top

Turistické spacie vaky

Turistické spacie vaky sú základom každého horolezeckého, trekkingového alebo kempingového výletu. V závislosti od ročného obdobia a očakávaných podmienok by sa mal vybrať správne vyplnený a prispôsobený model.
View as Grid List

523 Produkty

na stránku
 1. -10%
  Dámsky spací vak Rab Solar Eco 3 Wmns (170 cm) - ascent red

  Zoznam prianí

 2. -10%
  Spacák Rab Solar Eco 2 (185 cm) - ascent blue

  Zoznam prianí

 3. -10%
  Dámsky spací vak Rab Solar Eco 2 Wmns (170 cm) - tasman

  Zoznam prianí

 4. -10%
  Spacák Rab Solar Eco 1 (185 cm) - red clay

  Zoznam prianí

 5. -10%
  Spacák Rab Solar Eco 3 (185 cm) - oxblood red

  Zoznam prianí

 6. -10%
  Spacák Rab Solar Eco 0 (185 cm) - chlorite green

  Zoznam prianí

 7. -10%
  Spacák pre dvoch Outwell Camper Lux Double - forest green

  Zoznam prianí

 8. -10%
  Spacák Outwell Constellation (195 cm) - green

  Zoznam prianí

 9. -10%
  Spacák Outwell Camper Lux (200 cm) - deep blue

  Zoznam prianí

 10. -10%
  Spacák Outwell Campion (185 cm) - ocean blue

  Zoznam prianí

 11. -10%
  Spacák Outwell Constellation Lux (195 cm) - blue

  Zoznam prianí

 12. -10%
  Spacák Outwell Camper (200 cm) - grey

  Zoznam prianí

 13. -10%
  Spacák Outwell Campion Lux (195 cm) - teal

  Zoznam prianí

 14. -10%
  Spacák Outwell Campion Lux (195 cm) - aubergine

  Zoznam prianí

 15. -10%
  Spacák Outwell Elm (195 cm) - anthracite

  Zoznam prianí

 16. -10%
  Spacák Outwell Elm Lux (195 cm) - dark green

  Zoznam prianí

 17. -10%
  Prikrývka Outwell Constellation Duvet Lux - green

  Zoznam prianí

 18. -10%
  Spacák Outwell Constellation Compact (195 cm)

  Zoznam prianí

 19. -10%
  Prikrývka Outwell Constellation Duvet Lux XL - blue

  Zoznam prianí

 20. -10%
  Prikrývka Outwell Constellation Duvet Lux Double - brown

  Zoznam prianí

 21. -10%
  Spacák Outwell Cedar (195 cm) - green

  Zoznam prianí

 22. -10%
  Spacák Outwell Cedar Lux (195 cm) - blue

  Zoznam prianí

 23. -10%
  Spacák pre dvoch Outwell Constellation Lux Double (195 cm)

  Zoznam prianí

 24. -10%
  Spacák Easy Camp Orbit 400 (205 cm) - petrol blue

  Zoznam prianí

View as Grid List

523 Produkty

na stránku
Vymazať

Diferencované turistické spacie vaky

Turistické spacie vaky sú mimoriadne rozmanitou skupinou výrobkov. Pri výbere spacieho vaku na turistiku je potrebné zodpovedať niekoľko otázok, aby sme si vybrali ideálny spací vak pre naše potreby. Kde budeme nocovať? Aké teploty môžeme očakávať počas noci? Ako ho budeme prepravovať - v batohu alebo v aute? V akom ročnom období a za akého počasia ho budeme používať? Budeme spať hlavne v stane alebo v prístrešku? Odpovede na všetky tieto otázky súvisia s konkrétnymi parametrami spacích vakov, ktoré umožňujú výber optimálneho modelu.

Výber správneho modelu

Spacie vaky sú veľmi rôznorodou skupinou výrobkov, preto sa pred ich kúpou oplatí presne určiť, aký model hľadáte. Kľúčovým faktorom je teplota, pri ktorej sa bude spací vak používať. Všetci poprední výrobcovia poskytujú odporúčané teploty na použitie. Okrem toho sa musíme rozhodnúť pre typ výplne - prírodné alebo syntetické páperie? Dôležitý je aj tvar spacieho vaku. Obdĺžnikové spacáky budú pohodlnejšie, ale spacáky typu múmia si zachovávajú lepšie tepelné vlastnosti a sú menšie, keď sú zložené. V ponuke obchodu 8a.sk nájdete široký výber spacích vakov najvyššej kvality. Od našich domácich výrobcov ako Pajak, alebo Małachowski až po konštrukcie uznávaných zahraničných značiek, vrátane: The North Face, alebo Rab

Dizajn spacieho vaku prispôsobený soche

Podobne ako podložky a matrace, aj turistické spacie vaky sa vyrábajú v mnohých tvaroch a veľkostiach. Ich dokonalé prispôsobenie tvaru tela človeka zabezpečí účinnejšie izolačné vlastnosti. Spací vak sa oveľa rýchlejšie zahreje a v noci dochádza k menším tepelným stratám. Špičkoví výrobcovia zvyčajne rozdeľujú spacie vaky na univerzálne a dámske. Tie sa vyznačujú o niečo kratšou dĺžkou a tvarom optimálne prispôsobeným ženskej postave. Jednotlivé modely môžu mať rôzne tvary s rôznymi výhodami. Spací vak múmia je najčastejšou voľbou na treking a horské expedície. Poskytuje optimálne prispôsobenie a tým aj fantastický tepelný výkon. Vďaka možnosti zakryť si hlavu kapucňou a stiahnuť golier je celá vec ideálna na udržiavanie vysokej telesnej teploty a studený vzduch má ešte menej možností dostať sa dovnútra.

