top

Lezecké kraťasy

Lezecké šortky sú vynikajúce na letné výlety do skál a na tréning na paneli. V horúcich dňoch znamená lezenie v krátkych šortkách väčší tepelný komfort, pohodlie a voľnosť pohybu.
View as Grid List

207 Produkty

na stránku
 1. -10%
  Lezecké kraťasy Maloja Zyprian - deep sunset

  Zoznam prianí

 2. -10%
  Lezecké kraťasy Ortovox Casale Shorts - clay orange

  Zoznam prianí

 3. -10%
  Lezecké kraťasy Wild Country Session Short - petrol

  Zoznam prianí

 4. -10%
  Lezecké kraťasy La Sportiva Mundo Short - jeans/topaz

  Zoznam prianí

 5. -36%
  Lezecké kraťasy dámske Montura Hope Bermuda - baltic

  Zoznam prianí

 6. -10%
  Kraťasy Montura Stretch Light Bermuda - blu notte/celeste

  Zoznam prianí

View as Grid List

207 Produkty

na stránku
Vymazať

Lezecké šortky ideálne na skaly a panely

Lezecké šortky bez ohľadu na to, či ide o dámske alebo pánske modely, si zakladajú na úplnej voľnosti pohybu. Bez ohľadu na to, na akej úrovni leziete, lezecké šortky vám pri lezení poskytnú potrebnú oporu. Či už v skalách alebo na umelej lezeckej stene. Lezecké šortky sa vyznačujú vysokou flexibilitou vďaka použitiu vhodných vlákien. Majú tiež rýchloschnúce vlastnosti a vynikajúcu priedušnosť. To znamená, že aj v lete na slnečných trasách máme zaručený optimálny tepelný komfort a príjemný pocit sucha na pokožke. Pri výbere lezeckých šortiek si môžete byť istí, že každý detail bol navrhnutý s ohľadom na lezecké problémy. Popredné lezecké značky ako Black Diamond, Ocun, Nograd, E9 alebo Rab sa snažili, aby sa lezecké šortky okrem technických vlastností vyznačovali aj vysokou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu a originálnym dizajnom. V našom horskom obchode 8a.sk určite nájdete tie správne lezecké šortky pre vás.

Aké sú rozdiely medzi lezeckými a turistickými šortkami?

Lezecké šortky sú určené predovšetkým na splnenie požiadaviek horolezcov. Či už sa venujete boulderingu, športovému lezeniu alebo navštevujete lezecké steny, lezecké šortky vám musia poskytovať nekompromisné pohodlie. Pri nosení pod horolezeckým postrojom vás preto nesmú nikde tlačiť ani škrtiť. Z tohto dôvodu sa tu najčastejšie používa mierne vyvýšený vrchol, ktorý dokonale ladí s pásom lezeckého postroja. Okrem toho je tu aj elastický široký lem, aby vás pri zapínaní postroja nič netlačilo. Za zmienku stojí aj umiestnenie vreciek, ktoré vám umožnia dostať sa do nich aj so zapnutým postrojom.

Tým, čo lezecké šortky odlišuje od iných modelov, je vysoká elasticita. Bavlna sa často používa v horolezeckom oblečení. Je to materiál, ktorý umožňuje mimoriadne pohodlné nosenie lezeckých šortiek a je ideálny aj na každodenné nosenie. V súčasnosti sa mnohé modely vyrábajú aj zo zmesi elastických vlákien, vďaka čomu je látka pružnejšia a dokonale sa prispôsobuje telu a vykonávaným pohybom. Pružnosť lezeckých šortiek je dosiahnutá aj vďaka ich špeciálnemu strihu. Lezecké šortky s dodatočným klinom všitým do rozkroku nám umožňujú plný rozsah pohybu bez pocitu obmedzenia z materiálu. To nám umožňuje vykonávať všetky najviac excentrické pohyby v skale. Lezecké šortky sa vyznačujú aj nadpriemernou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu, najmä voči odreninám a roztrhnutiu. Tie sú prirodzeným dôsledkom pohybu v náročnom a ťažkom teréne, akým je skalné prostredie.

Čo si zamilujete v lezeckých šortkách

Predovšetkým oceníte lezecké šortky pre ich množstvo strihov, farieb a originálnych vzorov. Obľúbené sú veľmi krátke modely aj 3/4 lezecké šortky, ktoré o niečo lepšie chránia nohy pred odieraním aj slnkom. Najmä pri lezení v skalných útvaroch, ako sú skalné steny alebo komíny, sa 3/4 lezecké šortky môžu stať záchranou pre pokožku vašich nôh. O niečo dlhšie modely majú často šnúrky na úpravu lemu nohavíc. Je to mimoriadne pohodlné, pretože ich môžete kedykoľvek vyhrnúť a zmeniť tak ¾ model na krátke lezecké šortky.

V obchode 8a.sk nájdete perfektné lezecké šortky pre vás

Lezecké modely sú ideálne na výlet do skál, keď vás sprevádza slnečné počasie. Nič vám však nebráni používať ich aj pri tréningu na paneli. Nájdete tu množstvo modelov od krátkych lezeckých šortiek až po modely s dĺžkou po kolená a ¾ dĺžky. Vďaka správnemu strihu a najlepším materiálom, ktoré poskytujú vynikajúcu pružnosť a priedušnosť, sú absolútnym hitom, ak leziete. Nič vám však nebráni používať horolezecké šortky aj ako univerzálne outdoorové šortky.