top

Bundy pre bežcov

Bežecké bundy sa vyrábajú v rôznych štýloch a sú súčasťou sortimentu mnohých značiek. Široká ponuka vzorov a strihov vám umožní nájsť dokonalý odev, ktorý bude vyhovovať vašim požiadavkám.
View as Grid List

115 Produkty

Page
na stránku
 1. -10%
  Softshellová bunda Maloja Beifuss - midnight

  Zoznam prianí

 2. -10%
  Vetrovka Patagonia Houdini Jacket - cone brown

  Zoznam prianí

 3. -10%
  Bežecká bunda Dynafit Alpine Wind 2 Jacket - army

  Zoznam prianí

 4. -10%
  Bežecká bunda The North Face Higher Run Jacket - tnf black

  Zoznam prianí

 5. -38%
  Vetrovka Montura Flash Sky Jacket - nero/power red

  Zoznam prianí

 6. -20%
  Bunda do dažďa Houdini The Orange Jacket - orange

  Zoznam prianí

 7. -10%
  Bežecká bunda Inov-8 Raceshell HZ - black

  Zoznam prianí

 8. -36%
  Dámska bežecká bunda Arcteryx Norvan LT Hoody - fluidity

  Zoznam prianí

View as Grid List

115 Produkty

Page
na stránku
Vymazať

Funkčné bežecké bundy sú nevyhnutnou súčasťou športového oblečenia

Každý, kto sa nevzdáva aktivít v nepriaznivom počasí, vie, aké dôležité je mať správne vrstvy vrchného oblečenia. Bežecké bundy boli vyvinuté práve preto, aby slúžili ako ďalší prvok bežeckého oblečenia. Sú riešením navrhovaným pre dni s nízkymi teplotami a zamračeným a daždivým počasím. Sú ideálne, pretože sú navrhnuté s ohľadom na rôzne, často inovatívne technické riešenia. Návrhári vykonávajú dôkladnú analýzu procesov, ktoré prebiehajú v tele pri prekonávaní rýchlych vzdialeností, a pripravujú návrhy zodpovedajúce potrebám tela. Medzi rôznymi značkami sa objavujú rôzne technologické názvy, ale mechanizmus ich fungovania je zvyčajne veľmi podobný.

Sukne pre bežcov a bežkyne

Efektívne plniace bundy pre bežeckých nadšencov musia byť schopné zvládnuť ochranu pred silným vetrom, prudkým dažďom a nízkymi teplotami vzduchu. Zmiernenie nežiaducich účinkov nepriaznivého počasia na telo je cieľom pánskych aj dámskych modelov. Z hľadiska funkčnosti a technických parametrov tkanín sa návrhy určené ženám výrazne nelíšia od tých, ktoré by mali byť zaujímavé pre mužov. Návrhári používajú membrány, syntetickú alebo prírodnú izoláciu alebo ďalšie textilné poťahy bez ohľadu na pohlavie, ktorému venujú konkrétny model. Rozdiely možno nájsť v strihu a dizajne. Dámske štýly sú zvyčajne viac tvarované a zdôrazňujú tvar ženskej postavy. Sú však navrhnuté tak, aby neobmedzovali v pohybe a umožňovali pohodlné prekonávanie vzdialeností a ľahké vykonávanie činností. Často sa tiež dodávajú v mnohých farbách a majú menej minimalistický dizajn. Nie je predsa žiadnym tajomstvom, že väčšina žien si cení funkčnosť rovnako ako vizuálnu príťažlivosť.

Bundy odolné voči dažďu a vetru pre bežcov

Behy na dlhé vzdialenosti sa dajú absolvovať za stáleho počasia, ale môžu byť spojené s reakciou na vrtochy počasia. To platí najmä vtedy, ak prekonávate dlhé vzdialenosti a váš tréning sa nekončí po niekoľkých štvrťhodinách. Keď slnko vystrieda chladný vietor a v teréne vás prekvapí dážď, riešením je obliecť si bežeckú bundu odolnú voči dažďu. Ponuka mnohých výrobcov vhodná do nepriaznivého počasia sa vyznačuje nielen vysokým technickým výkonom, ale je aj ľahká a kompaktná. Ich uloženie do bežeckého batohu by sa preto malo stať zvykom pre každého bežeckého nadšenca, ktorý sa vydá do terénu a nechce riskovať, že zmokne. Malý batoh si ľahko nájde cestu do priehradky batohu alebo do vrecka tašky na bedrách. Budete môcť okamžite reagovať, keď vás zastihne dážď alebo sa zdvihne nárazový vietor. Pokiaľ ide o tkaniny, najbežnejším spôsobom izolácie tela je membrána. Zabezpečuje, aby k vášmu telu neprenikla žiadna tekutina ani chlad, a zároveň poskytuje dostatočnú priedušnosť.

Izolované modely búnd pre bežcov na chladnejšie dni

V prípade dažďa alebo na ochranu tela pred vetrom budú dostatočnou ochranou bundy do dažďa pre bežcov. Pri nižších teplotách však samotné teplo, ktoré telo vytvára počas cvičenia, nemusí stačiť. Na dosiahnutie optimálneho tepelného komfortu je potom vhodné použiť model bežeckej bundy, ktorý je obohatený o tepelnoizolačnú vrstvu. Ľahká izolácia pomôže udržať tepelnú rovnováhu počas dynamických trás. Rozloženie izolácie nie je zanedbateľné. Boky a oblasti, kde môže rýchlejšie dôjsť k prehriatiu, sú ušité z ľahkých a priedušnejších tkanín. Chladivo-izolačné polstrovanie je umiestnené najmä v prednej časti a v oblasti ramien, t. j. tam, kde je najväčšia pravdepodobnosť straty teploty.

Široký výber búnd pre bežeckých nadšencov v online obchode

Množstvo rôznych strihov a dizajnov, v ktorých sa bežecké bundy vyrábajú, neumožňuje rýchly výber. Umožňuje však vybrať ideálny model. Je oveľa jednoduchšie nájsť ho v internetovom obchode. V ponuke 8a.sk nájdete návrhy od popredných výrobcov, ako sú Dynafit, La Sportiva alebo napríklad Salomon. V širokej ponuke si každý nájde niečo pre seba - od bežcov začiatočníkov až po profesionálov s citom pre detail.