top

Lyže trekingové

Trekingové lyže sú modely, ktoré sa zameriavajú na maximálne jednoduché používanie. Vďaka špeciálnemu viazaniu sa turistické lyže hodia do bežných zimných alebo trekingových topánok. Spájajú v sebe vlastnosti lyží na bežecké lyžovanie, bežeckých lyží a dokonca aj snežníc. Táto kombinácia z nich robí ideálne lyže na chôdzu po snehu pre začiatočníkov aj skúsených používateľov.
View as Grid List

6 Produkty

 1. -24%
  Backcountry lyže OAC POH 100 + EA Jr Bindings
  Backcountry lyže OAC POH 100 + EA Jr Bindings
  vrátane DPH 271,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 263,99 € (+4%)
  Cena odporúčaná výrobcom 357,99 € (-24%)

  Zoznam prianí

 2. -21%
  Backcountry lyže OAC KAR 149 EA Binding 2.0
  Backcountry lyže OAC KAR 149 EA Binding 2.0
  vrátane DPH 423,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 411,99 € (+3%)
  Cena odporúčaná výrobcom 540,99 € (-21%)

  Zoznam prianí

 3. -20%
  Backcountry lyže OAC XCD GT 160 EA Binding 2.0
  Backcountry lyže OAC XCD GT 160 EA Binding 2.0
  vrátane DPH 445,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 433,99 € (+3%)
  Cena odporúčaná výrobcom 561,99 € (-20%)

  Zoznam prianí

 4. -24%
  Backcountry lyže OAC MIL 160 EA Binding 2.0 & Heel Guide
  Backcountry lyže OAC MIL 160 EA Binding 2.0 & Heel Guide
  vrátane DPH 549,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 533,99 € (+3%)
  Cena odporúčaná výrobcom 727,99 € (-24%)

  Zoznam prianí

 5. -21%
  Backcountry lyže OAC WAP 129 EA Binding 2.0 - print v2
  Backcountry lyže OAC WAP 129 EA Binding 2.0 - print v2
  vrátane DPH 407,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 395,99 € (+4%)
  Cena odporúčaná výrobcom 519,99 € (-21%)

  Zoznam prianí

 6. -21%
  Backcountry lyže OAC WAP 129 EA Binding 2.0 - print v1
  Backcountry lyže OAC WAP 129 EA Binding 2.0 - print v1
  vrátane DPH 407,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 395,99 € (+4%)
  Cena odporúčaná výrobcom 519,99 € (-21%)

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

6 Produkty

Vymazať

Komu boli určené trekingové lyže?

Máte radi zimnú turistiku, ale vadí vám príliš hlboký sneh? Alebo máte s lyžovaním bohaté skúsenosti, ale chystáte sa na jednoduchšiu trasu, kde nemá zmysel obliekať si skitouringovú výbavu? Alebo si chcete vyskúšať, čo je to skialpinizmus, ale nechcete si hneď kupovať vysoko špecializované vybavenie? Potom sú trekingové lyže práve pre vás. Boli vynájdené ako most medzi bežeckými lyžami a snežnicami. Vychádzajú z vybraných riešení, ktoré zaručujú maximálne jednoduché používanie a spokojnosť pri zdolávaní zasnežených ciest a chodníkov. Turistické lyže na snežniciach sú čoraz populárnejšie na celom svete, vďaka čomu si môžete zimné aktivity užívať kdekoľvek. Lyže na snežniciach sa dobre osvedčili aj v Poľsku, ktorého väčšinu zaberajú nížiny a podhoria. Keď sa dostanú pod hrubú vrstvu snehu, poskytujú dokonalý terén na lyžiarsky prieskum.

Trekingové lyže sú vhodnou voľbou pre začiatočníkov aj skúsených používateľov. Pre tých, ktorí nikdy neskúšali lyžovať, znamenajú trekkingové lyže jednoduché používanie a rýchle učenie sa pohybovať sa s dvoma doskami na nohách. Nezanedbateľný je aj fakt, že nie je potrebné veľké vybavenie. Stačia lyže s viazaním a palice. Pre pokročilých používateľov môžu byť jednoduché turistické lyže s viazaním na bežné trekingové topánky skvelým oddychom od pokročilejších foriem lyžovania. Koniec koncov, ak sa pohybujete v ľahkom teréne, nepotrebujete lyže, ktoré sú určené do vysokohorských podmienok. Trekingové lyže sú skvelým nápadom nielen pre turistov, ale aj pre nadšencov bushcraftu, prírodovedcov a fotografov. Umožnia vám pohodlný a rýchly pohyb v lesoch pokrytých hrubou vrstvou snehu. Nespornou výhodou turistických lyží je, že sú oveľa rýchlejšie ako snežnice. Okrem toho umožňujú zostupovať z menších kopcov, čo poskytuje určitý oddych na ďalších túrach.

Ako sa vyrábajú turistické lyže?

Trekingové lyže spájajú konštrukčné vlastnosti lyží na behy do terénu, bežeckých lyží, lyží na bežky a snežníc. Predovšetkým sú vybavené viazaním, ktoré má podobnú funkciu ako snežnice. Popruhy s prackami umožňujú ich použitie s turistickými topánkami alebo zimnými snežnicami. Vďaka jednoduchému nastaveniu dĺžky viazania ho možno ľahko prispôsobiť veľkosti obuvi. Kĺb použitý vo viazaní umožňuje zdvihnutie päty, čo umožňuje pohodlnú chôdzu na snehu. Tento systém upevnenia obuvi umožňuje používať mäkkú zimnú obuv - bežnú turistickú alebo členkovú trekingovú obuv, prípadne aj snehule.

Touringové lyže si tiež osvojili niekoľko riešení z modelov, ktoré sa dajú lyžovať. V prvom rade je to tesnenie umiestnené pod ním. Pri lyžiach na chôdzu je pevná, ale len v strednej časti sklznice. To zaručuje dobrú priľnavosť pri miernych stúpaniach a zároveň umožňuje zjazd z kopca. Nie je potrebné si ju nasadiť na nájazd a vyzliecť na zjazd, ako je to v prípade lyží. Pre menej skúsených lyžiarov to jednoducho znamená, že celé nastavenie je oveľa jednoduchšie.

Snow walkingové lyže sa môžu značne líšiť dĺžkou. Dlhšie modely sa pri klesaní správajú lepšie. Sú dobrou voľbou pre tých, ktorí hľadajú alternatívu k backcountry lyžiam. Krátke trekové lyže sú naopak optimálnou voľbou pre tých, ktorí používajú snežnice, ale hľadajú o niečo rýchlejší spôsob pohybu v hlbokom prašane.

Kúpte si vychádzkové lyže online na 8a.sk

Poskytujeme širší výber trekingových lyží Naša ponuka zahŕňa okrem iného dlhšie modely ideálne pre milovníkov backcountry lyží. Umožňujú zostupovať po miernych svahoch a efektívne prekonávať zasnežené oblasti. Krátke snežné vychádzkové lyže sú ideálne pre nadšencov snežných túr. Umožňujú totiž efektívny pohyb na snehu a ponúkajú oveľa viac zábavy. Krátka dĺžka uľahčuje manévrovanie medzi stromami alebo zmenu smeru pri výstupoch. Trekingové lyže sa ľahko používajú a ich pripevnenie k bežným lyžiarskym topánkam je veľmi intuitívne, takže ich môže používať takmer každý. Je teda čas pripraviť sa na zimné dobrodružstvo s trekingovými lyžami. Stačí si vybrať model a vyraziť na cestu!"