top

Bežecké návleky

Pri horských tréningových behoch sú bežecké stoličky nepostrádateľným doplnkom, ktorý výrazne zvyšuje efektivitu úsilia. Mali by sa stať neoddeliteľnou súčasťou funkčného technického vybavenia.
View as Grid List

5 Produkty

 1. -10%
  Bežecké návleky Inov-8 All Terrain Gaiter - black
  Bežecké návleky Inov-8 All Terrain Gaiter - black
  vrátane DPH 26,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 25,99 € (+4%)
  Cena odporúčaná výrobcom 29,99 € (-10%)

  Zoznam prianí

 2. -20%
  Bežecké návleky Black Diamond Distance Gaiters - black
  Bežecké návleky Black Diamond Distance Gaiters - black
  vrátane DPH 39,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 35,99 € (+12%)
  Cena odporúčaná výrobcom 49,99 € (-20%)

  Zoznam prianí

 3. -15%
  Bežecké návleky Salomon Trail Gaiters Low - black
  Bežecké návleky Salomon Trail Gaiters Low - black
  vrátane DPH 37,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 31,49 € (+21%)
  Cena odporúčaná výrobcom 44,99 € (-15%)

  Zoznam prianí

 4. -15%
  Návleky na topánky Salomon Trail Gaiters High - black
  Návleky na topánky Salomon Trail Gaiters High - black
  vrátane DPH 44,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 34,99 € (+29%)
  Cena odporúčaná výrobcom 52,99 € (-15%)

  Zoznam prianí

 5. -20%
  Návleky na topánky Black Diamond Talus - black
  Návleky na topánky Black Diamond Talus - black
  vrátane DPH 35,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 37,49 € (-4%)
  Cena odporúčaná výrobcom 44,99 € (-20%)

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

5 Produkty

Vymazať

Pre koho by bol beh v otupenosti dobrou voľbou?

Pohodlné tričko, pohodlné nohavice a bežecké topánky nie sú všetko, na čo by mal bežec myslieť, kým sa vydá na tréningový beh. Vynikajúcim doplnkom bežeckej výbavy nosenej v horách sú bežecké topánky. Keď je počasie nepredvídateľné - a to nie je v teréne nič nezvyčajné - tieto chrániče sú ideálne. Ich úlohou je zabrániť premočeniu nôh a minimalizovať riziko vniknutia blata, snehu alebo kameňov do tela. Pri veľmi dynamickom pohybe v extrémne náročnom teréne sú takéto riziká veľmi časté. Stuptuty vám umožnia chrániť nielen vaše telo, ale aj oblečenie. Vďaka nim bude obuv lepšie chránená pred znečistením. Ani ich dlhodobé nosenie nespôsobí výrazné poškodenie.

Dokonale padnúce bežecké pásky

Konštrukcia, ktorú má bežiaci stuput, je veľmi jednoduchá. Vďaka tomu je používanie modelu, jeho nasadzovanie a vyzliekanie oveľa jednoduchšie. Výber správnej veľkosti je tiež triviálny. Zvyčajne sa modely dodávajú v dvoch alebo troch variantoch, ktoré si môžete nastaviť presne podľa svojich preferencií pomocou rôznych riešení nastavenia. Háčiky v spodnej časti, elastické pásy a zapínanie na suchý zips umožňujú tvarovanie stúpy tak, aby čo najlepšie vyhovovala potrebám nositeľa. Model tak môže rovnako dobre sedieť na rôznych typoch obuvi a rovnako dobre chrániť pred nečistotami a vniknutím kamienkov.

Bežecké lyžiarske stropy sú vďaka materiálu tiež výborne chránené

Nepriaznivé poveternostné podmienky alebo veľmi náročný terén nemusia prekaziť vaše bežecké plány. Bežecká obuv tomu môže pomôcť zabrániť. Pomôžu vám udržať optimálnu dynamiku behu a znížia riziko prerušenia tréningu kvôli nepríjemným pocitom spôsobeným kameňmi alebo vlhkosťou, ktoré sa dostanú do obuvi. Chrániče sú vyrobené z odolnej tkaniny a vydržia mnoho kilometrov náročných trás. Materiály so špeciálnou štruktúrou sa vyznačujú pomalším zmáčaním. To zabraňuje prechodu snehu, blata a vody cez materiál na pokožku. Ďalšou výhodou je ochrana zvršku topánky. Obuv si zachová svoju funkčnosť dlhšie a vydrží oveľa dlhšie, ak jej odolnosť nebude tak často vystavovaná skúške.

Pásy na behanie zlepšia funkčnosť vášho bežeckého oblečenia v priebehu niekoľkých okamihov

Elastické látky, z ktorých sú bežecké šnúrky ušité, umožňujú, aby sa modely bez problémov prispôsobili konkrétnemu typu obuvi. Natiahnutie konštrukcie nespôsobuje žiadne väčšie problémy. Po obutí nie je chodidlo stlačené a dynamika behu nie je narušená. Špeciálny upevňovací systém znižuje riziko skĺznutia alebo odvaľovania materiálu. Používanie nie je nepríjemné. Stuput sa dá použiť aj počas tréningu v zime aj počas letných behov na vlhkom teréne. Vďaka kompaktným rozmerom sa stuput ľahko zmestí do batožinového priestoru, batohu alebo vrecka na bunde. Preto by ste si ich mali vziať do terénu vždy, keď hrozí, že podmienky môžu nepriaznivo ovplyvniť pohodlie a účinnosť bežeckého tréningu.

Bežecká obuv v ponuke obchodu 8a.sk

V ponuke internetového obchodu 8a.sk nájdete kúsky renomovaných značiek ako Rab, Black Diamond alebo Salomon. Chcete čo najpohodlnejší model? Alebo možno hľadáte variant zo softshellovej tkaniny? Nezáleží na tom, či trénujete beh len pre osobné uspokojenie alebo sa pripravujete na súťaž - budete si môcť vybrať zo širokej ponuky modelov, ktoré sú pre vás ideálne.