top

Evolv

Značka Evolv je lezecká obuv vytvorená s vášňou pre milovníkov všetkých druhov lezenia. Moderná obuv poskytne vynikajúce trenie na rozmanitých cestách pre začiatočníkov aj skúsených lezcov.
Nedokážeme nájsť produkty, ktoré zodpovedajú vášmu výberu.
Vymazať

Značka Evolv vznikla pomerne nedávno, na začiatku 21. storočia. Jej zakladateľom je Brian Chung. To, čo firme chýba na dlhej histórii a dlhoročných skúsenostiach, vynahrádza láskou k lezeniu a vášňou pre vytváranie stále lepšej obuvi pre všetky typy lezenia. Značka Evolv sídli v Los Angeles, kde vznikajú návrhy úspešných modelov obuvi pre ľudí všetkých schopností. Spočiatku malá spoločnosť sa stala známou aj vďaka spolupráci s Chrisom Sharmom, ktorý bol dlhoročným ambasádorom značky. Vykonal mnoho prvovýstupov na najťažšie horolezecké cesty v USA, Francúzsku, Španielsku a ďalších krajinách. Jeho úspechy prispeli k rýchlemu nárastu popularity značky Evolv. Dnes je jedným z najväčších výrobcov lezeckej obuvi v Spojených štátoch. Za svoj úspech vďačí dokonalej kombinácii skvelého dizajnu topánok a kvalitných materiálov, ktoré sú zodpovedné za fenomenálnu priľnavosť.

EVOLV - Sme moderné lezenie!

Sortiment značky zahŕňa lezeckú obuv určenú pre všetkých lezcov. Najjednoduchšie modely sú určené pre začínajúcich nadšencov lezenia, ktorí potrebujú obuv, ktorá okrem priľnavosti poskytne predovšetkým pohodlie počas dlhých tréningov. Na druhej strane, špičkové modely sú pripravené pre najskúsenejších lezcov, ktorí hľadajú obuv na zdolávanie nových výziev. Silne asymetrické vzory so špicatou prednou časťou vám umožnia maximálne využiť aj tie najmenšie kroky a hrany. Sú to modely, na ktorých sa dajú zdolať najťažšie trasy na svete. Bez ohľadu na to, aký typ lezenia preferujete, značka Evolv určite ponúka riešenie, ktoré vás plne uspokojí. Potrebujete spoľahlivú obuv na každodenný panelový tréning? Alebo hľadáte presnú obuv na športové lezenie na vysokej úrovni? Alebo hľadáte pohodlnú lezeckú obuv na dlhé viacstupňové cesty? Všetky tieto modely nájdete v ponuke amerického výrobcu lezeckej obuvi.

Technológia v lezeckej obuvi

Úspech značky Evolv je do veľkej miery spôsobený aj gumou Trax®, ktorú používa. Je zodpovedný za fenomenálnu priľnavosť topánky, ktorá je nevyhnutná pri zdolávaní najťažších lezeckých ciest na svete. Poskytne tiež vynikajúcu podporu všetkým lezcom, ktorí práve robia svoje prvé kroky v tejto aktivite. Okrem typickej lezeckej obuvi sa guma Trax® používa aj v obuvi na každodenné použitie. Dizajn inšpirovaný horolezectvom sa dobre hodí ako ľahká prístupová obuv a obuv na každodenné nosenie. Aby guma čo najlepšie fungovala v každom z týchto typov obuvi, bola pripravená až v štyroch variantoch.

TRAX-SAS® je najviac priľnavá zmes používaná značkou Evolv, ktorá sa veľmi dobre správa na rôznych typoch skál a na syntetických chápadlách na doske. Jeho vlastnosti zostávajú trvalo veľmi vysoké v širokom rozsahu teplôt. Systém Trax-XE® (názov pochádza z Extra Edge alebo super edge) bol vyvinutý tak, aby poskytoval primeranú oporu na najmenších schodoch a hranách. Na druhej strane, guma Trax-Enduro® bola vyvinutá na použitie v každodennej obuvi. Vyznačuje sa optimálnou kombináciou odolnosti a vysokej priľnavosti. Poslednou zmesou je zmes Trax-GT®, ktorá sa zameriava na nezanechávanie stôp a zvýšenú odolnosť. Bol vyvinutý špeciálne pre lezecké steny, kde sú tieto vlastnosti obzvlášť žiaduce.

Boty Evolv - obchod 8a.sk ponúka široký sortiment tohto výrobcu

Ponúkame široký sortiment obuvi od americkej značky, ktorá si už získala zaslúženú popularitu aj v zahraničí. Dúfame, že ich ponukou na poľskom trhu splníme očakávania začiatočníkov aj skúsenejších lezcov, ktorí hľadajú rafinovanú lezeckú obuv. Vysoká spoľahlivosť, vybrané materiály a prepracovaná konštrukcia sú zárukou, že sa topánky Evolv osvedčia v skalách aj pri zdolávaní výziev na paneláku.