top

Čelovky a baterky

Čelovky a baterky sú nevyhnutnou súčasťou horského a turistického vybavenia. Čelová lampa je užitočná nielen na vysokohorskom výlete, na turistickom chodníku, ale aj pri kempovaní, hoci len pri stavaní stanu.
View as Grid List

10 Produkty

 1. -7%
  Obal Petzl Shell LT
  Obal Petzl Shell LT
  vrátane DPH 6,49 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 7,29 € (-10%)
  Cena odporúčaná výrobcom 6,99 € (-7%)

  Zoznam prianí

 2. -20%
  Držiak na prilbu Silva Helmet Bracket/Belt Clip Explore - black
  Držiak na prilbu Silva Helmet Bracket/Belt Clip Explore - black
  vrátane DPH 11,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 11,49 € (+5%)
  Cena odporúčaná výrobcom 14,99 € (-20%)

  Zoznam prianí

 3. -20%
  Držiak Silva Bar Mount Trail Speed/Cross Trail
  Držiak Silva Bar Mount Trail Speed/Cross Trail
  vrátane DPH 11,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 11,49 € (+5%)
  Cena odporúčaná výrobcom 14,99 € (-20%)

  Zoznam prianí

 4. -27%
  Držiak na prilbu Silva Helmet Bracket Explore
  Držiak na prilbu Silva Helmet Bracket Explore
  vrátane DPH 14,49 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 13,99 € (+4%)
  Cena odporúčaná výrobcom 19,99 € (-27%)

  Zoznam prianí

 5. -23%
  Držiak na prilbu Silva Helmet Bracket Cross Trail
  Držiak na prilbu Silva Helmet Bracket Cross Trail
  vrátane DPH 11,49 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 10,99 € (+5%)
  Cena odporúčaná výrobcom 14,99 € (-23%)

  Zoznam prianí

 6. -23%
  Držiak na prilbu Silva Helmet Bracket Trail Speed
  Držiak na prilbu Silva Helmet Bracket Trail Speed
  vrátane DPH 11,49 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 10,99 € (+5%)
  Cena odporúčaná výrobcom 14,99 € (-23%)

  Zoznam prianí

 7. -20%
  Držiak na prilbu Silva Helmet Bracket Exceed
  Držiak na prilbu Silva Helmet Bracket Exceed
  vrátane DPH 11,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 11,49 € (+5%)
  Cena odporúčaná výrobcom 14,99 € (-20%)

  Zoznam prianí

 8. -19%
  Obal Petzl Shell L
  Obal Petzl Shell L
  vrátane DPH 14,49 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 15,99 € (-9%)
  Cena odporúčaná výrobcom 17,99 € (-19%)

  Zoznam prianí

 9. -17%
  Obal Petzl Noctilight
  Obal Petzl Noctilight
  vrátane DPH 18,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 17,99 € (+6%)
  Cena odporúčaná výrobcom 22,99 € (-17%)

  Zoznam prianí

 10. -17%
  Obal Petzl Poche Pixa
  Obal Petzl Poche Pixa
  vrátane DPH 16,49 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 15,99 € (+4%)
  Cena odporúčaná výrobcom 19,99 € (-17%)

