top

Bežecké čiapky a čelenky

Bežecké čiapky a opasky sú doplnky, ktoré by vás mali sprevádzať pri tréningu v rôznych terénnych podmienkach. Tieto zdanlivo jednoduché doplnky môžu výrazne ovplyvniť účinnosť vašej činnosti.
View as Grid List

148 Produkty

 1. -4%
  Šiltovka Ciele Alz Cap Athletics Small - cab

  Zoznam prianí

 2. -4%
  Šiltovka On Running Lightweight Cap - hay

  Zoznam prianí

 3. -10%
  Čelenka Montura Groove Band - red

  Zoznam prianí

 4. -14%
  Čelenka Mons Royale Arcadia Headband - black/white

  Zoznam prianí

 5. -20%
  Čelenka Buff Dryflx Headband - pink fluor

  Zoznam prianí

 6. -17%
  Šiltovka Salomon Cross Cap - peach amber

  Zoznam prianí

 7. -20%
  Dámska čelenka Maloja Malosco - midnight

  Zoznam prianí

 8. -10%
  Čelenka La Sportiva Racer Headband - yellow/black

  Zoznam prianí

 9. -4%
  Bežecká čiapka Ciele GOCap SC Badge Plus - uniform

  Zoznam prianí

 10. -4%
  Šiltovka Ciele ALZCap SC C Plus - mercier

  Zoznam prianí

 11. -4%
  Šiltovka Ciele GOCap Iconic Small - earthrose

  Zoznam prianí

 12. -4%
  Šiltovka Ciele GOCap SC Multi Star - darktober

  Zoznam prianí

 13. -4%
  Šiltovka Ciele GOCap C Plus Box - wyndham

  Zoznam prianí

 14. -30%
  Bežecký šilt Ciele FSTVisor Dual SC - janga

  Zoznam prianí

 15. -30%
  Šilt Ciele FSTVisor Dual SC - monroe

  Zoznam prianí

 16. -29%
  Šilt SCOTT SCO Visor Trail Run - black/dark grey

  Zoznam prianí

Page
na stránku
View as Grid List

148 Produkty

Vymazať

Tréningové čiapky a čelenky vám spríjemnia tréning

Každý, kto pravidelne trénuje beh, vie, že niekedy aj malý detail môže ovplyvniť pôžitok z vykonávanej činnosti. Studené nárazy nie sú žiadna zábava, najmä ak sú zosilnené rýchlosťou prekonávania vzdialeností. Ak si chcete pred nimi chrániť hlavu bez toho, aby ste znížili pohodlie pri behu, jednoducho siahnite po čelenke alebo pokrývke hlavy s plnším dizajnom. Medzi modelmi určenými pre bežcov je veľký výber. Je na vás, či si vyberiete teplejší variant, ktorý je vhodný do chladnejších podmienok, alebo viac vetraný model určený na letnú časť roka. Žiadny z nich vás nesklame, pretože všetky majú technické vlastnosti, ktoré bežci ocenia.

Ľahko priliehavé bežecké čiapky a čelenky

Bežecké čiapky a opasky sú navrhnuté tak, aby sa pri bežeckom tréningu výnimočne dobre nosili. Preto používateľa nesklamú ani pri dynamickom pohybe. Sú vyrobené z technických materiálov. Sú zodpovedné za zabezpečenie optimálneho prispôsobenia a elimináciu rizika tlaku a odierania modelov. V tomto ohľade sa tieto návrhy často veľmi líšia od turistických, mestských a horských štýlov. Musia zaručiť lepšiu stabilitu počas intenzívneho cvičenia. Nesmú byť príliš voľné, pretože by to prekážalo pri tréningu. Musia byť ľahké a stlačiteľné na malú veľkosť. Ak sa zmenšia do malého vrecka, budú sa ľahšie prenášať a budete si ich môcť vziať so sebou do terénu.

Aké vlastnosti by mali mať bežecké čiapky a čelenky?

Okrem toho, že bežecké čiapky a čelenky musia používateľom čo najlepšie sedieť na hlave, musia mať aj ďalšie technické vlastnosti. Musia poskytovať teplo bez toho, aby pomáhali znižovať riziko prehriatia. Na tento účel musia mať nadpriemerné vlastnosti, pokiaľ ide o zabezpečenie maximálnej priedušnosti. Len tak sa zabezpečí, aby vlhkosť mohla účinnejšie odchádzať a aby sa okolo tela udržiavala príjemná klíma. Na dosiahnutie tohto efektu výrobcovia používajú napríklad špeciálne techniky povrchovej úpravy tkaniny, ktoré vytvárajú chladivý pocit na pokožke. Vďaka tomu bežec pri únave necíti nepríjemné teplo a vlhkosť vedľa tela. Aby bežecké čiapky a náramky vydržali dlhšie svieže, používajú výrobcovia okrem iného technológie, ktoré bránia rastu baktérií a vzniku nepríjemných pachov.

Materiál ovplyvňuje vlastnosti bežeckých čiapok a čeleniek

Rýchloschnúce vlastnosti, priedušnosť alebo elasticita sú ďalšími z množstva vlastností, ktoré výrobcovia zohľadňujú pri výbere materiálov na výrobu bežeckých čiapok a čeleniek. Spôsobom, ako zvýšiť funkčnosť modelov, je aj vytváranie hybridných návrhov. Vďaka tomu môže čiapka alebo opaska vykonávať rôzne úlohy súčasne. Bežecké čiapky majú často prednú časť z pevného materiálu a zadnú časť zo sieťoviny. To má zabezpečiť lepšie vetranie a zlepšiť pohodlie počas tréningu pri vyšších teplotách. Letné modely sú vybavené praktickou clonou, ktorá znižuje negatívne účinky slnka na videnie počas behu. Tkaniny majú tiež nezriedka schopnosť chrániť pred škodlivým ultrafialovým žiarením. Na druhej strane sú zimné varianty často dodatočne vybavené vnútornými pásmi, ktoré poskytujú viac tepla okolo uší a čela. Modely na chladnejšie dni aj modely na teplejšie časti roka niekedy dizajnéri obohacujú o reflexné detaily. Je to skvelý spôsob, ako ľahko zvýšiť viditeľnosť bežca po zotmení.

Bežecké čiapky a čelenky v mnohých variantoch v obchode 8a.sk

Návrhy pre bežcov s rôznymi preferenciami a očakávaniami nájdete v internetovom obchode 8a.sk. Na jednom mieste sú zhromaždené modely svetových značiek, ako sú Buff alebo The North Face, v rôznych farebných variantoch a s množstvom konštrukcií na výber. Môžete rýchlo porovnať nehnuteľnosti a správne sa rozhodnúť. Nezáleží na tom, či hľadáte čiapku na zimný tréning alebo čelenku na letné dni - v ponuke online obchodu ich nájdete.