top

Topánky GORE-TEX dámske

Dámske topánky GORE-TEX® majú vynikajúce nepremokavé vlastnosti, vďaka ktorým zostanete dlho v suchu. Široká ponuka obchodu zahŕňa modely určené na turistiku, horolezectvo a bežecké lyžovanie.
View as Grid List

406 Produkty

 1. -15%
  Dámske zimné topánky Dachstein Wildcat GTX - dark blue

  Zoznam prianí

 2. -14%
  Dámske topánky Dachstein Super Ferrata GTX - dust

  Zoznam prianí

 3. -29%
  Turistické topánky Zamberlan Zenith GTX RR - grey/black

  Zoznam prianí

 4. -27%
  Dámske outdoor topánky ZeroC Ullevi GTX - yellow

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

406 Produkty

Vymazať

Dámske topánky s GORE-TEX® - horský "must have"!

Náhle zhoršenie počasia počas cesty na vrchol? Náročný prístup s prekonávaním zurčiacich potokov medzi skalami? Alebo zablatený beskydský chodník po jarnom odmäku? V nepremokavých topánkach ste dokonale chránení pred vlhkosťou zeme a zrážkami. Membrána, ktorá sa v nich používa, poskytuje bariéru proti dažďovým kvapkám, rose a dokonca aj proti prúdom vody. Jeho konštrukcia využíva mikroporézny, elastický povlak, cez ktorý molekuly vody nemôžu preniknúť. Udržiavajú sa mimo chodidiel, aby nedochádzalo k ich premočeniu, prechladnutiu alebo odreninám (na ktoré je mokrá a príliš zmäknutá pokožka oveľa náchylnejšia!). Vďaka tejto vodeodolnej technológii ukrytej vo zvršku môžete pokračovať v zdolávaní trás, aj keď sa z oblohy valí voda v potokoch.

Nemenej dôležitou výhodou membrány je jej priedušnosť. Mikropóry umožňujú odvádzanie vlhkosti (odparovanie potu) z pokožky, čím sa starajú o klímu v jej okolí aj za lepšieho počasia. Vnútro obuvi zostáva dlho príjemne suché. Ponožky účinne odvádzajú pot priamo z nôh a rozvádzajú ho po svojom povrchu, pričom vysoká teplota urýchľuje odparovanie. Membrána potom pomáha presúvať teplý a vlhký vzduch zvnútra von. Dokonca aj po mnohých hodinách chôdze nemusíte vôbec pocítiť účinok potenia!

Vodotesná obuv v niekoľkých štýloch

Pri intenzívnej námahe a vyšších teplotách: Rozšírený komfort

Táto membrána sa zvyčajne nachádza v obuvi, ktorá sa používa počas teplejších ročných období alebo pri intenzívnej námahe. Nemá izolačnú vrstvu proti chladu a poskytuje väčšiu priedušnosť ako štandardná laminátová verzia. Je to dôležité, pretože teplé dni a námaha spôsobujú zvýšené potenie v oblasti nôh. Tento typ membrány odvádza vlhkosť, takže klíma vnútri topánky zostáva dlho príjemne suchá. Obuv GORE-TEX® Extended Comfort sa zvyčajne nachádza v nízkych turistických topánkach alebo v trailovej obuvi s membránou, ktoré sú ideálne na rekreačný prieskum chodníkov. Laminát sa nachádza tesne pod vrstvami zvršku - často je textilný a sám o sebe priedušnejší. Takto sú topánky pripravené na letné dni. Membrána tu, samozrejme, ponúka pripravenosť na zhoršenie počasia a ochranu pred rozmarmi počasia. Dážď nebude prekážkou pre pokračovanie v túre.

Na každý výlet: Výkon Komfort

Dalšou kategóriou membrán je kategória označená Performance Comfort. Ide o najuniverzálnejší typ laminátu a nájdete ho v najväčšom počte modelov zameraných na treking pre rôzne ročné obdobia. Aj v tomto prípade je membrána ako konštrukčný prvok umiestnená pod zvrškom a tvorí "topánku" zo štyroch vrstiev. Topánka - niekedy označovaná aj ako "ponožka" - má len malé množstvo švov, pred nasiaknutím tepelnou podšívkou ju chráni tesniaca páska. Vďaka tomu si môžete užívať nadpriemernú odolnosť voči vode, ako aj dobrú priedušnosť. Topánky, ktoré používajú membránu, poskytujú ochranu pred dažďom a zároveň prenášajú vlhkosť z kože do ďalších vrstiev vrchných materiálov. Tento proces vás udrží v príjemnom suchu v oblasti nôh počas horských výziev. GORE-TEX® Performance Comfort sa používa v prevažnej väčšine horskej obuvi. S obľubou si ho vyberajú začínajúci turisti, ako aj tí, ktorí sa môžu pochváliť značnými vrcholovými skúsenosťami. Má optimálnu hrúbku (je primerane odolná, ale nie je mimoriadne hrubá a v topánke je takmer nepostrehnuteľná) a má mimoriadne mechanicky odolnú podšívku, ktorá sa neodiera ani pri stovkách kilometrov chôdze.

