top

Nepremokavé cyklistické bundy

Cyklistické bundy do dažďa sú nevyhnutnou súčasťou oblečenia v prechodných ročných obdobiach. Cyklistická bunda do dažďa vás účinne ochráni pred zrážkami aj studeným vetrom. Pozrite si dámske a pánske cyklistické bundy do dažďa!
View as Grid List

24 Produkty

 1. -26%
  Cyklistická bunda Dynafit Ride 3L Jacket - storm blue

  Zoznam prianí

 2. -16%
  Cyklistická bunda Norrona Fjora Dri1 Jacket - caviar

  Zoznam prianí

 3. -24%
  Bunda do dažďa Vaude Moab Rain Jacket - dark sea uni

  Zoznam prianí

 4. -24%
  Bunda do dažďa Vaude Moab Rain Jacket - glowing red

  Zoznam prianí

 5. -22%
  Cyklistická bunda ION Shelter 3L Hybrid - black

  Zoznam prianí

 6. -22%
  Cyklistická bunda ION Shelter 3L Hybrid - dark mud

  Zoznam prianí

 7. -22%
  Cyklistická bunda ION Shelter Anorak - dark mud

  Zoznam prianí

 8. -23%
  Dámska cyklistická bunda ION Shelter 3L - shark grey

  Zoznam prianí

 9. -22%
  Cyklistická bunda ION Shelter Anorak - black

  Zoznam prianí

 10. -20%
  Bunda do dažďa Five Ten Rain Jkt - black/black

  Zoznam prianí

 11. -20%
  GORE TEX bunda Maloja Spih NOS - moonless

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

24 Produkty

Vymazať

Ako fungujú cyklistické bundy do dažďa?

Ak nás dážď zastihne náhodou počas výletu alebo sa vydáme na bicykel za každého počasia, dobrá cyklistická bunda do dažďa by nám mala zabezpečiť pohodlie počas jazdy. V ponuke popredných výrobcov cyklistického oblečenia nájdete mnoho modelov špeciálne vyrobených do takéhoto nepriaznivého počasia. Cyklistické bundy odolné voči dažďu vďačia za svoje vlastnosti vo väčšine prípadov použitiu membrány. Ide o veľmi tenkú vrstvu, ktorá neprepúšťa kvapky vody, ale prepúšťa molekuly vodnej pary. Vďaka tomu bundy do dažďa na bicykel nepremoknú a zároveň zabezpečujú priedušnosť. Týmto spôsobom môže ohriaty a vlhký vzduch uniknúť von. Bundy do dažďa GORE-TEX® pre cyklistov sú veľmi obľúbené. Modely s touto membránou sa vyznačujú veľmi vysokými parametrami nepremokavosti a priedušnosti. Pri modeloch odolných voči dažďu je mimoriadne dôležité aj presné podlepenie švov alebo použitie nepremokavých zipsov. Výber bundy od známej značky je zárukou, že všetky tieto prvky boli vyrobené s náležitou starostlivosťou.

Aká bunda do dažďa na bicykel?

Pri výbere cyklistických búnd do dažďa musíme v prvom rade vedieť, na akom bicykli ich budeme používať. Jednotlivé modely sa totiž môžu líšiť v mnohých detailoch, ktoré môžu byť na ceste rozhodujúce. Bunda do dažďa na cestný bicykel by mala dobre sedieť, aby prebytočný materiál nevytváral dodatočný aerodynamický odpor pri vysokých rýchlostiach. Mal by tiež poskytovať pohodlie v typickej polohe pri jazde na bicykli. Naopak, MTB bunda do dažďa môže byť o niečo voľnejšia. V tomto prípade bude kľúčová voľnosť pohybu, ktorá je na technicky náročných trasách v horách nevyhnutná. Pri výbere bundy do dažďa na mestskú cyklistiku by sme mali dbať aj na ďalšie parametre. Tie by sa mali vyznačovať možnosťou jednoduchého obliekania a vyzliekania. Užitočné môžu byť aj ľahko prístupné vrecká, ktoré sú v športových modeloch často minimalizované na nevyhnutné minimum.

Bicyklové bundy do dažďa si môžete kúpiť v predajni 8a.sk

Ponúkame široký výber modelov od špičkových výrobcov. U nás nájdete dámske a pánske cyklistické bundy do dažďa, ktoré sú ideálne na cestnú aj MTB cyklistiku. Účinne vás ochránia pred vodou a zároveň poskytujú vysokú voľnosť pohybu. Podobne ako iné bicyklové bundy, aj modely s ochranou proti dažďu majú zvyčajne predĺžený zadný diel, ktorý lepšie chráni chrbát. Rukávy sú zvyčajne dlhšie, aby sa náhodou nevyhrnuli. Bundy na bicykel odolné voči dažďu sú vynikajúcou voľbou na prechodné ročné obdobia. Vďaka nim nám už počasie nezabráni vyjsť na bicykel.