top

Trailové bežecké topánky

Terénna bežecká obuv sú modely, ktoré vám umožnia bežať ešte rýchlejšie na lesných cestách a horských chodníkoch. Náš sortiment zahŕňa obuv na rekreačný beh, tréning a súťaže. Pozrite si riešenia od špičkových značiek, ako sú Dynafit, Salomon, Merrell, La Sportiva a mnohé ďalšie.
View as Grid List

557 Produkty

na stránku
 1. -25%
  Dámske bežecké topánky Merrell MTL Long Sky 2 - viz/jade

  Zoznam prianí

 2. -15%
  Trailové topánky Merrell MTL Long Sky 2 - viz/jade

  Zoznam prianí

 3. -14%
  Pánske bežecké tenisky Hoka Rincon 3 - coastal sky/orange

  Zoznam prianí

 4. -20%
  Pánske bežecké tenisky Saucony Guide 16 - fossil/moss

  Zoznam prianí

 5. -20%
  Dámske bežecké topánky Saucony Ride 16 - rose/black

  Zoznam prianí

 6. -20%
  Dámske bežecké topánky Saucony Peregrine 13 - arroyo

  Zoznam prianí

 7. -20%
  Trailové topánky Saucony Xodus Ultra 2 - nebula

  Zoznam prianí

 8. -20%
  Pánske bežecké tenisky Saucony Ride 16 - citron/black

  Zoznam prianí

 9. -20%
  Bežecké tenisky pánske Saucony Ride 16 - fossil/palm

  Zoznam prianí

 10. -20%
  Trailové topánky Saucony Peregrine 13 - arroyo

  Zoznam prianí

 11. -20%
  Bežecké topánky Saucony Peregrine 13 ST - umber/basalt

  Zoznam prianí

 12. -20%
  Bežecké tenisky pánske Saucony Kinvara 14 - yellow

  Zoznam prianí

 13. -20%
  Dámske bežecké tenisky Saucony Guide 16 - mineral/rose

  Zoznam prianí

View as Grid List

557 Produkty

na stránku
Vymazať

Backcountry bežecká obuv ponúka technickú podporu

Konštrukcia bežeckej obuvi je overená v tých najnáročnejších podmienkach, preto výrobcovia pri jej výrobe používajú moderné riešenia. Horská bežecká obuv, ale aj nížinné modely majú vždy vysoko odolný zvršok. Vďaka tomu celá ich konštrukcia vydrží záťaž pri prevádzke, čo zaručuje, že ich funkčnosť budete využívať aj v nasledujúcich sezónach. Terénna bežecká obuv má často špeciálnu stabilizačnú štruktúru pod alebo na zvršku. Zvyčajne ide o tvrdšie kusy plastu, ktoré spevňujú chodidlo a členok. Zároveň neobmedzujú voľnosť pohybu, ale chránia vás na strmých chodníkoch. Okrem toho je na zvršku často umiestnený aj vydutý plášť a niektoré topánky na horský beh majú spevnenú špičku. Vďaka tomu sa samotná obuv ľahko nepoškodí, a keď náhodou zachytíte kameň alebo koreň, získate tlmenie. Konštruktéri bežeckých topánok v nich často používajú aj systém rýchleho viazania. Na expresné nasadenie sa používa sťahovák stopiek.

Boty na horský beh - podpora membrány

Bežecká obuv do terénu musí vydržať aj daždivé podmienky, v ktorých trénujete, alebo zablatené úseky trate s množstvom kaluží. Preto výrobcovia používajú buď membránu GORE-TEX®, alebo membrány vyvinuté vlastnými konštrukčnými kanceláriami. Bez ohľadu na to, aké riešenie použijete, môžete sa spoľahnúť na vysokú alebo maximálnu odolnosť voči vode. To znamená, že vás obuv na horský beh ochráni pred úplným premoknutím, keď sa náhle zhorší počasie v horách. Vďaka tomu nemusíte prestať bežať a môžete suchou nohou prekonávať horské potoky. Backcountry bežecká obuv s membránou GORE-TEX® má tiež schopnosť čiastočne zachovať priedušnosť pokožky. Znižuje sa tak riziko ľahkého prehriatia, takže prebytočná vlhkosť sa účinne odvádza preč. To sa v kombinácii s vetracími panelmi na zvršku ukáže ako nepostrádateľná podpora počas vášho úsilia.

Vlastnosti bežeckej obuvi - maximálna stabilita

Pri behu na horskej trase je dôležitá schopnosť udržať vysokú stabilitu. Je to preto, že boty na horský beh znižujú riziko náhodného poranenia členka. Je to vďaka špeciálnym vystužujúcim panelom v medzipodrážke. Tie sú zvyčajne vyrobené z nylonu, aby sa noha neprehýbala na nežiaducich miestach. Vďaka tomu je obuv na trailový beh bezpečným základom pre vašu športovú vášeň. Najmodernejšie konštrukcie, ako napríklad The North Face VECTIV™, vám okrem stability umožnia zvýšiť aj tempo behu.

Dámska outdoorová bežecká obuv - pre aktívne ženy

Profil dámskej bežeckej obuvi je vždy prispôsobený anatomickej stavbe chodidla. Vďaka tomu získate skutočne prepracovanú podporu pri behu, čo vám uľahčí prekonanie väčšieho počtu kilometrov. Pri dámskej aj pánskej bežeckej obuvi je však dôležitá medzipodrážka. Preto boty na horský beh majú len tie najlepšie riešenia. Zvyčajne ide o penu EVA, ale aj o vlastné technológie športových značiek. Ich úlohou je tlmiť nárazy spôsobené behom, čím sa zmierňuje tlak na kĺby. Je to dôležité, pretože horská trasa je posiata tvrdými kameňmi, takže ochrana pred nimi je nevyhnutná. Vďaka tomu budete mať istotu, že každý váš krok je pružný, a ľahšie tak prekonáte kilometre, ktoré máte pred sebou.

Mužská outdoorová bežecká obuv - pre tých, ktorí majú radi námahu

Podrážky bežeckých topánok sú vždy z odolnej gumy s vysokou priľnavosťou. Najobľúbenejšia je Vibram®, ale nájdete aj riešenia od Pomoca®, Michelin® alebo Missiongrip™ Brand On Running Vďaka nim bude váš beh bezpečnejší a odvaľovanie nôh čo najprirodzenejšie. Topánky On Running majú tiež podrážku, ktorej dezén bol tvarovaný tak, aby odvádzal nečistoty a drobné kamienky efektívnejšie ako klasické riešenia. Zlepšuje sa tak stabilita pri behu a zefektívňuje sa váš tréning alebo účasť na pretekoch.