top

Pánska obuv

Pánska turistická a trekingová obuv na ľahšie chodníky a náročnejšie trasy. Dobre zvolená horská a trekingová obuv zaistí vašim nohám maximálne pohodlie aj na tých najdlhších trasách.
View as Grid List

1569 Produkty

 1. -17%
  Trailové topánky Vivobarefoot Primus Trail II - obsidian

  Zoznam prianí

 2. -15%
  Bežecké topánky Dachstein X-Trail 01 - grey

  Zoznam prianí

 3. -15%
  Zimné topánky Dachstein Wildcat GTX - black

  Zoznam prianí

 4. -16%
  Topánky prístupové Dachstein SF-21 MC GTX - black

  Zoznam prianí

 5. -14%
  Ferratové topanky Dachstein Super Ferrata GTX - black

  Zoznam prianí

 6. -20%
  Žabky Gumbies Gumtree Filp Flops - treeva

  Zoznam prianí

 7. -4%
  Zimné topánky Meindl Solden - brown

  Zoznam prianí

 8. -20%
  Trailové topánky Saucony Peregrine 13 - glade/black

  Zoznam prianí

 9. -10%
  Trailové topánky Hoka Zinal 2 - black/ceramic

  Zoznam prianí

 10. -7%
  Trailové topánky Hoka Tecton X 2 - black/flame

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

1569 Produkty

Vymazať

Mužská obuv do hôr, na turistiku a na túry - do všetkých podmienok

Vynikajúco široká ponuka pánskej horskej obuvi zahŕňa rozmanité modely, ktoré sa osvedčia v najrôznejších podmienkach. Na jednej strane ponúkame široký výber profesionálnych horských topánok, ktoré sú navrhnuté tak, aby odolali aj tomu najextrémnejšiemu počasiu a nepriaznivému prostrediu. Pánske vysokohorské topánky sú nevyhnutné do najvyšších nadmorských výšok. Outdoorová a turistická obuv vám zasa umožní zdolávať viackilometrové trasy v náročných podmienkach. Na druhej strane máme modely, ktoré sú ideálne na každodenné používanie v meste, ale ich dizajn priamo súvisí s horským charakterom príslušného výrobcu. Bez ohľadu na to, aký typ obuvi hľadáte, výberom horských značiek máte istotu najvyššej kvality spracovania. Horská a outdoorová obuv si zároveň zachováva výnimočnú odolnosť a priľnavosť v extrémnych podmienkach. Naša ponuka zahŕňa modely pre všetky ročné obdobia a podmienky, ktoré sa vyskytujú v najdivokejších kútoch našej zemegule.

Horská a turistická obuv dokonale prispôsobená ročnému obdobiu a podmienkam

Každá topánka určená na použitie v horách je navrhnutá s ohľadom na špecifické podmienky a účel. To umožňuje dôkladné vypracovanie detailov celej konštrukcie. Aj tie najmenšie detaily rozhodujú o výkone a pohodlí pri nosení na viackilometrových trasách. Práve špičková kvalita materiálu a vyladenie najmenších detailov robia zo značkovej pánskej turistickej a horskej obuvi voľbu všetkých milovníkov hôr, ktorí hľadajú maximálnu spoľahlivosť.

Mužská celoročná trekingová a turistická obuv

Obvykle ide o obuv vyššieho strihu, ktorá je ideálna na chodníky v premenlivých poveternostných podmienkach. Ponúkajú vysokú úroveň pohodlia pri prekonávaní kilometrov. Ich zdokonalená konštrukcia poskytuje vynikajúce stabilizačné a tlmiace vlastnosti pre nohy počas dlhých prechádzok. Celoročná obuv je zvyčajne vybavená membránou, ktorá ešte účinnejšie chráni nohy pred vodou. Vďaka tomu obuv funguje veľmi dobre počas väčšiny roka. Účinne chránia pred jarnými a jesennými dažďami a so správnymi ponožkami ich možno používať aj v zime pri miernych teplotách. Modely v tejto skupine sú najvšestrannejšou voľbou pre každého turistu, preto sú najobľúbenejšie.

Mužská zimná obuv - do hôr a na chodníky

Panské zimné topánky sú veľmi rôznorodou skupinou obuvi. Pre najskúsenejších používateľov sú určené horské topánky určené na použitie v najvyšších nadmorských výškach. Sú určené na použitie v extrémnych podmienkach a pri teplotách pod bodom mrazu a sú kompatibilné s automatickými skobami. Tieto typy modelov si vyberajú len horolezci a himalájisti. Na úplne opačnej strane sú pánske zimné topánky určené na turistické použitie. Tieto modely sú navrhnuté tak, aby poskytovali maximálnu ochranu pred chladom. Sú ideálne na zasnežené cesty, pri odpočinku po lyžovačke alebo keď do mesta dorazí nápor zimy. Izolácie, ktoré sa v nich používajú, sú ideálne na izoláciu proti vonkajšiemu chladu. Vysoký strih a nepremokavé materiály použité na zvršku účinne zabraňujú vniknutiu snehu a vody do obuvi.

