top

Turistické spacie vaky

Turistické spacie vaky sú základom každého horolezeckého, trekkingového alebo kempingového výletu. V závislosti od ročného obdobia a očakávaných podmienok by sa mal vybrať správne vyplnený a prispôsobený model.
View as Grid List

411 Produkty

 1. -10%
  Páperový spacák Aura Nom 200 700 cuin (180 cm) - petunia

  Zoznam prianí

 2. -10%
  Páperový spacák Aura Nom 300 700 cuin (180 cm) - petunia

  Zoznam prianí

 3. -10%
  Páperový spacák Aura Nom 400 700 cuin (180 cm) - petunia

  Zoznam prianí

 4. -10%
  Páperový spacák Aura Nom 300 700 cuin (195 cm) - petunia

  Zoznam prianí

 5. -10%
  Páperový spacák Aura Nom 400 700 cuin (195 cm) - petunia

  Zoznam prianí

 6. -10%
  Páperový spacák Aura Nom 200 700 cuin (195 cm) - petunia

  Zoznam prianí

 7. -14%
  Bivakovací vak Małachowski Ultralight - navy

  Zoznam prianí

 8. -5%
  Vankúš Trekmates AIR LITE PILLOW - teal/blue

  Zoznam prianí

 9. -11%
  Páperový spacák Pajak Core 250 (180 cm) - blue

  Zoznam prianí

 10. -10%
  Páperový spacák Pajak Core 950 (205 cm) - blue

  Zoznam prianí

 11. -11%
  Páperový spacák Pajak Core 550 (165 cm) - blue

  Zoznam prianí

 12. -11%
  Páperový spacák Pajak Core 550 (205 cm) - blue

  Zoznam prianí

 13. -10%
  Páperový spacák Pajak Core 250 (165 cm) - blue

  Zoznam prianí

 14. -10%
  Páperový spacák Pajak Core 400 (165 cm) - blue

  Zoznam prianí

 15. -10%
  Páperový spacák Pajak Core 950 (165 cm) - blue

  Zoznam prianí

 16. -10%
  Páperový spacák Pajak Core 550 (180 cm) - blue

  Zoznam prianí

 17. -10%
  Páperový spacák Pajak Core 950 (180 cm) - blue

  Zoznam prianí

 18. -10%
  Páperový spacák Pajak Core 400 (205 cm) - blue

  Zoznam prianí

 19. -14%
  Spacák Fjallraven Skule Three Seasons Reg (180 cm) - red

  Zoznam prianí

 20. -20%
  Spacák Fjord Nansen Tokk XL (195 cm) - emerald/emerald

  Zoznam prianí

 21. -6%
  Bivakovací vak Samaya Nano Bivy - white

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

411 Produkty

Vymazať

Diferencované turistické spacie vaky

Turistické spacie vaky sú mimoriadne rozmanitou skupinou výrobkov. Pri výbere spacieho vaku na turistiku je potrebné zodpovedať niekoľko otázok, aby sme si vybrali ideálny spací vak pre naše potreby. Kde budeme nocovať? Aké teploty môžeme očakávať počas noci? Ako ho budeme prepravovať - v batohu alebo v aute? V akom ročnom období a za akého počasia ho budeme používať? Budeme spať hlavne v stane alebo v prístrešku? Odpovede na všetky tieto otázky súvisia s konkrétnymi parametrami spacích vakov, ktoré umožňujú výber optimálneho modelu.

Výber správneho modelu

Spacie vaky sú veľmi rôznorodou skupinou výrobkov, preto sa pred ich kúpou oplatí presne určiť, aký model hľadáte. Kľúčovým faktorom je teplota, pri ktorej sa bude spací vak používať. Všetci poprední výrobcovia poskytujú odporúčané teploty na použitie. Okrem toho sa musíme rozhodnúť pre typ výplne - prírodné alebo syntetické páperie? Dôležitý je aj tvar spacieho vaku. Obdĺžnikové spacáky budú pohodlnejšie, ale spacáky typu múmia si zachovávajú lepšie tepelné vlastnosti a sú menšie, keď sú zložené. V ponuke obchodu 8a.sk nájdete široký výber spacích vakov najvyššej kvality. Od našich domácich výrobcov ako Pajak, alebo Małachowski až po konštrukcie uznávaných zahraničných značiek, vrátane: The North Face, alebo Rab

Dizajn spacieho vaku prispôsobený soche

Podobne ako podložky a matrace, aj turistické spacie vaky sa vyrábajú v mnohých tvaroch a veľkostiach. Ich dokonalé prispôsobenie tvaru tela človeka zabezpečí účinnejšie izolačné vlastnosti. Spací vak sa oveľa rýchlejšie zahreje a v noci dochádza k menším tepelným stratám. Špičkoví výrobcovia zvyčajne rozdeľujú spacie vaky na univerzálne a dámske. Tie sa vyznačujú o niečo kratšou dĺžkou a tvarom optimálne prispôsobeným ženskej postave. Jednotlivé modely môžu mať rôzne tvary s rôznymi výhodami. Spací vak múmia je najčastejšou voľbou na treking a horské expedície. Poskytuje optimálne prispôsobenie a tým aj fantastický tepelný výkon. Vďaka možnosti zakryť si hlavu kapucňou a stiahnuť golier je celá vec ideálna na udržiavanie vysokej telesnej teploty a studený vzduch má ešte menej možností dostať sa dovnútra.

