top

Chrániče na bicykel

Chrániče na bicykel sú nevyhnutným doplnkom vašej výbavy pri rýchlejších zjazdoch v teréne. V našej ponuke nájdete pohodlné chrániče na MTB a enduro bicykle, ktoré vám v prípade pádu poskytnú skvelú ochranu. Ľahké modely sú ideálne na singletracky alebo mierne stavanejšie na skoky na mostíkoch.
View as Grid List

20 Produkty

 1. -30%
  Chrániče na bicykel ION Pads E-Sleeve - black

  Zoznam prianí

 2. -35%
  Chrániče na bicykel ION Pads K-Sleeve - black

  Zoznam prianí

 3. -30%
  Chrániče na bicykel ION Pads K-Pact - black

  Zoznam prianí

 4. -30%
  Chrániče na bicykel ION E-Sleeve 2.0 - black

  Zoznam prianí

 5. -30%
  Chrániče na bicykel ION K-Sleeve 2.0 - black

  Zoznam prianí

 6. -30%
  Chrániče na bicykel ION E-Sleeve - ocean blue

  Zoznam prianí

 7. -31%
  Chrániče na bicykel ION E-Traze - ocean blue

  Zoznam prianí

 8. -35%
  Chrániče na bicykel ION K-Traze AMP - black

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

20 Produkty

Vymazať

Pôvodne síce chrániče bicyklov používali najmä zjazdári a nadšenci bicyklov BMX, ale s rastúcou popularitou singletrackov, bikeparkov a terénnych bicyklov po tomto praktickom riešení siaha čoraz viac ľudí. Je potrebné vedieť, že moderné chrániče na bicykel prešli vývojom a výrazne sa líšia od veľkých a objemných modelov známych pred rokmi. V súčasnosti popredné značky vyrábajúce chrániče pre cyklistov ponúkajú rôzne modely, ktoré sa líšia stupňom ochrany a účelom. Inovatívne materiály umožnili výrazne zmenšiť ich veľkosť, vďaka čomu sú chrániče na MTB alebo enduro bicykel nosené pod tričkom alebo šortkami takmer neviditeľné. Chrániče sa čoraz častejšie montujú priamo do oblečenia. Tričká, ponožky alebo šortky s chráničmi ponúkajú vysoký komfort nosenia a bezpečnosť v jednom. Umožnili to moderné peny, ktoré zostávajú pružné, takže celý odev neobmedzuje pohyb. Zároveň pri páde pena stuhne, čím vás lepšie ochráni pred nárazom.

Moderné chrániče na bicykel pre MTB, enduro a BMX

Predné značky ponúkajú celý prierez chráničov na bicykel. Tí, ktorí sa rozhodnú pre MTB cyklistiku, si s najväčšou pravdepodobnosťou vyberú chrániče lakťov a kolien. Práve tieto miesta sú pri páde najviac vystavené poškodeniu. Mnohokrát nás zachránia pred nepríjemnými odreninami pri rýchlejšej jazde aj na ľahkom singletracku alebo na mierne strmšom zjazde. Enduro nadšenci a fanúšikovia skokov sa často rozhodujú pre chrániče holennej kosti bicykla. Je to neoceniteľná ochrana, keď noha skĺzne z pedálu. Chránič holennej kosti môže v takejto situácii ušetriť veľa bolesti. V rámci kompletnej sady sa môžete vybaviť aj chráničmi hrudníka, bokov alebo chrbta. Kompletnú sadu chráničov na zjazdový bicykel si vyberú tí, ktorí sa sústredia na samotné zjazdy. Ťažké modely poskytujú skvelú ochranu pri páde, ale to všetko je na úkor voľnosti pohybu a hmotnosti takejto súpravy. Preto sú obľúbené chrániče na enduro a MTB bicykle, ktoré majú flexibilnú a ľahkú konštrukciu, ale stále poskytujú základnú úroveň bezpečnosti.

Chrániče na bicykel nájdete v obchode 8a.sk

Ponúkame len chrániče od špičkových cyklistických značiek. Vďaka tomu poskytujú vysokú úroveň ochrany a zároveň sa pohodlne nosia. Všetky modely sú vyrobené z ľahkých materiálov, ktoré sa však vyznačujú vysokou odolnosťou. Anatomická súprava chráničov na bicykel neobmedzuje pohyb, takže nebude prekážať pri technických zjazdoch ani náročnejších singletrackových úsekoch. Ľahké chrániče na MTB alebo enduro bicykle sú skvelou voľbou pre každého, kto sa chce cítiť o niečo bezpečnejšie na cestách mimo spevnených ciest.