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

10 Produkty

Vymazať

Čelové svietidlá poskytujú maximálnu všestrannosť pri akejkoľvek činnosti

Čelovky sú mimoriadne praktickou formou osvetlenia pri mnohých činnostiach. Čelová lampa pohodlne namontovaná na hlave účinne osvetlí tmu a zároveň udrží voľnú ruku. S takýmto svetlom môžeme pohodlne chodiť s trekingovými topánkami, lyžovať, pripravovať večeru v kempe alebo stavať stan. V súčasnosti je v ponuke mnoho rôznych modelov, ktoré boli špeciálne navrhnuté tak, aby spĺňali rôzne potreby používateľov. Každý nadšenec horských a outdoorových aktivít si nájde model, ktorý bol pripravený špeciálne pre neho. Každá hlavná lampa má niekoľko parametrov, pomocou ktorých môžete nájsť optimálny model. Svietivosť, spôsob napájania, dĺžka prevádzky alebo spôsob upevnenia na hlave - všetky tieto faktory môžu ovplyvniť komfort používania a funkčnosť počas konkrétnej činnosti. Špičkové outdoorové značky ponúkajú rôzne turistické čelovky, bežecké čelovky a dokonca aj cyklistické čelovky, ktoré vám umožnia vykonávať váš obľúbený šport aj v úplnej tme.

Aký silný náskok potrebujete?

Jedným z najdôležitejších parametrov, ktoré určujú možnosti čelového svetla, je určite jas, ktorý generuje. Udáva sa v lumenoch a zvyčajne sa pohybuje od desiatich do viac ako dvoch tisíc. Väčšina dnešných turistických čeloviek je schopná generovať svetlo s hodnotou takmer 100 lúmenov. Mnohé modely sú schopné generovať svetlo s intenzitou 200-300 lúmenov. Turistické čelovky so svietivosťou nad 400-500 lúmenov už možno považovať za veľmi výkonné. Zvyčajne ide o pokročilé modely, ktoré sa dajú použiť pri rýchlom pohybe v teréne, a to aj na bicykli.

Väčšina modelov má rôzne režimy osvetlenia, takže intenzitu svetla môžete ľahko prispôsobiť svojim potrebám. V rámci jedného modelu môžeme zvyčajne získať silné svetlo na pohyb po horských chodníkoch, ako aj základné svetlo užitočné pri práci v tábore, ktoré neoslepuje spolucestujúcich. Americká značka Black Diamond zašla dokonca ešte ďalej a ponúka čelové lampy, v ktorých sa dá intenzita svetla plynule regulovať. Toto riešenie vám umožňuje dokonale prispôsobiť svoje možnosti. Vybrané čelové svietidlá od spoločnosti Petzl sú tiež vybavené mimoriadne pokročilou technológiou automatického nastavenia intenzity svetla. Špeciálne senzory zisťujú, koľko osvetlenia je v danom čase potrebné. Mnohé modely majú aj špeciálny režim boost, ktorý umožňuje na chvíľu zvýšiť maximálny jas svetla. To je optimálne, ak je maximálne osvetlenie potrebné len na krátky čas na zorientovanie sa v bezprostrednej blízkosti alebo na sledovanie ďalšieho priebehu trasy.

Batériová alebo nabíjateľná čelovka?

V ponuke popredných výrobcov turistického a horského vybavenia nájdete svetlá napájané najmä dvoma spôsobmi. Do prvej skupiny patria čelové svietidlá, v ktorých sa môžu používať klasické batérie, zvyčajne typu AA alebo AAA. Výhodou je, že batérie sú vo väčšine obchodov pomerne ľahko dostupné. Na dlhšiu expedíciu si ich môžete vziať aj dostatočnú zásobu. Druhou skupinou sú hlavové baterky napájané nabíjateľnými batériami. Ak sa čelovka používa často, odporúča sa používať dobíjacie batérie. Namiesto kupovania ďalších batérií stačí batériu dobiť. Jedinou nevýhodou tohto riešenia je, že musíte zabezpečiť, aby ste mohli dobíjať čelovú lampu na dlhších cestách. Prípadne si budete musieť zakúpiť viac batérií, aby ste ich mohli striedať. Batériové napájanie je jedinou možnosťou pre najvýkonnejšie modely, pretože len tak je možné zabezpečiť dostatočnú kapacitu. Existuje aj tretia skupina hľadáčikových svietidiel, ktoré sú vybavené nabíjateľnou batériou, ale môžu byť napájané aj klasickými batériami.