V horúcom počasí: SURROUND

Značka GORE-TEX® má tiež typ membrány, ktorá odvedie skvelú prácu v horúčavách alebo pri dynamickom prekonávaní trás. Jeho konštrukcia vám umožňuje 360-stupňovú priedušnosť okolo celého chodidla. Cirkulácia vzduchu prebieha na všetkých stranách topánky vrátane spodnej časti. To je veľmi dôležité počas intenzívnej námahy, aby bola mikroklíma pri pokožke dlhodobo primeraná. Táto konštrukcia tiež znižuje riziko prehriatia, ktoré negatívne ovplyvňuje pohodlie pri turistike. Samozrejme, dámske topánky GORE-TEX® s membránou SURROUND® ponúkajú trvalo vynikajúcu vodotesnosť. Vnútri topánky je membrána "plná ponožka", ktorá blokuje vstup molekúl vody. Môžete tak zvládnuť naplánovanú trasu bez obáv, že rýchlo zmoknete.

Najvyššie hory a najnižšie teploty: Izolovaný komfort

V zimných podmienkach sa mnohé horské turistky spoliehajú nielen na nepremokavosť, ale aj na dodatočnú izoláciu od chladu. Dámske topánky so zateplením GORE-TEX® Comfort sú na to ideálne. Majú dodatočnú vrstvu ochrany pred nízkymi teplotami. Tým sa zvyšuje vnímaný tepelný komfort. Obuv s týmto typom laminátu je ideálna na zimné horolezectvo a ľadovcovú turistiku. Okrem lepšej ochrany pred chladom majú aj vynikajúcu odolnosť voči vode. Kontakt so snehom alebo snehovou kašou neznamená zmoknutie. Napriek hrubšej izolácii tieto topánky stále poskytujú dobrú priedušnosť. Zvýšené potenie v oblasti nôh počas intenzívnej horskej činnosti nespôsobuje vysoké nepohodlie.

Dámska obuv z materiálu GORE-TEX?

Nie. Obuv s membránou stále používa celý rad ďalších materiálov a technických konštrukčných prvkov, ktoré ovplyvňujú pohodlie, odolnosť alebo tuhosť. Membrána je prémiovým doplnkom k už aj tak dobrým topánkam od špičkových výrobcov (starostlivo vybraných spoločnosťou Gore na spoluprácu). Nejde teda o topánky "S GORE-TEXOM", ale "S GORE-TEXOM". Uvedomenie si tejto skutočnosti umožňuje efektívnejšie analyzovať ponuku niekoľkých stoviek modelov, vysokých i nízkych, ľahších i viac pancierovaných v ich konštrukcii. Turistické alebo horské topánky sú založené na moderných riešeniach, ktoré vám zabezpečia pohodlie a pomôžu vám efektívne chodiť. Vplyv na to má okrem iného konštrukcia zvršku, ktorý je navrhnutý tak, aby dobre priliehal k nohe a zároveň ju chránil pred pieskom, kameňmi a voľnými vetvičkami. Často využíva klasický dvojzónový systém viazania, ktorý umožňuje nastaviť napätie šnúrok podľa priebehu trasy, a to na spodnej časti chodidla aj v oblasti nártu (voľnejšie pri stúpaní, pevnejšie pri klesaní). Dôležitú úlohu zohráva aj medzipodrážka. Veľmi často ponúka vysokú úroveň odpruženia, ktorá poskytuje lepšiu ochranu kĺbov. Znižuje vibrácie pociťované pri pravidelnom došľape na zem. Odpruženie tiež znižuje únavu nôh. Kvalitná podrážka poskytuje primeranú priľnavosť v rôznych typoch terénu. Dizajnéri obuvi vytvorili behúne zo špeciálnych gumových zmesí, aby ste mohli efektívne zvládnuť trasu.

Ako vidíte, prvkov, ktoré robia topánku "tou pravou", je veľa. Prítomnosť dobrej membrány je obrovským plusom a svojím spôsobom ukazovateľom kvality (Gore nespolupracuje s každým ochotným, ale len s najlepšími značkami, ako sú Arcteryx, Salewa, La Sportiva, Salomon, Zamberlan). Dámske topánky GORE-TEX® sú takmer synonymom najlepších trekingových topánok.