top

Patagonia

Patagonia je výrobca outdoorového a horolezeckého oblečenia. Značka dbá na to, aby mala čo najmenší vplyv na životné prostredie, a podporuje mnohé environmentálne iniciatívy. Jej sortiment zahŕňa kvalitné oblečenie do hôr a na každodenné nosenie. Nohavice, tričká, bundy alebo mikiny Patagonia - obchod 8a.sk ponúka širokú škálu produktov.
View as Grid List

724 Produkty

 1. -16%
  Skialp bunda Patagonia SnowDrifter Jacket - grayling brown

  Zoznam prianí

 2. -16%
  Bunda dámska Patagonia SnowDrifter Jacket - obsidian plum

  Zoznam prianí

 3. -16%
  Lyžiarska bunda Patagonia Storm Shift Jacket - shrub green

  Zoznam prianí

 4. -16%
  Bunda Patagonia SnowDrifter Jacket - belay blue

  Zoznam prianí

 5. -15%
  Taška Patagonia Black Hole Duffel 40 l - belay blue

  Zoznam prianí

 6. -15%
  Šiltovka Patagonia Snowfarer Cap - z and s/belay blue

  Zoznam prianí

 7. -15%
  Šiltovka Patagonia Snowfarer Cap - z and s/night plum

  Zoznam prianí

 8. -15%
  Flísové rukavice Patagonia Retro Pile Gloves - black

  Zoznam prianí

 9. -15%
  Detská bunda Patagonia Baby Snow Pile Jacket - touring red

  Zoznam prianí

 10. -15%
  Čiapka Patagonia Beanie Hat - cosmic gold

  Zoznam prianí

 11. -15%
  Taška Patagonia Black Hole Duffel 40 l - touring red

  Zoznam prianí

 12. -15%
  Mikina na zips Patagonia R1 Pullover Hoody - obsidian plum

  Zoznam prianí

 13. -15%
  Batoh Patagonia SnowDrifter Pack 30L - shrub green

  Zoznam prianí

 14. -15%
  Batoh Patagonia SnowDrifter Pack 20L - shrub green

  Zoznam prianí

 15. -15%
  Nepremokavé nohavice Patagonia Triolet Pants - black

  Zoznam prianí

 16. -15%
  Opasok Patagonia Tech Web Belt - burl red

  Zoznam prianí

 17. -15%
  Šiltovka Patagonia P-6 Label Trad Cap - night plum

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

724 Produkty

Vymazať

Patagonia - spoločnosť s poslaním

Značka Patagonia je poháňaná pozitívnymi ľuďmi, ktorí milujú outdoorové aktivity. Zameriava sa na horolezectvo, turistiku, lyžovanie, horskú cyklistiku alebo bežecké lyžovanie. Práve s ohľadom na milovníkov týchto aktivít je navrhnuté outdoorové oblečenie a vysokokvalitný turistický výstroj Patagonia. Nie je to však len ďalšia "obyčajná" značka oblečenia. Osoby zodpovedné za stanovenie krátkodobých a dlhodobých cieľov spoločnosti robia všetko pre to, aby mali čo najmenší vplyv na životné prostredie. To sa deje v rámci zdrojov, ktoré má značka Patagonia k dispozícii, a v rámci obsadeného outdoorového trhu. Aktivity sú zamerané na zachovanie divočiny a prirodzenosti mnohých regiónov sveta. Spoločnosť skúma svoj vplyv na životné prostredie a snaží sa znížiť svoj negatívny vplyv na prírodu. Environmentálne aktivity spoločnosti Patagonia sa prejavujú na mnohých frontoch. Zavádzajú sa moderné výrobné metódy, čím sa minimalizuje používanie škodlivých chemikálií. Znižujú aj energetické nároky. Značka spolupracuje aj s externými organizáciami. Finančne podporuje malé environmentálne projekty v mnohých oblastiach sveta.

