top

Scarpa

Scarpa je talianska spoločnosť, ktorá patrí k lídrom vo výrobe vysokokvalitnej horskej, lezeckej alebo skialpinistickej obuvi. Výrobky Scarpa v obchode 8a.sk majú vynikajúcu kvalitu.
View as Grid List

290 Produkty

 1. -33%
  Turistické topánky Scarpa Mojito Trail - brown/rust/rust

  Zoznam prianí

 2. -12%
  Turistické topánky Scarpa Mojito Trail - birch/jade/jade

  Zoznam prianí

 3. -27%
  Topánky prístupové Scarpa Mescalito - ocean/gray

  Zoznam prianí

 4. -20%
  Žabky Scarpa Tegu - black
  Žabky Scarpa Tegu - black
  55,49 € 69,99 €

  Zoznam prianí

 5. -12%
  Lezecké topánky Scarpa Vapor S - smoke/yellow

  Zoznam prianí

 6. -12%
  Lezecké topánky Scarpa Generator Mid - orange rust

  Zoznam prianí

 7. -25%
  Topánky prístupové Scarpa Crux GTX - petrol/mustard

  Zoznam prianí

 8. -12%
  Topánky prístupové Scarpa Gecko LT - petrol/mustard

  Zoznam prianí

 9. -15%
  Dámske outdoor topánky Scarpa Mojito Wrap - dusty jade

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

290 Produkty

Vymazať

Scarpa je horská obuv s tradíciou

Značka Scarpa zostáva jednou z mála spoločností na trhu, ktorá si stále zachovala svoj rodinný charakter. Talianska rodina Parisotto, ktorá ju spravuje, nepretržite dbá na zachovávanie najlepších obuvníckych tradícií od roku 1956, keď značku získala. Zároveň neustále hľadá nové riešenia a vyvíja technológie na výrobu najlepších horských topánok na svete. Spoločnosť Scarpa pochádza z podhoria Álp - z regiónov Asolo a Montebelluna. Od začiatku združuje najtalentovanejších talianskych obuvníckych majstrov z týchto regiónov, čo zaručuje najvyššiu kvalitu obuvi a bohaté skúsenosti. Značka Scarpa je známa svojou vynikajúcou znalosťou trhu s obuvou. Bola to práve táto spoločnosť, ktorá si v 50. a 60. rokoch 20. storočia ako prvá všimla rastúci dopyt po horskej a trekingovej obuvi. Poskytovaním vysokokvalitných výrobkov pre milovníkov hôr si rýchlo získala slávu - najprv v Taliansku a potom na celom svete. Dnes je spoločnosť Scarpa jedným z lídrov na trhu s obuvou. Jej výrobky používajú najskúsenejší horolezci na celom svete.

Horská obuv značky Scarpa na leto a celoročne - trekingové a prístupové modely

Dôležitou súčasťou kolekcie tejto talianskej značky je treková obuv pripravená na celoročné použitie. Klasické trekové topánky Scarpa sú ideálne na dlhšie túry po horských chodníkoch. Kožený zvršok so vzhľadom pripomínajúcim tradičnú horskú obuv má vynikajúce vlastnosti pri nosení. Sú ľahko vodotesné a vyznačujú sa vysokou odolnosťou voči poškodeniu. Kožená obuv tiež poskytuje optimálnu klímu pre nohy počas túry. Na ochranu pred vodou sú Trekingové topánky Scarpa veľmi často vybavené membránou GORE-TEX®. Ide o dodatočnú nepremokavú vrstvu, ktorá zabezpečí, aby sa voda nedostala do topánky ani počas dlhej túry v daždi alebo snehu. Celá konštrukcia zároveň zachováva priedušnosť, takže prebytočná vlhkosť vznikajúca počas cvičenia môže byť vytlačená von. Kvalitné podrážky sa starajú o trakciu na rôznych povrchoch.

