top

Pánske T-shirty a tričká

Turistické tričká a pánske turistické košele sú základom úspešnej horskej túry. Uľahčia vám každý prejdený kilometer. Naša široká ponuka vám zaručí, že si nájdete ten správny model.
View as Grid List

929 Produkty

 1. -17%
  Longsleeve Turbat Cozy Logo 2 LS - caviar

  Zoznam prianí

 2. -18%
  Bavlnené tričko Montane Forest T-Shirt - acer red

  Zoznam prianí

 3. -18%
  Tričko s potlačou Montane Forest T-Shirt - oak green

  Zoznam prianí

 4. -4%
  Polo tričko Helly Hansen Malcesine Polo - alert red

  Zoznam prianí

 5. -12%
  Lezecké tričko Edelrid Rope T-Shirt II - iceaxe

  Zoznam prianí

 6. -12%
  Lezecké tričko Edelrid Onset T-Shirt - ecru

  Zoznam prianí

 7. -14%
  Tričko Vaude Sveit Shirt - black

  Zoznam prianí

 8. -1%
  Tričko s potlačou Nograd Not Novice - black/white

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

929 Produkty

Vymazať

Mužské bavlnené tričká - na ľahšie túry

Tradičný materiál bavlna sa výborne hodí na tzv. turistiku, keď zdolávate horské chodníky s ľahším batohom. Prírodné vlákno výrazne zvyšuje tepelný komfort počas teplých dní a poskytuje vlastné príjemné vetranie. To v kombinácii s krátkym strihom rukávov znamená, že riziko prehriatia sa vylúči. Pánske turistické tričká z bavlny sú tiež veľmi jemné. To znamená, že nespôsobujú nepríjemné podráždenie pokožky, čo v podstate zvyšuje vnímaný komfort. Mnohé značky oblečenia, ako napríklad Patagonia, ponúkajú turistické tričká vyrobené z recyklovaného materiálu alebo materiálu z udržateľných zdrojov. Takéto riešenie reaguje na globálne trendy v oblasti životného prostredia, takže sa na túru vydáte s čistým svedomím. V tejto kategórii nájdete aj modely s mestským štýlom, tričká s potlačou a turistické polokošele, ktoré môžete nosiť každý deň. Môžete tak vyjadriť svoju vášeň pre prírodu všetkým okolo seba a zároveň si užívať pohodlie, ktoré poznáte z chodníkov.

Panské turistické košele - klasický štýl a moderná technológia

Naši dedovia a otcovia mali trekingové košele z flanelu, čo bola v tej dobe jediná možnosť. V dnešnom svete však značky vyrábajúce turistické košele používajú moderné technológie materiálov v kombinácii s klasickým štýlom. V ponuke 8a.sk preto nájdete rýchloschnúce modely, ktoré sú navrhnuté tak, aby znižovali riziko prehriatia. To znamená, že si zachováte časť prirodzenej priedušnosti pokožky, čo vám umožní dlhšie si užívať príjemné suché prostredie. Viacdňové túry nútia turistu vziať si len maximálne funkčné oblečenie. Preto sú pánske turistické tričká často vybavené technológiami na zníženie zápachu. Je to vďaka ich antimikrobiálnym vlastnostiam, takže sviežosť vášho outdoorového oblečenia sa udrží dlhšie. Väčšina modelov turistických tričiek je vybavená UV filtrom. Vďaka tomu sa vyhnete popáleniu pokožky a samotná konštrukcia zostane odolná aj počas nasledujúcich sezón.

Panské turistické tričká Merino - termoaktívny komfort

Pre skúsených horských turistov ponúka obchod 8a.sk turistické tričká z vlny Merino. Jeho schopnosť účinnej termoregulácie uľahčuje vyhnúť sa prehriatiu a tepelným stratám počas chladnejších dní. To uľahčuje zvládnutie najnáročnejších túr, ale aj ľahších výletov rekreačného charakteru. Výrobcovia ako Icebreaker, Sensor a Salewa vyvíjajú svoje turistické tričká aj vďaka antibakteriálnym vlastnostiam vlny Merino. Vďaka tomu môžete v takomto modeli chodiť na túry dlhší čas a zachová si svoju sviežosť. Tým sa znižuje vznik nepríjemných pachov, čo nepochybne zvyšuje pohodlie turistu. V týchto trekingových tričkách sa používa prídavok nylonu, ktorý zvyšuje ich odolnosť. To zaručuje, že si takýto model zachová svoju funkčnosť aj počas nasledujúcich sezón. Merino vlna v trekingovom tričku tiež poskytuje skvelú ochranu pred podráždením pokožky. Je veľmi mäkká, takže jej nosenie nespôsobuje tento nepríjemný jav.

Rýchloschnúce pánske tričká na horský beh a mestský tréning

Široká ponuka produktov v obchode 8a.sk je vyrobená z rýchloschnúcich materiálov. Ich dôležitou vlastnosťou je schopnosť zachovať prirodzenú priedušnosť pokožky, čo znižuje prehrievanie. Takéto riešenie sa používa v bežeckom aj trekingovom oblečení, vďaka čomu je vykonávaná činnosť mimoriadne pohodlná. Umožňuje tiež použiť tričko ako prvú vrstvu oblečenia, na ktorú sa oblečie teplá mikina a bunda do dažďa. Potom je prenos vlhkosti z pokožky do atmosféry dostatočne účinný, čo je priaznivé pre zvládnutie akejkoľvek outdoorovej výzvy.