top

Nohavice lezecké

Horolezecké nohavice sú skvelé na výlety do skál aj na tréning na paneli. Ponúkame široký výber športových lezeckých nohavíc od špičkových značiek, ktoré zaručia voľnosť pohybu.
View as Grid List

304 Produkty

 1. -28%
  Nohavice na lezenie Ortovox Vajolet Pants - deep ocean

  Zoznam prianí

 2. -28%
  Lezecké nohavice dámske Ortovox Vajolet Pants - wild rose

  Zoznam prianí

 3. -28%
  Nohavice na lezenie Ortovox Vajolet Pants - grn moss

  Zoznam prianí

 4. -37%
  Lezecké nohavice dámske Nograd Neo - framboise

  Zoznam prianí

 5. -37%
  Lezecké nohavice dámske Nograd Neo - gazolina

  Zoznam prianí

 6. -38%
  Lezecké nohavice dámske Nograd Dune 3/4 - corail

  Zoznam prianí

 7. -37%
  Lezecké nohavice Nograd Resistant Pant - blue roy

  Zoznam prianí

 8. -17%
  Dámske legíny Mammut Massone Tights - black/salmon

  Zoznam prianí

 9. -17%
  Nohavice na lezenie Mammut Massone Pants - woods

  Zoznam prianí

 10. -17%
  Dámske legíny Mammut Massone Tights - dark jade

  Zoznam prianí

 11. -17%
  Lezecké nohavice Mammut Massone Pants - deep ice

  Zoznam prianí

 12. -30%
  Lezecké nohavice Maloja Sedrun - fir multi

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

304 Produkty

Vymazať

Moderné lezecké nohavice - a hneď máte lepšie čísla!

Horolezecké nohavice sú najoriginálnejšou, najfarebnejšou a dizajnovou skupinou horských výrobkov! Nenechajte sa však oklamať povrchnými znakmi viditeľnými na prvý pohľad! Horolezecké nohavice sú v podstate technické modely, ktoré vám poskytnú optimálnu podporu pri vykonávaní tohto športu. Či už sa chystáte na viacdĺžkové cesty v horách, športové lezenie v skalách alebo možno hľadáte nohavice na tréning na umelej lezeckej stene, ste na správnom mieste! V horskom obchode 8a.sk nájdete pohodlné lezecké nohavice v pánskej aj dámskej verzii! Urobte módne vyhlásenie! A čo nerobíš v skale, robíš ty.

Lezecké nohavice vám zaručujú úplnú voľnosť pohybu!

Každý model nohavíc si zakladá na pohodlnom a pohodlnom strihu, ktorý neobmedzuje vaše pohyby. To je možné vďaka správnemu strihu nohavíc. Vďaka konštrukčným prvkom, ako je klin v rozkroku a profilované kolená, môžete ľahko vykonávať najťažšie lezecké pohyby a bez obmedzenia dosiahnuť ďalší skalný stupeň. Veľký podiel na tom má nepochybne aj tkanina, v ktorej sa v mnohých prípadoch používa elastan. Vďaka tomu sú nohavice elastické. Horolezecké nohavice sa vyznačujú vyššou odolnosťou materiálu voči mechanickému poškodeniu. Väzba vlákien je pevnejšia, takže nohavice majú v mnohých prípadoch aj ďalšie funkcie, napríklad ochranu proti vetru. Veľmi často sa používajú aj dodatočné výstuhy, napríklad v oblasti kolien.

Aké sú rozdiely medzi horolezeckými nohavicami a klasickými horskými nohavicami?

V prvom rade to, čo sme uviedli v predchádzajúcom odseku. To znamená, že vám poskytujú maximálnu voľnosť pohybu. Horolezecké nohavice majú navyše mnoho funkcií, ktoré oceníte pri lezení. Patria sem zúžené nohavice s možnosťou nastavenia v spodnej časti alebo sťahovacia šnúrka v prípade dlhých nohavíc na lezenie na stene. Šnúrky so stopermi na nohaviciach vám umožnia pohodlne si nohavice prispôsobiť a v prípade potreby ich skrátiť na ¾ dĺžky. Horolezecké nohavice majú tiež pohodlný široký pás. Zvyčajne ide o konštrukciu založenú na širokom elastickom páse, ktorý drží nohavice na mieste a dobre spolupracuje s lezeckým postrojom. Široký pás vás nebude tlačiť ani pri tých najexcentrickejších pohyboch.

Športové lezecké nohavice s minimalistickými vreckami, ktoré sa zaobídu bez zipsu, dokonale padnú pod postroj a nespôsobujú nepríjemné odreniny ani nepohodlie. Čím menej konštrukčných vychytávok v týchto prípadoch, tým lepšie a predovšetkým pohodlnejšie! Športové lezecké nohavice sú vybavené aj špeciálnym pútkom na nosenie kefky na čistenie úchopu. Tým sa zabezpečí, že bude riadne zaistený a chránený proti pádu.

Bavlnené lezecké nohavice vám poskytnú pohodlie prírodných vlákien

Mnoho modelov lezeckých nohavíc je ušitých z bavlny. Je to prírodné vlákno, ktoré sa dobre správa pri kontakte s pokožkou. Nohavice poskytujú vynikajúcu ventiláciu a priedušnosť. Odporúčajú sa do teplých lezeckých oblastí, pretože ich konštrukcia výrazne znižuje možnosť prehriatia. Mäkké bavlnené vlákna nespôsobujú podráždenie ani odreniny na pokožke. Príjemný na dotyk a vizuálne veľmi príťažlivý. Môžete ich použiť aj na každodenné bežné nosenie.

Pozrite si lezecké nohavice v horskom obchode 8a.sk

V našom obchode nájdete množstvo horolezeckých nohavíc na horolezectvo, skalolezectvo aj panelový tréning. Ide o modely, ktoré vás zaujmú svojou funkčnosťou a odolnosťou a ktoré si zamilujete pre ich pohodlie a strih. Pútavé farby a originálne vzory. Na 8a.sk nájdete lezecké nohavice od popredných značiek ako Ocun, Salewa, Nograd, E9, Black Diamond, Rab, Wild Country a mnohých ďalších. Vyberte si z modelov s dlhými nohavicami a ¾ modelov a užite si úplnú voľnosť pohybu, ktorú vám horolezecké nohavice poskytnú.