Medzi trekingovými topánkami značky Scarpa nájdete aj mnoho ľahších modelov, ktoré sa optimálne osvedčia na ľahších trasách. Modely strednej výšky zo semišu alebo nubuku sú obľúbenou voľbou pre začínajúcich turistov, ako aj pre teplejšie ročné obdobia, keď je potrebná zvýšená ventilácia nôh. Značka ponúka aj veľmi rozsiahly sortiment prístupovej obuvi. Táto obuv je určená pre skúsených milovníkov hôr, ktorí hľadajú obuv, ktorá poskytuje maximálnu presnosť na technicky náročných trasách. Semi-boots a vyššie prístupové topánky značky Scarpa sa vyznačujú vynikajúcou priľnavosťou v skalnatom teréne. Špeciálne tvarovaná podrážka umožňuje používať veľmi malé kroky na podporu. Tieto modely majú na zvršku veľmi rozsiahle gumové výstuhy. Tie zabezpečujú väčšiu odolnosť obuvi pri častom kontakte s kameňmi. Bez ohľadu na výber poskytuje horská obuv tohto výrobcu vysokú úroveň pohodlia na dlhších trasách aj v technicky náročnom teréne.

Alpská obuv Scarpa

Boty určené do najvyšších častí hôr sú zároveň najpokročilejšími modelmi. Musia zvládnuť extrémne poveternostné podmienky a účinne chrániť nohy pred nízkymi teplotami a snehom. Každý veľký výrobca horskej obuvi musí mať vo svojom sortimente niekoľko modelov vysokohorskej a himalájskej obuvi. Schopnosť navrhnúť a vyrobiť ich totiž dokazuje rozsiahle skúsenosti a komplexné znalosti značky v oblasti horskej obuvi. Z týchto dôvodov nemohla v sortimente Scarpa chýbať vysokohorská obuv. Tieto modely umožňujú montáž automatických alebo poloautomatických mačiek, takže sú vhodné pre najpokročilejšie horské mačky. Výnimočne robustné konštrukcie si ľahko poradia so skalnými a ľadovými prekážkami, na ktoré narazíte.

Lezecká obuv, ako aj obuv na každodenné použitie

V sortimente obuv Scarpa sú k dispozícii takmer všetky typy obuvi, ktoré sa týkajú horských aktivít. Jednou z nich sú lezecké topánky Tieto modely sú určené pre milovníkov vertikálnych stien a sú ideálne na letné výlety do skál, ako aj na tréning na paneli. Samozrejme, existujú aj modely určené na dlhšie viacnásobné lezenie. Ak ste fanúšikom značky Scarpa a páči sa vám jej horolezecká obuv, existuje niekoľko modelov na každodenné nosenie. Scarpa Mojito prístupová obuv s mestskými vlastnosťami je ideálna na každodenné použitie.

Spoľahlivé lyžiarske topánky Scarpa

Pri kolekcii vysokohorskej obuvi sú vysoko cenené lyžiarske topánky. Sú optimálnou voľbou pre začiatočníkov aj skúsenejších nadšencov mimo zjazdoviek. Premyslená, ľahká konštrukcia zaručuje optimálne držanie nohy pri zostupe a vysoký komfort pri výstupe. Najmodernejšie materiály použité pri ich výrobe sú zárukou vysokej odolnosti a vynikajúcich prevádzkových vlastností.

Komplexná ponuka bez ohľadu na ročné obdobie

Boty Scarpa - obchod 8a.sk ponúka široký výber mnohých typov topánok od známeho talianskeho výrobcu. Obuv pre horolezectvo, treking, vysokohorskú turistiku a parašutizmus vynikne pri aktivitách, pre ktoré bola vytvorená. Spájajú vysoký komfort, najlepšie dostupné materiály a nadčasový taliansky dizajn. Dámske a pánske topánky talianskeho výrobcu vám umožnia dostať sa do najvzdialenejších kútov sveta, ale osvedčia sa aj pri každodenných povinnostiach. Či už hľadáte horskú obuv na leto, zimu alebo na zoskok padákom, v sortimente Scarpa ju určite nájdete.