top

Bežecké okuliare

Bežecké okuliare sú technickou podporou zraku, ktorú si počas svojho úsilia zaslúžite. Pomôžu vám lepšie vidieť všetko na horskom chodníku alebo mestskej ceste.
View as Grid List

23 Produkty

 1. -28%
  Slnečné okuliare Uvex Blaze III - black matt/smoke

  Zoznam prianí

 2. -28%
  Slnečné okuliare Uvex Blaze III - black red/mirror red

  Zoznam prianí

 3. -25%
  Cyklistické okuliare GOG Orion
  Cyklistické okuliare GOG Orion
  51,99 € 69,99 €

  Zoznam prianí

 4. -25%
  Slnečné okuliare GOG Steno
  Slnečné okuliare GOG Steno
  48,49 € 64,99 €

  Zoznam prianí

 5. -25%
  Fotochromatické okuliare Goggle Tango C

  Zoznam prianí

 6. -25%
  Okuliare na behanie Goggle Orion

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

23 Produkty

Vymazať

Bežecké okuliare - ochrana zraku

Pri behu v horách alebo mestskom tréningu je dôležité účinne chrániť oči pred intenzitou slnečných lúčov. Aktivita s neustálym žmurkaním proti oslepujúcemu svetlu stráca zmysel, preto sa oplatí siahnuť po bežeckých okuliaroch. Šošovky, ktoré sa v nich používajú, ponúkajú rôzne stupne stmavenia, takže v závislosti od svetelných podmienok, v ktorých beháte, nájdete vhodné riešenie. V obchode 8a.sk nájdete okrem modelov s pevným zafarbením aj tie, ktoré používajú fotochromatické šošovky. Tie prispôsobujú prenos svetla svetelným podmienkam na trase a sú zodpovedné za plynulé prechody medzi meniacimi sa kontrastmi. Tento typ bežeckých okuliarov sa osvedčil ako účinná podpora počas zamračených dní, keď slnko niekedy zakrývajú mraky. Každá šošovka poskytuje aj ochranu pred škodlivým UV žiarením. Ich negatívne účinky môžu poškodiť zrak, preto sú bežecké okuliare s týmto roztokom nevyhnutnou voľbou.

Bežecké okuliare - vidím jasnejšie

Mnoho modelov športových okuliarov je vybavených špeciálnymi otvormi, ktoré zabezpečujú cirkuláciu vzduchu medzi šošovkou a pokožkou. To je často podporené povrchovou úpravou "Anti Fog" na zadnej strane šošoviek. Takéto riešenia znižujú odparovanie šošoviek, ktoré by mohlo len narušiť bezpečné vnímanie okolia. Bežecké okuliare vybavené takýmito technológiami sú nevyhnutným partnerom pri akejkoľvek fyzickej aktivite, či už v horách alebo v meste. Niektoré modely v obchode 8a.sk majú polarizáciu. Toto riešenie je zodpovedné za rovnomerné rozloženie kontrastov, takže sa zlepšuje kvalita vnímaného obrazu. Takéto bežecké okuliare poskytujú efektívnejšie vnímanie okolia, čo vám umožní včas rozpoznať možné nebezpečenstvá na trase. Polarizácia tiež znižuje oslnenie, takže všetko okolo vás bude jasnejšie a vnímanie farieb prirodzenejšie. Polarizačné bežecké okuliare znižujú namáhanie očí a umožňujú vám naplno si vychutnať krásu horského prostredia.

Bežecké okuliare - paleta farieb

Okrem fotochromatickej a polarizačnej technológie sa šošovky vyznačujú aj rôznymi farbami. Každá z nich je zodpovedná za niečo iné a prenáša do našej očnej buľvy rôzne farby. Bežecké okuliare s červenými šošovkami tak zvyšujú kontrast videného obrazu, ako aj jeho príslušnú jasnosť. Absorbujú modré svetlo a znižujú namáhanie očí. Na druhej strane bežecké okuliare so žltými sklami dobre fungujú počas zamračených dní a výrazne zlepšujú kontrasty. Každá ďalšia farba šošoviek v obchode 8a.sk je popísaná, takže keď hľadáte okuliare pre seba, ľahko nájdete to správne riešenie.

Brýle pre bežcov - výdrž a pohodlie

Vzhľadom na účel bežeckých okuliarov sa používajú odolné materiály. Vďaka tomu vydržia nástrahy horských aktivít a budú funkčné aj v nasledujúcich sezónach. Okrem toho výrobcovia často používajú protišmykové panely. Zvyčajne sa nachádzajú na nosovej podložke a spánkoch. Bežecké okuliare s takýmto riešením si zachovávajú vysokú stabilitu, keď je vaša pokožka mokrá a vy sa dynamicky pohybujete. Šošovky týchto modelov sú tiež odolné a veľmi dobre chránené proti ľahkému poškriabaniu. Bežecké okuliare v obchode 8a.sk vyrábajú uznávané značky ako Julbo, Cebe, Google, Smith a mnohé ďalšie.