top

Icebreaker

Icebreaker je značka, ktorá ako prvá využila potenciál merino vlny. Dokonale spracované oblečenie a spodná bielizeň z merino vlny Icebreaker v obchode 8a.sk znamená maximálne pohodlie pri nosení.
View as Grid List

562 Produkty

 1. -19%
  Funkčné tričko Icebreaker Anatomica LS Crewe - black

  Zoznam prianí

 2. -3%
  Kukla Icebreaker Apex Balaclava - jet

  Zoznam prianí

 3. -16%
  Čiapka Icebreaker Pocket Hat - pink/tempo

  Zoznam prianí

 4. -4%
  Nákrčník Icebreaker Apex Chute - nightshade

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

562 Produkty

Vymazať

Icebreaker - revolúcia v tepelnom oblečení

V roku 1995 vládla medzi outdoorovými a športovými nadšencami spodná bielizeň vyrobená výlučne zo syntetických vlákien. Vtedy 24-ročný Jeremy Moon objavil jedinečné vlastnosti merino vlny. Prijal tiež výzvu priniesť na trh s outdoorovým oblečením inovatívne vlnené oblečenie vytvorením značky Icebreaker. Čoskoro vznikla prvá súprava vrstveného merino oblečenia. Jedinečné bolo aj nadviazanie trvalého partnerstva s novozélandskými chovateľmi oviec. Čoskoro sa stali veľmi obľúbenými mikiny, tričká a gamaše z merino vlny a toto prírodné vlákno začala používať väčšina veľkých výrobcov. Dodnes však Icerbreaker zostáva lídrom a zároveň najznámejšou značkou zaoberajúcou sa dizajnom merino oblečenia.

Funkčnosť je základom všetkých kolekcií - Icebreaker Oasis, Everyday, Anatomica, Bodyfitzone™.

Výrobky tejto novozélandskej značky sú rozdelené do niekoľkých kolekcií termoprádla, ktoré boli navrhnuté na rozmanité použitie na turistických expedíciách aj na každodenné nosenie. Séria Anatomica je skvelo padnúca merino spodná bielizeň. Kolekcia Everyday zahŕňa základné tričká a mikiny z merino vlny. Kolekcia Oasis je zasa skvelá na aktívne nosenie a má výborný strih. Značka však nespí na vavrínoch a neustále vyvíja nové technológie a riešenia, ktoré ponúkajú úplne nové možnosti. Jedným z výsledkov tohto výskumu je séria Bodyfitzone™ so zónovou konštrukciou. Perfektne funguje počas intenzívneho cvičenia v chladnejšej časti roka. Oblečenie zo série Cool-Lite™ naopak optimálne funguje aj v tom najhorúcejšom počasí.

Rôzne hrúbky merino vlny uľahčujú výber.

Termoprádlo Icebreaker je veľmi rozmanitá skupina oblečenia. Všetky výrobky tohto výrobcu sú zaradené do niekoľkých sérií, ktoré sa líšia gramážou materiálu. To určite uľahčuje výber merino oblečenia v závislosti od ročného obdobia a zamýšľaného použitia. Najľahšia kolekcia Ultralight sa vyznačuje hmotnosťou materiálu 150 g/m² a je ideálna na leto. Extrémne všestranná je verzia 200 Lightweight, ktorá je zvolená na väčšinu roka. Model warmer 260 Midweight sa určite osvedčí aj pri nižších teplotách. Mikiny, tričká, legíny, ponožky z merino vlny, spodná bielizeň z merino vlny - to všetko vytvára alternatívu k syntetickému oblečeniu. Existuje jedno miesto, kde nájdete výrobky Icebreaker. Na stránke 8a.sk nájdete široký výber zo všetkých kolekcií tejto značky.