top

Prilby MTB / Enduro

Prilby MTB / Enduro sú špeciálne navrhnuté pre všetkých milovníkov horských ciest a chodníkov. V ponuke nájdete ľahké prilby na bicykel MTB, ako aj trochu viac stavané prilby na bicykel enduro. Široká ponuka modelov od popredných značiek!
View as Grid List

29 Produkty

 1. -22%
  Enduro prilba Rudy Project Protera+ - lagoon matte

  Zoznam prianí

 2. -25%
  Prilba MTB Oakley DRT3 MIPS - matte redline

  Zoznam prianí

 3. -26%
  Cyklistická prilba Uvex Finale 2.0 - black matt

  Zoznam prianí

 4. -27%
  Cyklistická prilba Uvex Finale 2.0 - moss green matt

  Zoznam prianí

 5. -26%
  Cyklistická prilba Uvex Finale 2.0 - plum matt

  Zoznam prianí

 6. -26%
  MTB prilba Uvex Quatro CC MIPS - all black matt

  Zoznam prianí

 7. -26%
  Cyklistická prilba Uvex Finale 2.0 - red/black matt

  Zoznam prianí

 8. -26%
  MTB prilba Uvex Quatro CC MIPS - cloud/deep space matt

  Zoznam prianí

 9. -20%
  Cyklistická prilba POC Crane MIPS - uranium black matt

  Zoznam prianí

 10. -35%
  MTB prilba Smith Session MIPS - matte draplin

  Zoznam prianí

 11. -35%
  MTB prilba Smith Session MIPS - matte spruce/safari

  Zoznam prianí

 12. -30%
  Enduro prilba ION Traze Amp MIPS - black

  Zoznam prianí

 13. -26%
  Enduro prilba Rudy Project Protera+

  Zoznam prianí

 14. -26%
  Prilba na bicykel Rudy Project Protera+

  Zoznam prianí

 15. -23%
  Prilba MTB Rudy Project Crossway - lead/black matt

  Zoznam prianí

 16. -28%
  Cyklistická prilba POC Axion - hydrogen white matt

  Zoznam prianí

 17. -30%
  MTB prilba Smith Convoy MIPS - black

  Zoznam prianí

 18. -22%
  Cyklistická prilba POC Kortal - lead blue matt

  Zoznam prianí

 19. -22%
  Prilba na bicykel POC Kortal - uranium black matt

  Zoznam prianí

 20. -22%
  Enduro prilba POC Kortal - actinium pink matt

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

29 Produkty

Vymazať

MTB enduro prilby - nevyhnutné na horské trate

Všetci milovníci terénnej a horskej cyklistiky veľmi dobre vedia, aká dôležitá je dobrá MTB prilba. V prípade pádu ochráni našu hlavu. Žiadny skúsený cyklista sa bez neho na trasu nevydá. MTB a enduro prilby musia kombinovať niekoľko funkcií. Po prvé, mali by poskytovať účinnú ochranu v prípade pádu. Čoraz viac sa vyvíjajú nové technológie na minimalizáciu účinkov nárazu. Po druhé, každá prilba na horský bicykel musí byť relatívne ľahká. Príliš veľká váha na hlave sa po každej dlhej túre prejaví veľkou únavou krčných svalov. Ťažká prilba znamená veľa nepohodlia pri zjazdoch, keď sa veľmi namáhate. Po tretie, cyklistické prilby MTB by mali ponúkať dobré vetranie. V horách sa všetky metre, ktoré ste zjazdili, musia nakoniec dohnať pri výstupe. Nie je nič horšie ako únavný výstup v horúcom dni so zle vetranou prilbou na hlave.

Ktorá prilba - MTB alebo enduro?

Aj keď sa v súčasnosti hranice medzi prilbami MTB a Enduro čoraz viac stierajú, vo väčšine prípadov sa dá podľa vzhľadu prilby určiť, čo konštruktéri zamýšľali. Klasické MTB prilby sa zvyčajne vyznačujú oveľa ľahšou konštrukciou. Ich konštrukcia sa zameriava na dosiahnutie vysoko účinného vetrania a čo najnižšej hmotnosti. Tieto vlastnosti sú nevyhnutné pri zdolávaní rôznorodého terénu. Pri častých stúpaniach do kopca je pre pohodlie nevyhnutné dostatočné prúdenie vzduchu. Preto má takmer každá MTB prilba veľké vetracie otvory a otvorenú konštrukciu. Na druhej strane, prilby na enduro sa zameriavajú na poskytovanie o niečo väčšej ochrany v prípade pádu. Ich konštrukcia býva viac stavaná, najmä v zadnej časti, takže v prípade pádu stále účinne chránia zátylok. MTB enduro prilby sa veľmi často dodávajú vo verzii s hľadím. Je to pohodlné riešenie na trase a poskytuje skvelú ochranu pred oslnením slnkom.

Čo si nakoniec vybrať? Všetko závisí od nášho jazdeckého štýlu. Čím viac je na našich túrach alebo tréningoch stúpaní a rovinatých úsekov, kde záleží na sile, tým lepšia je ľahká MTB prilba. Čím viac sa prikláňame k rýchlym zjazdom, tým viac by sme mali zvoliť stavanú enduro prilbu. Je ideálny na kľukaté cesty plné kameňov a koreňov. Samozrejme, pri extrémnych zjazdoch by sme mali zvážiť, či by pre nás už nebola lepšou voľbou zjazdová prilba.

Kúpte si prilbu na horský bicykel online na 8a.sk

V našej ponuke nájdete MTB enduro prilby najznámejších značiek. Sú zárukou nielen najvyššej kvality spracovania, ale aj najnovších technologických riešení. To má priamy vplyv na ich bezpečnosť a pohodlie. Najskúsenejší nadšenci horskej cyklistiky na dvoch kolesách veľmi dobre vedia, že dobrá prilba na MTB alebo enduro bicykle je základom každého výletu, bez ohľadu na to, či sa chystáme na celodenný výlet po rozmanitej trase, alebo sa chystáme absolvovať len niekoľko rýchlych zjazdov na singletrackoch.

>