História značky Patagonia

Všetko sa začalo v roku 1953. Vtedy sa o lezenie začal zaujímať zakladateľ značky Patagonia Yvon Chouinard, 14-ročný chlapec. Čoskoro ho tento koníček úplne pohltil. Svoju vášeň neustále rozvíjal a presťahoval sa do Yosemitov. Tam objavoval tajomstvá lezenia na veľkých stenách. V roku 1957 si kúpil sporák, mech, kovadlinu a kladivá. Sám si začal kovať potrebné horolezecké vybavenie. Takto vznikli prvé háčiky, ktoré sám vyskúšal na stene. V roku 1965 bola založená spoločnosť Chouinard Equipment. Yvon ju založil spolu s Tomom Frostom. Čoskoro sa stala jedným z najväčších dodávateľov lezeckého vybavenia v USA. Yvon si uvedomil, že na trhu chýba oblečenie vhodné pre horolezcov. Klasická bavlnená látka absorbovala príliš veľa vlhkosti. Takto bol na trh uvedený sortiment odevov značky zo syntetických vlákien. Spoločnosť ako prvá začala propagovať systém vrstveného oblečenia. Značka Patagonia bola založená v roku 1973. Spolupráca so spoločnosťami ako Malden Mills umožnila vývoj stále nových materiálov. Spočiatku sa odevy vyrábali najmä z polypropylénu a neskôr z polyesteru. Už v roku 1985 bola na trh uvedená revolučná tkanina Capilene®. Dnes je Patagonia jedným z popredných výrobcov oblečenia na hory, horolezectvo a surfovanie. Je známe svojimi aktivitami šetrnými k životnému prostrediu. Podporuje malé miestne organizácie, ktoré chránia životné prostredie. Aktívne znižuje negatívny vplyv výroby svojho oblečenia na životné prostredie. Podporuje tiež opravu a dlhšie používanie zakúpeného oblečenia.

Oblečenie značky Patagonia predstavuje široký výber modelov

Značka má v ponuke oblečenie pripravené na rôzne aktivity. Jednotným znakom všetkých modelov je vysoká kvalita spracovania a použitých materiálov. Tieto odevy sú určené na používanie počas mnohých sezón. Obchod 8a.sk ponúka okrem iného prepracované bundy Patagonia - odolné voči dažďu aj zateplené. Niektoré účinne chránia pred chladom počas chladnejších dní. Iné vás ochránia pred dažďom alebo snehom, keď sa počasie zhorší. Veľký výber horolezeckých a trekingových nohavíc osloví všetkých milovníkov letných výletov na skaly a horské chodníky. Vhodne zvolené strihy poskytujú maximálnu voľnosť pohybu. Pohodlné mikiny Patagonia sú ideálne do hôr aj na každodenné nosenie. Určite medzi nimi vyniknú ikonické modely Patagonia R1 Vyznačuje sa vysokým komfortom nosenia a spoľahlivosťou za každých okolností. V chladnejších dňoch sú výbornou izolačnou vrstvou. Oblečenie tejto americkej značky je veľmi obľúbené aj na každodenné nosenie. Pohodlné mikiny s kapucňou, košele z organickej bavlny Patagonia a ďalšie odevy s charakteristickým logom často vidíte v uliciach miest. Sú častou voľbou všetkých milovníkov hôr a ľudí, ktorým záleží na znížení ich vplyvu na životné prostredie.

Patagonia sú aj batohy a outdoorové tašky

Spoločnosť má v ponuke aj turistické vybavenie. Je ideálny na krátke túry aj dlhé výlety. Medzi ponúkanými modelmi sú produkty ako klasické batohy Patagonia Priestranné expedičné tašky alebo organizéry na batožinu udržia všetky veci, ktoré si beriete so sebou, v poriadku. Katalóg spoločnosti obsahuje návrhy pre veľmi rôznorodých používateľov. Za zmienku určite stoja horolezecké batohy. Práve na tejto činnosti sa zakladá popularita značky Patagonia Rozmanité modely sú ideálne na letné výlety do skál, ako aj na viacdňové výlety do väčších stien. Špecialisti tohto výrobcu veľmi dobre vedia, ako musí byť vybavený horolezecký batoh. Okrem pokročilých modelov má spoločnosť v ponuke aj modely určené na ľahšie outdoorové výzvy. Klasické turistické batohy Patagonia sú ideálne na turistiku a prechádzky po chodníkoch. Ich charakteristickými znakmi sú pohodlný prístup do interiéru a kvalitné materiály. Medzi produktmi nemôžu chýbať ani funkčné mestské batohy s lezeckým dizajnom. Sú povinnou výbavou každého milovníka značky, ktorý miluje hory. Kompaktné modely sú ideálne na každodenné použitie.

