne". Cieľom projektu bolo upriamiť pozornosť fanúšikov lezenia na bežnú chybu, ktorá môže byť tragická, a tou je neuviazanie uzlu na konci lana. Našou ďalšou akciou - „Bez odpadkov" - bolo upriamenie pozornosti turistov na problém odpadu, ktorý zostáva v horách. Do týchto kampaní sa zapojilo množstvo prevádzkovateľov lezeckých stien a horských ubytovní. Pozitívne reagovali aj zástupcovia skupín, ktorým sme komunikáciu adresovali.