top

Skialpinistické nohavice

Nohavice Skittraining sú kategóriou obsahujúcou pánske a dámske modely, v ktorých sa budete venovať lyžovaniu mimo vychodených tratí. Konštrukcie v našom obchode ponúkajú technickú podporu, ktorú si zaslúžite.
View as Grid List

258 Produkty

 1. -20%
  Softshellové nohavice Houdini Pace Pants - true black

  Zoznam prianí

 2. -20%
  Softshellové nohavice Houdini Pace Pants - black

  Zoznam prianí

 3. -14%
  Skialp nohavice dámske Salewa Sella 3L PTX Pant - zephyr

  Zoznam prianí

 4. -15%
  Dámske nohavice Salewa Lagorai DST Pant - syrah

  Zoznam prianí

 5. -16%
  Nohavice Patagonia Alpine Guide Pants - lagom blue

  Zoznam prianí

 6. -20%
  Dámske legíny Maloja Rauke - moonless alpflower

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

258 Produkty

Vymazať

Lyžiarske nohavice - špecializované vzory

Lyžovanie mimo zjazdoviek si vyžaduje výber moderného oblečenia s technickými vlastnosťami. Bez nej nie je možné uskutočniť účinný a bezpečný výlet. V tejto funkcii sú ski-touringové nohavice ideálne na obmedzenie negatívneho vplyvu extrémnych zimných poveternostných podmienok v horách. Zároveň si musíte zachovať maximálnu voľnosť pohybu, ktorá je rovnako dôležitá pri výstupe ako pri dynamickom zostupe. V obchode 8a.sk nájdete lyžiarske nohavice od najlepších značiek: Dynafit, La Sportiva, Salewa alebo Arcteryx.

Lyžiarske nohavice - membránová podpora

Keď sa vydáte na skialpinizmus, sneh a nízke teploty sú vašimi hlavnými protivníkmi. Tie môžu viesť k nebezpečnému podchladeniu, ktoré vás môže vystaviť nepríjemným komplikáciám. Preto majú lyžiarske nohavice veľmi často podporu vodotesnej membrány. Zvyčajne ide o technológie GORE-TEX®, Dynashell alebo Power-Tex®, ktoré ponúkajú technickú podporu. Vďaka tomu sa nemusíte obávať ľahkého premoknutia, ktoré môže viesť k podchladeniu. Skialpinistické nohavice s membránou, ale aj nohavice bez membrány majú často na vonkajšej strane úpravu DWR. Jeho vodoodpudivé vlastnosti zabezpečujú, že kvapky vody stekajú z tkaniny bez toho, aby do nej prenikli. Tým sa výrazne znížia negatívne účinky zimných podmienok na vás. Modely s týmto riešením budú nepostrádateľné aj na extrémnych výletoch.

Lyžiarske nohavice - priedušnosť

Lyžiarske nohavice s membránou, ale aj klasické modely majú vždy optimálnu úroveň priedušnosti. Je to spôsobené použitím syntetických materiálov, ktoré zachovávajú časť prirodzenej priedušnosti pokožky. Tým sa zabezpečí optimálne odvádzanie prebytočnej vlhkosti vznikajúcej počas námahy. Nohavice na zoskok padákom s rýchloschnúcimi vlastnosťami udržia príjemnú suchú klímu okolo pokožky dlhší čas a zlepšia aj ochranu pred prehriatím. Pri tejto úlohe je tkanina často podporovaná špeciálnymi vetracími otvormi. Nájdete ich v oblasti stehien a ich úlohou je vytláčať prebytočný horúci vzduch. Tie vznikajú počas námahy, teda najčastejšie počas náročného prístupu. Nohavice na zoskok padákom s takýmto riešením preto poskytujú vysoký stupeň ochrany proti prehriatiu, čo zvýši účinnosť úsilia.

Lyžiarske nohavice - odolnosť

Extrémne podmienky si vyžadujú špecializované riešenia. Preto výrobcovia vyrábajú svoje nohavice pre parašutistov s podporou materiálov zo skupiny polyamidov. Tým získate pevnosť celej konštrukcie, takže sa len tak ľahko nepoškodí. Zníži sa tak riziko odierania a trhania látky pri dynamických pohyboch pri zoskokoch padákom. Okrem toho majú nohavice na zoskok padákom na nohách často podporu z ešte odolnejšieho materiálu. Často ide o Corduru alebo nylon s veľmi hustou väzbou. Tým sa zabezpečí, že sa nohy ľahko nepoškodia, keď sa zachytia o lyžu. Skialpinistické nohavice s týmto riešením sa stanú nepostrádateľnou oporou v najťažších zimných podmienkach.

Lyžiarske nohavice - maximálna voľnosť pohybu

Pri priblížení aj dynamickom klesaní je nevyhnutné zachovať si úplnú voľnosť pohybu. Nohavice na zoskok padákom sú vždy strihané tak, aby nič nebránilo rozsahu pohybu vašich nôh. To znamená, že môžete bez problémov vykonávať akýkoľvek druh parašutistickej aktivity. Okrem voľnosti pohybu môžete využívať aj pohodlie, ktoré je rovnako dôležité.