V skupine spacích vakov určených najmä na kempovanie nájdete veľmi veľký výber modelov. Prešívané spacie vaky, zvyčajne v tvare obdĺžnika, sú najobľúbenejšie pri kempovaní, keď je prioritou maximálne pohodlie. K dispozícii sú aj modely pre 2 osoby, ktoré sú vhodné na dlhšie kempovanie, keď chcete mať maximálne pohodlie na spanie. Turistické spacie vaky pre deti sú veľmi obľúbené aj na rodinné výlety. Tento typ spacieho vaku ponúka vysokú úroveň komfortu spánku pre najmladších používateľov.

Syntetické a páperové turistické spacie vaky - rôzne typy náplne

Hlavným rozdielom, ktorý výrazne ovplyvňuje funkčnosť a cenu spacieho vaku, je použitá náplň. Je zodpovedný za udržiavanie správnych tepelných podmienok. Tým, že držia ohriaty vzduch v blízkosti tela používateľa, vytvárajú dokonalú izolačnú zónu proti vonkajšiemu chladu. Účinnosť izolácie závisí od množstva použitej výplne a tiež od jej kvality. Čím viac vzduchu dokáže izolácia uskladniť, tým je účinnejšia pri nízkych teplotách. Okrem toho sa rôzne typy náplní môžu výrazne líšiť v hmotnosti. Ak kempujete autom, na tom až tak nezáleží, ale pre turistov s batohom je každý gram vybavenia (v tomto prípade ťažší spací vak) ďalšou záťažou na trase. Typ použitej izolácie je v tomto prípade veľmi dôležitý. Medzi značkovými spacími vakmi môžeme rozlíšiť dve hlavné kategórie izolácií - prírodné (nadýchané) a syntetické

Nízko plnené spacie vaky sa vyznačujú nižšou hmotnosťou v porovnaní so syntetickými modelmi. Ultraľahké spacie vaky dokonale izolujú od chladu. Práve modely s hrubým páperím sa najčastejšie používajú ako zimný spací vak počas extrémnych mrazov. Ultimate down modely sú ideálne na zimnú turistiku a tiež na vysokohorské expedície Existujú aj veľmi tenké páperové spacie vaky na leto, ktoré po zbalení dosahujú extrémne malé rozmery, takže spací vak je pri turistike alebo horolezectve v batohu takmer nepostrehnuteľný. Na zníženie náchylnosti páperových spacích vakov na vlhkosť sa v mnohých modeloch používa moderné, impregnované vodoodpudivé páperie Spací vak so syntetickou výplňou je mimoriadne obľúbenou voľbou vďaka svojej vysokej univerzálnosti a odolnosti. Syntetická výplň vyhovuje vo vlhkých podmienkach a tento typ spacieho vaku sa dá oveľa rýchlejšie vysušiť, čo uľahčuje jeho údržbu. Je to dobrá voľba pre prechodné ročné obdobia. Syntetické modely sa používajú na horské expedície, turistické výlety aj rodinné kempovanie.

Dalšie funkcie, ktorými môže byť turistický spací vak vybavený

Ke základným vlastnostiam, ako je tvar a typ náplne, môžu byť turistické spacie vaky vybavené mnohými funkčnými doplnkami, ktoré ovplyvňujú komfort používania a vnímaný tepelný komfort. Vďaka možnosti optimálneho nastavenia kapucne pomocou systému sťahovacích šnúrok spací vak ešte lepšie udrží teplo. Rovnakú funkciu majú aj tepelné lamely pozdĺž zipsov. Dodatočná pozdĺžna priehradka s výplňou znižuje množstvo chladu vnikajúceho cez zips. Malým, ale veľmi praktickým doplnkom sú pútka, ktoré umožňujú zavesenie spacích vakov na sušenie alebo vetranie. Stojí za to venovať pozornosť aj materiálom, z ktorých je spací vak vyrobený. Špičkoví výrobcovia používajú extrémne tenké, ale zároveň veľmi pevné tkaniny, ktoré umožňujú, aby sa celok zmestil do malej veľkosti. Na druhej strane môže byť interiér dokončený látkou príjemnou na dotyk, ktorá lepšie odvádza vlhkosť.

Ideálne na stanovanie

Výber spacieho vaku do stanu sa v podstate nelíši od výberu akéhokoľvek iného spacieho vaku. Kľúčovou otázkou zostáva, v akých teplotách sa bude používať a akou výplňou bol izolovaný. Syntetické spacie vaky sú najčastejšou voľbou na leto a spací vak na zimu. Dôležitý je aj tvar spacieho vaku. Múmia znamená menšiu hmotnosť a veľkosť pri balení, zatiaľ čo obdĺžnikové spacie vaky poskytujú väčší komfort pri spaní počas kempovania. Môžeme sa rozhodnúť aj pre dvojitý spací vak. Tu nájdete podrobné pokyny, aký spací vak si vybrať na nocovanie v kempe.

V obchode 8a.sk nájdete spacie vaky pre mnohé outdoorové aktivity

Ako internetový obchod s horskými a turistickými potrebami 8a.sk sa snažíme poskytovať maximálne kompletný sortiment turistických spacích vakov. Vďaka tomu ľahko nájdete teplý zimný spací vak, univerzálny trojsezónny model, ako aj minimalistické spacie vaky na použitie v lete alebo v prístreškoch. Náš sortiment zahŕňa špičkové značky, ktorých skúsenosti s výrobou turistických a horských spacích vakov sa premietajú do špičkovej kvality výrobkov. Výrobcovia ako Malachowski, Pajak, The North Face alebo Marmot sú oceňovaní profesionálmi a skúsenými horskými nadšencami. Na druhej strane sa na turistiku najčastejšie vyberajú značky Deuter, Hannah, Coleman alebo Fjord Nansen