top

Bežecké čiapky a čelenky

Bežecké čiapky a opasky sú doplnky, ktoré by vás mali sprevádzať pri tréningu v rôznych terénnych podmienkach. Tieto zdanlivo jednoduché doplnky môžu výrazne ovplyvniť účinnosť vašej činnosti.
View as Grid List

175 Produkty

na stránku
 1. -12%
  Čelenka Buff Coolnet UV+ Headband Slim - jaru graphite

  Zoznam prianí

 2. -12%
  Čelenka Buff Coolnet UV+ Headband Slim - newa pool

  Zoznam prianí

 3. -12%
  Čelenka Buff Coolnet UV+ Headband Slim - zat multi

  Zoznam prianí

 4. -12%
  Bežecká šiltovka Buff Pack Speed Cap - singy multi

  Zoznam prianí

 5. -12%
  Bežecká šiltovka Buff Speed Cap - attel blue

  Zoznam prianí

 6. -12%
  Bežecká šiltovka Buff Speed Cap - deri pink

  Zoznam prianí

 7. -12%
  Bežecká šiltovka Buff 5 Panel Go Cap - domus military

  Zoznam prianí

 8. -12%
  Šiltovka Buff 5 Panel Cap - deri blue

  Zoznam prianí

 9. -12%
  Čelenka Buff Coolnet UV Wide Headband - attel blue

  Zoznam prianí

 10. -12%
  Čelenka Buff Fastwick Headband - jaru dark red

  Zoznam prianí

 11. -12%
  Čelenka Buff Fastwick Headband - frane steel

  Zoznam prianí

 12. -12%
  Čelenka Buff Coolnet UV Wide Headband - shane orchid

  Zoznam prianí

 13. -12%
  Čelenka Buff Coolnet UV Wide Headband - deri blue

  Zoznam prianí

 14. -12%
  Čelenka Buff Coolnet UV Wide Headband - singy pool

  Zoznam prianí

 15. -15%
  Šilt Buff Go Visor - deri pink
  Šilt Buff Go Visor - deri pink
  23,79 € 27,99 €

  Zoznam prianí

 16. -12%
  Šilt Buff Go Visor - solid white

  Zoznam prianí

 17. -15%
  Bežecký šilt Buff Go Visor - attel blue

  Zoznam prianí

 18. -10%
  Bežecký šilt Patagonia Airshed Visor - black

  Zoznam prianí

 19. -10%
  Šilt Patagonia Airshed Visor - perennial purple

  Zoznam prianí

 20. -20%
  Šiltovka adidas Running Adizero HEAT.RDY Cap - blue/black

  Zoznam prianí

View as Grid List

175 Produkty

na stránku
Vymazať

Tréningové čiapky a čelenky vám spríjemnia tréning

Každý, kto pravidelne trénuje beh, vie, že niekedy aj malý detail môže ovplyvniť pôžitok z vykonávanej činnosti. Studené nárazy nie sú žiadna zábava, najmä ak sú zosilnené rýchlosťou prekonávania vzdialeností. Ak si chcete pred nimi chrániť hlavu bez toho, aby ste znížili pohodlie pri behu, jednoducho siahnite po čelenke alebo pokrývke hlavy s plnším dizajnom. Medzi modelmi určenými pre bežcov je veľký výber. Je na vás, či si vyberiete teplejší variant, ktorý je vhodný do chladnejších podmienok, alebo viac vetraný model určený na letnú časť roka. Žiadny z nich vás nesklame, pretože všetky majú technické vlastnosti, ktoré bežci ocenia.

Ľahko priliehavé bežecké čiapky a čelenky

Bežecké čiapky a opasky sú navrhnuté tak, aby sa pri bežeckom tréningu výnimočne dobre nosili. Preto používateľa nesklamú ani pri dynamickom pohybe. Sú vyrobené z technických materiálov. Sú zodpovedné za zabezpečenie optimálneho prispôsobenia a elimináciu rizika tlaku a odierania modelov. V tomto ohľade sa tieto návrhy často veľmi líšia od turistických, mestských a horských štýlov. Musia zaručiť lepšiu stabilitu počas intenzívneho cvičenia. Nesmú byť príliš voľné, pretože by to prekážalo pri tréningu. Musia byť ľahké a stlačiteľné na malú veľkosť. Ak sa zmenšia do malého vrecka, budú sa ľahšie prenášať a budete si ich môcť vziať so sebou do terénu.

Aké vlastnosti by mali mať bežecké čiapky a čelenky?

Okrem toho, že bežecké čiapky a čelenky musia používateľom čo najlepšie sedieť na hlave, musia mať aj ďalšie technické vlastnosti. Musia poskytovať teplo bez toho, aby pomáhali znižovať riziko prehriatia. Na tento účel musia mať nadpriemerné vlastnosti, pokiaľ ide o zabezpečenie maximálnej priedušnosti. Len tak sa zabezpečí, aby vlhkosť mohla účinnejšie odchádzať a aby sa okolo tela udržiavala príjemná klíma. Na dosiahnutie tohto efektu výrobcovia používajú napríklad špeciálne techniky povrchovej úpravy tkaniny, ktoré vytvárajú chladivý pocit na pokožke. Vďaka tomu bežec pri únave necíti nepríjemné teplo a vlhkosť vedľa tela. Aby bežecké čiapky a náramky vydržali dlhšie svieže, používajú výrobcovia okrem iného technológie, ktoré bránia rastu baktérií a vzniku nepríjemných pachov.

Materiál ovplyvňuje vlastnosti bežeckých čiapok a čeleniek

Rýchloschnúce vlastnosti, priedušnosť alebo elasticita sú ďalšími z množstva vlastností, ktoré výrobcovia zohľadňujú pri výbere materiálov na výrobu bežeckých čiapok a čeleniek. Spôsobom, ako zvýšiť funkčnosť modelov, je aj vytváranie hybridných návrhov. Vďaka tomu môže čiapka alebo opaska vykonávať rôzne úlohy súčasne. Bežecké čiapky majú často prednú časť z pevného materiálu a zadnú časť zo sieťoviny. To má zabezpečiť lepšie vetranie a zlepšiť pohodlie počas tréningu pri vyšších teplotách. Letné modely sú vybavené praktickou clonou, ktorá znižuje negatívne účinky slnka na videnie počas behu. Tkaniny majú tiež nezriedka schopnosť chrániť pred škodlivým ultrafialovým žiarením. Na druhej strane sú zimné varianty často dodatočne vybavené vnútornými pásmi, ktoré poskytujú viac tepla okolo uší a čela. Modely na chladnejšie dni aj modely na teplejšie časti roka niekedy dizajnéri obohacujú o reflexné detaily. Je to skvelý spôsob, ako ľahko zvýšiť viditeľnosť bežca po zotmení.

Bežecké čiapky a čelenky v mnohých variantoch v obchode 8a.sk

Návrhy pre bežcov s rôznymi preferenciami a očakávaniami nájdete v internetovom obchode 8a.sk. Na jednom mieste sú zhromaždené modely svetových značiek, ako sú Buff alebo The North Face, v rôznych farebných variantoch a s množstvom konštrukcií na výber. Môžete rýchlo porovnať nehnuteľnosti a správne sa rozhodnúť. Nezáleží na tom, či hľadáte čiapku na zimný tréning alebo čelenku na letné dni - v ponuke online obchodu ich nájdete.