Americká značka Patagonia je známa aj výrobou odolných expedičných a cestovných tašiek. Sú vynikajúcou voľbou, keď sa batožina prenáša na streche auta, vlaku alebo autobusu, a nie na chrbte. Tašky značky Patagonia sa vyznačujú nadpriemernou odolnosťou. Vďaka tomu sú ideálne na dlhé cesty. Vždy sa môžete spoľahnúť na ich spoľahlivosť a pohodlie. Na lepšie usporiadanie obsahu tašiek sú k dispozícii aj menšie produkty Patagonia Funkčné toaletné potreby, organizéry na batožinu a mnoho ďalších doplnkov. Vďaka nim sa veľmi rýchlo zorientujete na každej zastávke.

Pri starostlivosti o prírodu na prvom mieste

Americký výrobca odevov sa aktívne podieľa na znižovaní svojho vplyvu na životné prostredie. Toto je pevne zakotvené v politike spoločnosti. Po vyhláseniach nasledujú konkrétne kroky. Po prvé, spoločnosť Patagonia navrhuje všetky výrobky tak, aby boli odolné a vydržali dlho. Testuje materiály používané vo svojom horskom oblečení a vybavení s cieľom určiť ich odolnosť. To mu umožňuje vybrať tie, ktoré budú pri danej činnosti najlepšie fungovať. Dlhšie používanie výrobkov Patagonia znamená menšiu potrebu prírodných zdrojov. To znamená menšie využívanie životného prostredia. Po druhé, Patagonia podporuje a realizuje kampane súvisiace s opravou použitého oblečenia a vybavenia. Týmto spôsobom sa znižuje množstvo odpadu. Po tretie, všetci dodávatelia materiálov sú podrobne kontrolovaní. Ich výrobný proces tiež nesmie nadmerne zaťažovať životné prostredie. V súčasnosti Patagonia používa iba organickú bavlnu Rozhodol o tom práve ničivý vplyv konvenčného pestovania. Po štvrté, výrobca každoročne venuje časť získaných príjmov environmentálnym organizáciám. Najčastejšie podporuje miestne aktivity a malé inštitúcie bojujúce proti konkrétnym problémom. Tento jedinečný prístup priťahuje k značke mnoho priaznivcov. Ak vám záleží na stave životného prostredia a znížení vášho vplyvu na prírodu, je to dobrá voľba.

Výrobky značky Patagonia si môžete kúpiť online na stránke 8a.sk

Nemohli sme si nechať ujsť takého špecialistu na horské a outdoorové oblečenie, akým je americký výrobca. Oblečenie značky Patagonia určite prispieva k ochrane životného prostredia. Zároveň máme istotu, že dostávame výrobok najvyššej kvality. Bol vytvorený na dlhoročné používanie v náročných podmienkach. Medzi dostupnými modelmi si milovníci rôznych aktivít nájdu vhodné oblečenie. Široký sortiment oblečenia a vybavenia Patagonia ocenia nadšenci skalného a horského lezenia. Modely sú vyrobené z pružných materiálov a ponúkajú úplnú voľnosť pohybu na stene. V ponuke Patagonia nájdete aj mnoho produktov pripravených pre turistov. Široká škála modelov je určená na každodenné používanie. Pri týchto modeloch je dôležitá predovšetkým vysoká úroveň pohodlia pri nosení a jedinečný dizajn, ktorý čerpá z horského rodokmeňa výrobcu. Či už potrebujete oblečenie na leto, prechodné obdobia alebo zimu, určite tu nájdete tie správne modely. Medzi nimi bude oblečenie, ktoré je ideálne prispôsobené vašej aktivite a poveternostným podmienkam. Ak hľadáte výnimočné oblečenie od americkej značky za atraktívne ceny, určite vás zaujme výpredaj Patagonia na 8a.sk.