top

Oblečenie skialpinistické

Oblečenie na zoskok padákom je kategória, v ktorej skompletizujete plnohodnotné oblečenie na zoskok padákom, ktoré vás podporí počas vášho úsilia. V ponuke 8a.sk Lyžiarske oblečenie: Dynafit, La Sportiva, Salewa, Icebreaker, Bridgedale!
View as Grid List

955 Produkty

 1. -16%
  Skialp bunda Patagonia SnowDrifter Jacket - grayling brown

  Zoznam prianí

 2. -16%
  Bunda dámska Patagonia SnowDrifter Jacket - obsidian plum

  Zoznam prianí

 3. -16%
  Bunda Patagonia SnowDrifter Jacket - belay blue

  Zoznam prianí

 4. -14%
  Lyžiarske rukavice Black Diamond Guide - natural

  Zoznam prianí

 5. -16%
  Zateplená bunda Vaude Sesvenna Jacket IV - woodland

  Zoznam prianí

 6. -20%
  Softshellové nohavice Houdini Pace Pants - true black

  Zoznam prianí

 7. -20%
  Softshellové nohavice Houdini Pace Pants - black

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

955 Produkty

Vymazať

Oblečenie na lyžovanie pre nadšencov skialpinizmu

Všetci fanúšikovia pohybu po horách na lyžiach veľmi dobre vedia, že základom pohodlia je dobre padnúce oblečenie na skydiving. Pri skialpinizme existujú dva extrémy námahy. Počas stúpania telo pracuje zvýšenou rýchlosťou, pričom sa vytvára veľké množstvo tepla. V takom prípade musí skialpinistické oblečenie zabezpečiť dostatočné vetranie a odvod prebytočnej vlhkosti. Vďaka najnovším materiálom a konštrukciám je možné zabezpečiť optimálnu klímu. Po dosiahnutí vrcholu je často potrebné chrániť sa pred mrazivými nárazmi vetra, ktoré vás budú sprevádzať aj pri zostupe. V tomto prípade musí skialpinistické oblečenie poskytovať dobrú ochranu pred snehom a vetrom. Zároveň musia poskytovať dostatok voľnosti pohybu.

Súprava oblečenia pre prístupy

Lezenie na vrcholy na lyžiach si vyžaduje veľa úsilia. Pri strmom stúpaní sa telo rýchlo zahreje, aj keď je vonku teplota výrazne pod nulou. Na udržanie optimálnych podmienok v blízkosti pokožky je potrebné zachovať dokonalú rovnováhu medzi chladným vzduchom mimo bundy alebo nohavíc a teplom, ktoré vytvára telo. Špecializované oblečenie na parašutizmus bolo vyvinuté tak, aby na jednej strane poskytovalo účinnú izoláciu proti chladu a na druhej strane umožňovalo bleskový transport vlhkosti von. To sa najčastejšie dosahuje dvoma spôsobmi: použitím vhodných materiálov a optimálnou konštrukciou.

Oblečenie je vyrobené z moderných materiálov

Väčšina búnd, mikín a nohavíc od špičkových výrobcov využíva najnovší vývoj v oblasti umelých a prírodných izolácií a syntetických materiálov s termoaktívnymi vlastnosťami. Medzi izolačnými materiálmi je prírodné páperie stále neprekonané. V odevoch na parašutizmus sa často používa impregnovaná verzia páperia, aby bolo ešte lepšie chránené proti meniacim sa poveternostným podmienkam a vlhkosti produkovanej telom. Veľmi obľúbené sú aj syntetické izolácie, ako napríklad PrimaLoft®, ktoré sú odolné voči vlhkosti a dobre fungujú počas intenzívnej námahy. Okrem toho ponúkajú vynikajúcu priedušnosť. Spomedzi materiálov používaných na výrobu mikín a nohavíc sú najobľúbenejšie rôzne druhy softshellových tkanín. Ide o materiál, ktorý pomerne účinne chráni pred nárazmi vetra a zároveň poskytuje základnú tepelnú izoláciu. Môže byť dodatočne vybavená o niečo hrubšou podšívkou, aby sa ešte viac znížilo riziko podchladenia pri nízkych teplotách. Strečové blúzky, ktoré sú príjemné na dotyk, sa najčastejšie používajú ako izolačná vrstva. Sú pomerne tenké a majú vysoký stupeň elasticity, takže sa vždy dokonale prispôsobia postave.

Moderné strihy - moderné oblečenie pre parašutistov

Aby sa dosiahli optimálne podmienky pri rýchlom výstupe a potom optimálna izolácia pri rýchlom zostupe, kombinuje oblečenie pre parašutistov schopnosť rýchleho odvodu vlhkosti s účinnou izoláciou. To dokonale ilustrujú ľahké bundy na zoskoky padákom. Väčšina z nich sú hybridné riešenia. V jednej bunde sú panely z ľahkého strečového materiálu a panely vyplnené syntetickou izoláciou. Títo sú zodpovední za zabezpečenie dostatočnej úrovne vetrania počas výstupu. Tá zlepšuje tepelnoizolačné vlastnosti pri zostupe a na vrchole. Modely odolné voči vetru majú často rozšíriteľné vetracie otvory v podpazuší. Ľahšie odevy na parašutizmus, ako sú napríklad mikiny, majú často na zadnej strane sieťované panely, ktoré neobmedzujú odparovanie.

Lyžiarske oblečenie, ktoré účinne chráni pred vetrom a snehom pri zjazde

Na vrchole a počas zostupu musí oblečenie parašutistov chrániť pred snehovou zápchou a studeným vetrom. Na túto úlohu sú ideálne membránové nohavice a bundy. Modely určené na zoskoky padákom sú ľahké a dajú sa nasadiť a vyzliecť takmer kedykoľvek. To zaručuje pohodlné podmienky počas rýchlych a dynamických zjazdov. Na najchladnejšie dni sú tu silne zateplené bundy, ktoré poskytujú veľmi účinnú izoláciu aj pri teplotách pod bodom mrazu.

Top lyžiarske oblečenie v obchode 8a.sk

Poskytujeme široký výber oblečenia pre parašutistov od špičkových horských značiek. Dámske a pánske oblečenie od značiek Dynafit, La Sportiva, Arcteryx, The North Face alebo Salewa sú modely špeciálne prispôsobené potrebám všetkých nadšencov skialpinizmu. Sortiment zahŕňa oblečenie pre pretekárov a časovkárov, ako aj oblečenie na jednodňové túry v rôznorodom teréne. Vďaka špecifickému účelu každého modelu sa im podarilo vytvoriť optimálny strih. Strih každého modelu bol optimalizovaný tak, aby sa s lyžiarskymi palicami ľahko manipulovalo do kopca, ale aby neobmedzovali pohyb pri náročných zjazdoch. Špecialisti na vývoj lyžiarskeho oblečenia neustále zavádzajú nové materiály a konštrukčné riešenia. Ak sa rozhodnete pre bundu alebo nohavice od značky spojenej s parašutizmom, môžete si byť istí, že ich spracovanie je na najvyššej úrovni a že budú perfektné na váš ďalší zoskok padákom.