V skupine spacích vakov určených najmä na kempovanie nájdete veľmi veľký výber modelov. Prešívané spacie vaky, zvyčajne v tvare obdĺžnika, sú najobľúbenejšie pri kempovaní, keď je prioritou maximálne pohodlie. K dispozícii sú aj modely pre 2 osoby, ktoré sú vhodné na dlhšie kempovanie, keď chcete mať maximálne pohodlie na spanie. Turistické spacie vaky pre deti sú veľmi obľúbené aj na rodinné výlety. Tento typ spacieho vaku ponúka vysokú úroveň komfortu spánku pre najmladších používateľov.

Syntetické a páperové turistické spacie vaky - rôzne typy náplne

Hlavným rozdielom, ktorý výrazne ovplyvňuje funkčnosť a cenu spacieho vaku, je použitá náplň. Je zodpovedný za udržiavanie správnych tepelných podmienok. Tým, že držia ohriaty vzduch v blízkosti tela používateľa, vytvárajú dokonalú izolačnú zónu proti vonkajšiemu chladu. Účinnosť izolácie závisí od množstva použitej výplne a tiež od jej kvality. Čím viac vzduchu dokáže izolácia uskladniť, tým je účinnejšia pri nízkych teplotách. Okrem toho sa rôzne typy náplní môžu výrazne líšiť v hmotnosti. Ak kempujete autom, na tom až tak nezáleží, ale pre turistov s batohom je každý gram vybavenia (v tomto prípade ťažší spací vak) ďalšou záťažou na trase. Typ použitej izolácie je v tomto prípade veľmi dôležitý. Medzi značkovými spacími vakmi môžeme rozlíšiť dve hlavné kategórie izolácií - prírodné (nadýchané) a syntetické

Nízko plnené spacie vaky sa vyznačujú nižšou hmotnosťou v porovnaní so syntetickými modelmi. Ultraľahké spacie vaky dokonale izolujú od chladu. Práve modely s hrubým páperím sa najčastejšie používajú ako zimný spací vak počas extrémnych mrazov. Ultimate down modely sú ideálne na zimnú turistiku a tiež na vysokohorské expedície Existujú aj veľmi tenké páperové spacie vaky na leto, ktoré po zbalení dosahujú extrémne malé rozmery, takže spací vak je pri turistike alebo horolezectve v batohu takmer nepostrehnuteľný. Na zníženie náchylnosti páperových spacích vakov na vlhkosť sa v mnohých modeloch používa moderné, impregnované vodoodpudivé páperie Spací vak so syntetickou výplňou je mimoriadne obľúbenou voľbou vďaka svojej vysokej univerzálnosti a odolnosti. Syntetická výplň vyhovuje vo vlhkých podmienkach a tento typ spacieho vaku sa dá oveľa rýchlejšie vysušiť, čo uľahčuje jeho údržbu. Je to dobrá voľba pre prechodné ročné obdobia. Syntetické modely sa používajú na horské expedície, turistické výlety aj rodinné kempovanie.

Dalšie funkcie, ktorými môže byť turistický spací vak vybavený

Ke základným vlastnostiam, ako je tvar a typ náplne, môžu byť turistické spacie vaky vybavené mnohými funkčnými doplnkami, ktoré ovplyvňujú komfort používania a vnímaný tepelný komfort. Vďaka možnosti optimálneho nastavenia kapucne pomocou systému sťahovacích šnúrok spací vak ešte lepšie udrží teplo. Rovnakú funkciu majú aj tepelné lamely pozdĺž zipsov. Dodatočná pozdĺžna priehradka s výplňou znižuje množstvo chladu vnikajúceho cez zips. Malým, ale veľmi praktickým doplnkom sú pútka, ktoré umožňujú zavesenie spacích vakov na sušenie alebo vetranie. Stojí za to venovať pozornosť aj materiálom, z ktorých je spací vak vyrobený. Špičkoví výrobcovia používajú extrémne tenké, ale zároveň veľmi pevné tkaniny, ktoré umožňujú, aby sa celok zmestil do malej veľkosti. Na druhej strane môže byť interiér dokončený látkou príjemnou na dotyk, ktorá lepšie odvádza vlhkosť.

Ideálne na stanovanie

Výber spacieho vaku do stanu sa v podstate nelíši od výberu akéhokoľvek iného spacieho vaku. Kľúčovou otázkou zostáva, v akých teplotách sa bude používať a akou výplňou bol izolovaný. Syntetické spacie vaky sú najčastejšou voľbou na leto a spací vak na zimu. Dôležitý je aj tvar spacieho vaku. Múmia znamená menšiu hmotnosť a veľkosť pri balení, zatiaľ čo obdĺžnikové spacie vaky poskytujú väčší komfort pri spaní počas kempovania. Môžeme sa rozhodnúť aj pre dvojitý spací vak. Tu nájdete podrobné pokyny, aký spací vak si vybrať na nocovanie v kempe.

V obchode 8a.sk nájdete spacie vaky pre mnohé outdoorové aktivity

Ako internetový obchod s horskými a turistickými potrebami 8a.sk sa snažíme poskytovať maximálne kompletný sortiment turistických spacích vakov. Vďaka tomu ľahko nájdete teplý zimný spací vak, univerzálny trojsezónny model, ako aj minimalistické spacie vaky na použitie v lete alebo v prístreškoch. Náš sortiment zahŕňa špičkové značky, ktorých skúsenosti s výrobou turistických a horských spacích vakov sa premietajú do špičkovej kvality výrobkov. Výrobcovia ako Malachowski, Pajak, The North Face alebo Marmot sú oceňovaní profesionálmi a skúsenými horskými nadšencami. Na druhej strane sa na turistiku najčastejšie vyberajú značky Deuter, Hannah, Coleman alebo Fjord Nansen