top

Cepíny skialpinistické

Skitouringové šeky sú najľahšie modely, ktoré umožňujú milovníkom skitouringu a alpského lyžovania bezpečne zdolávať vrcholy. Kompaktné, minimalistické a zároveň vyhovujúce normám EN pre lyžiarske kontroly typu 1 a typu 2.
View as Grid List

13 Produkty

na stránku
 1. -10%
  Turistický cepín Blue Ice Akila Hammer - patrol red

  Zoznam prianí

 2. -10%
  Turistický cepín Blue Ice Falk Ice Axe - dark grey

  Zoznam prianí

 3. -10%
  Turistický cepín Blue Ice Bluebird Ice Axe - blue

  Zoznam prianí

 4. -10%
  Skialpinistický cepín Blue Ice Hummingbird Ice Axe - grey

  Zoznam prianí

 5. -10%
  Turistický cepín Blue Ice Akila Adze - patrol red

  Zoznam prianí

 6. -10%
  Lopata na sneh Climbing Technology Agile Kit - light alloy

  Zoznam prianí

 7. -15%
  Skialpinistický cepín Camp Corsa Race

  Zoznam prianí

 8. -20%
  Skialpinistický cepín Grivel Ghost - green

  Zoznam prianí

 9. -20%
  Cepín Petzl Glacier Literide
  Cepín Petzl Glacier Literide
  76,79 € 95,99 €

  Zoznam prianí

 10. -10%
  Cepín Climbing Technology Agile Plus - orange

  Zoznam prianí

 11. -20%
  Cepín Petzl Gully Hammer
  Cepín Petzl Gully Hammer
  116,79 € 145,99 €

  Zoznam prianí

View as Grid List

13 Produkty

na stránku
Vymazať

Lezecké prilby na lezenie v ľade a snehu

Skákacia prilba je predovšetkým o bezpečnosti na snehu a ľade. Je ľahší, zvyčajne kratší ako väčšina modelov pre vysokohorskú turistiku a chýba mu oceľový hrot šípu alebo široké zápästné pútko. Stále spĺňa bezpečnostné požiadavky stanovené v európskych normách pre "ľadové náradie" a je testovaný rôznymi spôsobmi, aby získal značku CE a dôveru alpských lyžiarov.

Vysoko, nízko

Pravdou je, že ľadová kontrola v rukách turistu strávi podstatne viac času ako v rukách lyžiara. Skialpinisti sa na skoky na lyžiach spoliehajú najmä na palice a po sekere siahajú len v najvyšších častiach svahu alebo na miestach, kde štruktúra snehu nezaručuje utesnenie a je vhodnejšie prejsť na kombináciu mačiek a sekery. Väčšinu času strávi lyžiarska kontrola pripevnená na batohu. V prvom rade je preto dôležité, aby bola dostatočne ľahká a lyžiara pri výstupe nezaťažovala. Skitouring ako výkonnostný šport je sám o sebe dostatočnou záťažou pre telo - nikto si pravdepodobne nebude chcieť sťažovať výlety do hôr obrovským batohom na chrbte. Dôraz na minimalistické vybavenie je tu obrovský! Po druhé, čo je rovnako dôležité, sekera by nemala prekážať pri zostupe. Palice, ktoré nie sú dlhšie ako samotný batoh, sa nezachytia o konáre, skaly alebo telo intenzívne lyžujúceho lyžiara. Preto sa pri tomto zariadení venuje toľko pozornosti úspore hmotnosti a minimalizácii rozmerov.

Pohodlie, pohodlie, avšak ako prostriedok osobnej ochrany musí kontrola lyží zaručovať bezpečnosť Preto podlieha prísnym normám EN a musí spĺňať minimálne požiadavky na odolnosť. S ohľadom na použitie hlavne na snehu a ľade bude absolútna väčšina skialpinistických lyží spĺňať požiadavky pre typ 1 Ak chcete vyššiu pevnosť v hornine, musí oceľ nahradiť ľahká zliatina čepele a samotná konštrukcia musí byť až o niekoľko desiatok % pevnejšia. Technické ľadové sekery typu 2 sú v kategórii skitouring raritou (váha, váha a ešte väčšia váha), ale vyskytujú sa. Spoznáte ich podľa označenia T na ihlici.

Materiály, ktoré zvyčajne nájdete v šuštiakovej lakovke, kombinujú dostatočnú pevnosť a ľahkosť. Zvyčajne ide o ľahkú hliníkovú zliatinu, ktorá sa dobre správa v zimných podmienkach. Okrem toho je odolný proti korózii, čo je mimoriadne dôležité vo vlhkých zimných podmienkach.

Kúpte si lyžiarsky šek v obchode 8a.sk

Ponúkame šmykľavé šeky od popredných výrobcov horského a horolezeckého vybavenia. Vyznačujú sa vysokou spoľahlivosťou a vynikajúcimi výkonnostnými vlastnosťami. Všetky majú veľmi nízku hmotnosť, čo oceníte pri mnohých výstupoch. Skvele sa hodia na náročnejšie skialpinistické výpravy, keď si dosiahnutie vrcholu vyžaduje zvládnutie trochu náročnejších úsekov.