Panská letná turistická obuv

Turistické poltopánky sú najlepšou voľbou na turistiku v teplejšej časti roka. Poskytujú primeranú priľnavosť na nerovných cestách a zvýšenú ventiláciu. Ľahký zvršok s textilnými panelmi umožňuje vysokú priedušnosť. To umožňuje účinné vetranie nôh aj v tom najhorúcejšom počasí. Poltopánky sú vynikajúcou voľbou vždy, keď sa pohybujete bez batožiny alebo s malým batohom. V najhorúcejšom počasí zabezpečia najúčinnejšie vetranie športové turistické sandále a žabky. Ideálna obuv na letné dovolenkové výlety a tiež pri kempovaní.

Mužskú horskú obuv si môžete vybrať aj podľa vykonávanej činnosti

Každá horská aktivita má svoje špecifické vlastnosti. Pánska obuv, ktorá sa v nich používa, by na to mala byť správne pripravená, aby poskytovala optimálne vlastnosti. Preto poprední výrobcovia ponúkajú diferencované modely, ktoré sa najlepšie hodia do konkrétneho terénu. Ľahká turistická obuv bude vyzerať úplne inak ako ťažká vysokohorská obuv určená na ochranu pred stratou tepla a zranením vo výške niekoľko tisíc metrov nad morom. Nech už sú vaše potreby akékoľvek, môžete si byť istí, že máme modely vhodné pre takmer všetky typy aktivít.

Mužská obuv do vysokých hôr

Najpokročilejšie modely sú nepochybne vysokohorské topánky. Sú pripravené na tie najťažšie podmienky, a to ako na počasie, tak aj na terén. Sú nevyhnutnou súčasťou himalájskeho a horolezeckého vybavenia. Vysoká tuhosť konštrukcie dokonale spolupracuje s automatickými horskými račňami. Okrem toho sa celok dobre používa na strmých svahoch. Topánky tohto typu musia byť dokonale chránené proti strate tepla, ako aj proti náhodnému poškodeniu. Silný zvršok s početnými výstuhami ľahko prežije stret s ostrými kameňmi alebo ľadom.

Mužská trekingová a turistická obuv

Trekingová obuv poskytuje optimálnu kombináciu opory, ktorá je nevyhnutná pri pohybe s batohom, a pohodlia na prekonanie mnohých kilometrov v teréne. Zvyčajne ide o najpohodlnejšie modely v ponuke jednotlivých výrobcov, ktoré sú vhodné na celý deň - od úsvitu do súmraku. Trekingová obuv pre najskúsenejších turistov je zvyčajne robustná kožená konštrukcia, ktorá vydrží mnoho sezón na horských chodníkoch. O niečo ľahšie turistické topánky sú tiež veľmi obľúbené. Odvedie skvelú prácu na kratších túrach aj pri vyšších teplotách. Dôvodom je účinnejšie vetranie a výrazná ľahkosť. Osobitnou skupinou obuvi, ktorá kombinuje vysokohorské a trekingové vlastnosti, je prístupová obuv. Ide o modely určené na technicky náročné horské trasy. Na jednej strane sa vyznačujú robustnou konštrukciou prispôsobenou skalnatému terénu, na druhej strane sú výrazne ľahšie ako vysokohorské topánky.

Panská lezecká obuv

Špecializovaná pánska lezecká obuv je nevyhnutnou súčasťou výbavy každého lezca. Charakteristická konštrukcia umožňuje efektívne využívať aj malé schodíky. Pánska lezecká obuv dokonale prilieha k nohe a zaručuje vynikajúci cit pre skalu. Použitie špeciálnych gumových zmesí zvyšuje trenie a spôsobuje, že sa obuv takmer "prilepí" k stene. Povrchová úprava topánok s gumovými panelmi umožňuje ich zavesenie a podopieranie v rôznych polohách. Medzi lezeckými topánkami nájdete modely pre začiatočníkov, ktorí tento šport milujú, aj pre skúsených lezcov, ktorí zdolávajú najťažšie lezecké cesty.

Obuv na bežky

Boty na horský beh sú úplne samostatnou kategóriou. Pánska trailová obuv je vyrobená špeciálne s ohľadom na trailový beh. Tieto ľahké konštrukcie sa vyznačujú bezkonkurenčnou priľnavosťou v premenlivom teréne a veľmi dobrým odpružením. Sú ideálne na súťaže aj každodenný tréning.