top

Topánky cyklistické

Cyklistická obuv znamená maximálne pohodlie a efektivitu pri šliapaní na túrach, na pretekoch aj pri každodennom dochádzaní do práce. Pozrite si špecializovanú dámsku a pánsku cyklistickú obuv pre najnáročnejších používateľov!
View as Grid List

78 Produkty

 1. -24%
  SPD topánky Northwave Origin 2 - black/red

  Zoznam prianí

 2. -21%
  Cyklistické topánky Northwave Tailwhip - black/honey

  Zoznam prianí

 3. -20%
  SPD topánky Northwave Corsair - black/deep blue

  Zoznam prianí

 4. -23%
  SPD topánky Northwave Origin Plus 2 - dark grey/honey

  Zoznam prianí

 5. -25%
  Cyklistické topánky ION Seek - aop

  Zoznam prianí

 6. -30%
  Cyklistické topánky CMP Lothal - nero/ferrari

  Zoznam prianí

 7. -31%
  Cyklistické topánky dámske CMP Lothal - menta/sunrise

  Zoznam prianí

 8. -29%
  Enduro čižmy Kayland Grimpeur GTX - grey/yellow

  Zoznam prianí

 9. -18%
  Cyklistické topánky Ride Concepts Vice - black

  Zoznam prianí

 10. -15%
  Enduro čižmy Ride Concepts Hellion Elite - oxblood

  Zoznam prianí

 11. -18%
  Cyklistické topánky Ride Concepts Vice - olive

  Zoznam prianí

 12. -18%
  Enduro čižmy Ride Concepts Livewire - sand/black

  Zoznam prianí

 13. -18%
  Enduro čižmy Ride Concepts Livewire - charcoal/red

  Zoznam prianí

 14. -15%
  Enduro čižmy Ride Concepts Hellion Elite - clay

  Zoznam prianí

 15. -15%
  SPD topánky Ride Concepts Hellion Clip - black/charcoal

  Zoznam prianí

 16. -30%
  Cyklistické topánky CMP Lothal - titanio/nero

  Zoznam prianí

 17. -36%
  MTB topánky ION Scrumb Amp - thunder grey

  Zoznam prianí

Page
na stránku
View as Grid List

78 Produkty

Vymazať

Obuv na bicykel

I keď je možné jazdiť na bicykli v takmer akejkoľvek športovej obuvi, ľudia, ktorí najazdia na bicykli o niečo viac kilometrov, veľmi dobre vedia, že len vhodne zvolená cyklistická obuv môže zaručiť maximálne pohodlie. Preto mnohé popredné značky vo svojej ponuke rozlišujú cyklistickú obuv určenú špeciálne pre všetkých milovníkov dvoch kolies. Aké sú teda rozdiely medzi cyklistickou obuvou a bežnou obuvou? Cyklistická obuv má väčšinou podrážku, ktorá je oveľa tuhšia ako priemerný turistický model. Ide o to, aby pedál ani počas dlhej jazdy nevyvíjal tlak na nohu. Okrem toho tuhšia podrážka umožňuje efektívnejší prenos energie vloženej do pedálovania. Najhoršie, čo môžeme urobiť, je vybrať si bežecký model cyklistickej obuvi. Použité hrubé odpruženie pohltí veľkú časť energie, čím sa naša snaha stane menej účinnou. Pri cyklistickej obuvi je veľmi dôležité aj dobré držanie nohy. Z tohto dôvodu sa v mnohých modeloch používajú pevné pásiky na suchý zips, aby sme si mohli topánky rýchlo dokonale prispôsobiť nohe.

Základná otázka, ktorú si musíme položiť pri výbere cyklistickej obuvi, je, či potrebujeme obuv pre platformové pedále alebo obuv pre bezklipové pedále. Prvý z nich bude dobre fungovať s tradičnými pedálmi. Tie môžu byť vybavené špeciálnymi príchytkami na pedále, ktoré umožňujú pripojenie obuvi k pedálom. Vďaka tomu môžete naplno využiť svoju energiu, ako aj maximálnu stabilitu nohy na pedáloch. Cyklistická obuv s pripínacími pedálmi (často označovaná ako obuv SPD) je obľúbená u skúsených cyklistov.

Diferencovaná cyklistická obuv

V závislosti od toho, na akom bicykli sa chystáme jazdiť, by sme si mali vybrať správnu obuv, pretože sa môže výrazne líšiť. Nadšenci cestnej cyklistiky si zvyčajne vyberajú špeciálne modely s klipsňami, ktoré zaručujú maximálny prenos sily pri šliapaní. Tým sa zabezpečí, že väčšina vyhradenej energie sa prenesie na pohyb bicykla. Obuv tohto typu zvyčajne nie je vhodná na chôdzu a hodí sa skôr pre skúsenejších používateľov. Horskí cyklisti si vyberajú dva typy obuvi. Cyklistická obuv vybavená lisovanými hrotmi je doménou tých, ktorí uprednostňujú MTB bicykle, na ktorých sa zdoláva rovnako veľa stúpaní ako klesaní. Pripevnenie obuvi k pedálom umožňuje efektívnejší pohyb do kopca, ale tiež zabraňuje náhodnému skĺznutiu obuvi pri prudkých zjazdoch. Obuv na horský bicykel sa vyznačuje agresívnym dezénom, ktorý vám umožní zdolávať aj tie najstrmšie kopce pešo. Druhým typom topánok, ktoré často používajú nadšenci zjazdového lyžovania, sú topánky určené na zjazd a freeride. Rovnaké cyklistické topánky sú obľúbené aj medzi nadšencami BMX. Podrážka týchto topánok je pomerne plochá a vyrobená z veľmi priľnavej gumy. To všetko sa robí preto, aby nohy čo najlepšie držali pedále platformy počas dynamických zjazdov alebo skokov na bicykli. Najvšestrannejšou voľbou sú pánske a dámske turistické cyklistické topánky. Ide o modely, ktoré aj keď sú vybavené patentkami, ich dizajn stále umožňuje pohodlnú chôdzu. Sú skvelou voľbou na turistiku a každodenné používanie na bicykli.

Bicyklovú obuv si môžete kúpiť v predajni 8a.sk

Ponúkame rozmanitý sortiment pánskej a dámskej cyklistickej obuvi, ktorá je ideálna na rôzne účely. Patria sem modely ideálne na každodenné dochádzanie do práce, ako aj cyklistická obuv, ktorá ponúka maximálnu priľnavosť na platformových pedáloch počas rýchlych zjazdov v horách alebo na kľukatých singletrackoch. Patrí medzi ne ikonická zjazdová a bmx obuv Five Ten. Ak práve najazdíte viac kilometrov, zdolávate rýchle horské trasy alebo skáčete do kopcov, je nevyhnutné zaobstarať si správnu obuv na bicykel.