Trekingové čelovky na kempovanie a každodenné použitie

Čelovka je nepostrádateľným spoločníkom na každej ceste. Modely s nižším výkonom sú ideálne na kempovanie, kde vám pomôžu pri navigácii okolo stanov alebo vám umožnia pripraviť neskoré jedlo. Univerzálne turistické čelovky sú zvyčajne pomerne malé modely, ktoré poskytujú maximálny komfort pri nosení. V prípade potreby sa čelovka ľahko zmestí do vrecka, keď predpokladáte neskorší návrat do stanu. Tieto modely majú mierny jas, aby pri používaní v kempe alebo na výlete príliš neoslňovali ostatných. Všetci nadšenci kempovania ocenia hlavové baterky ako skvelú náhradu za tradičnú baterku.

Modely čelových bateriek so silnejším svetlom sa vyberajú na treking a horolezectvo. Umožňujú vidieť prekážky a terénne problémy v dostatočnom predstihu, aby ste sa mohli bezpečne pohybovať v horách po zotmení. Tieto kompaktné konštrukcie majú zvyčajne široký výber jasu. Vďaka tomu sú vhodné na použitie v náročnom teréne, ako aj pri stavaní stanu alebo príprave neskorej večere. Režim minimálneho osvetlenia, ako aj možnosť červeného svetla na mnohých modeloch minimalizuje riziko oslepenia spolucestujúcich.

Čelovky pre bežcov a výkonné svetlá na bicykel a lyže

Predné baterky na behanie sú nevyhnutným modelom pre každého bežeckého nadšenca, ktorý trénuje po celý rok. Umožňujú vám ísť si zacvičiť kedykoľvek, aj keď sa zotmie. Čelová lampa navrhnutá s ohľadom na beh je najčastejšie relatívne ľahká a dobre vyvážená, aby pri behu príliš neodskakovala na hlave. Okrem toho je svetlo generované takýmito svetlami často dodatočne rozptýlené do strán, takže dopadá na cestu aj na jej okolie. Vďaka tomu môžeme vopred vidieť všetky prekážky pred nami a v tesnej blízkosti trasy. Najvýkonnejšie modely ponúkajú veľmi vysoké množstvo svetla, ktoré je nevyhnutné na rýchlu jazdu na bicykli aj na lyžovanie. Najvýkonnejšie svetlomety sú často vybavené rozsiahlymi súpravami príslušenstva, ktoré umožňujú ich montáž na prilbu alebo riadidlá. Takáto všestranná čelovka je optimálnou voľbou na bežecké lyžovanie, zoskoky padákom, freeride a horskú cyklistiku.

Majáky pre milovníkov tradičných riešení

Úplne samostatnou kategóriou sú tradičné ručné LED baterky, ktoré sú skvelé na kempovanie. Umožňujú ľahký pohyb po stane po zotmení a sú mimoriadne pohodlné na používanie. Menšie modely sa ľahko zmestia do vrecka, takže ich môžete mať vždy po ruke. Ľahko sa používajú aj ako núdzové svetlá v domácnosti alebo v aute, kde čakajú v odkladacej skrinke na okamih, keď ich budete potrebovať.

Široká ponuka najlepších svetlometov len na 8a.sk

Horský obchod 8a.sk ponúka čelovky a baterky od známych značiek, ktoré sú ideálne na tie najnáročnejšie výzvy. Medzi dostupnými modelmi sú také, ktoré optimálne fungujú počas horských akcií, ako aj pri každodenných prechádzkach a bežeckom tréningu v blízkom parku. Kompletný výber ponúkajú výrobcovia ako Silva, Black Diamond, Ledlenser, Petzl a mnohí ďalší. Pre maximálnu všestrannosť sú k dispozícii čelovky napájané batériou aj čelovky s dobíjacími batériami, ktoré umožňujú ich viacnásobné dobíjanie. Ide o mimoriadne pohodlné riešenie pri častom používaní svetla.